top of page
People Walking

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

איש ההשראה //
ניר ארז

unnamed.png

איש ההשראה ניר ארז // חברת טרייל-אין פארמה

trial in_logo_1.jpg

לו רק סיפרו לי על התרופה, אולי אימא הייתה בחיים

לא מעט חברות מצליחות הוקמו מתוך צורך או רעיון שנולד מתוך חוויה או תהליך אישי. ברוב המקרים הרעיון נשאר בגדר חלום, אך יש לא מעט אנשים שהפכו אותו להצלחה. אחת מההצלחות שנולדו מתוך סיפור אישי נוגע ללב ומתוך צורך, היא חברת טרייל אין פארמה שהוקמה ע"י ניר ארז.

"אני כועס על עצמי עד היום מצהיר ניר. לו רק ידעתי על קיומה של תרופה זו, הסיכוי שאמא הייתה בחיים, היה גדול"

ניר ארז, מהנדס כימיה ובעל תואר שני בכימיה אורגנית ממכון ויצמן החל לעבוד בשנת 2003 משך 10 שנים בחברה בינלאומית המפתחת והמשווקת תרופות לסרטן בכל העולם. היה זה עבורי בית ספר אחד גדול מספר ארז, למדתי המון על סוגי הסרטן והטיפולים השונים בהתייחס לכל סוג, וככל שהחברה פיתחה יותר תרופות כך גם אני צמחתי תוך הרחבת אופקיי בתחום האונקולוגיה ומשיכתי
למחקר מעמיק מעבר לפרוטוקולים הידועים של מערכת הבריאות בישראל.

Depositphotos_26822335_m_edited.jpg

למה הכוונה?

הרגשתי כי מערכת הבריאות עמוסה, חסרים לה רופאים אונקולוגיים ( בסה"כ 170 כמחצית מהם מתמחים), ואינה מספקת מענה יסודי לחולים הן מבחינה בריאותית (במתן תרופות מדוייקות בהתאם לסוג הסרטן) והן מבחינה נפשית, לתמוך בחולה ובבני משפחתו החווים לא פחות סבל ממנו. לאור מצב זה בתוספת הידע הרחב בו התוודעתי לסוגי המחלה השונים בכל שלביה, היכרות עם מרבית האונקולוגים בארץ ועם מרכזי סרטן ידועים בעולם, חשבתי לעצמי כי צריכה לקום חברה שתיתן מענה מדויק לכל חולה סרטן ובני משפחתו לגבי התרופות והטיפולים שעליו לקבל תוך התאמה לסוג הסרטן ולקליניקה שלו.

צמיחה מתוך סיפור אישי

במהלך תקופה זו, חלתה אימו של ניר בסרטן השד, ובמשך שנתיים, טופלה ע"י שתי אונקולוגיות, עברה טיפולים וקיבלה תרופות שמסתבר לא עזרו, והיא נפטרה. שנתיים מאז פטירתה, הגיע לידיו פרסום על תרופה ביולוגית בה הרבה יותר מטופלות עם אותו סוג הסרטן בו חלתה אימו, הצליחו להתמודד עם המחלה, עם מעט תופעות לוואי וביתר אריכות ימים. כעסתי על עצמי מאוד, ועל האונקולוגיות איך לא יידעו אותי על תרופה זו, שעם הזמן קיבלה מעמד של תרופה פורצת דרך ע"י ה FDA, ואיך אני עם ידע כה נרחב שרכשתי בתחום, תוך הכרה במגבלות המערכת הרפואית, לא ידעתי לשאול את השאלות הנכונות ולהתעקש לחפש לאימא תרופה שתתאים בדיוק לסוג הסרטן בו חלתה (מסוג טריפל נגטיב). זה היה בעצם המניע העיקרי שלי להקמת החברה מספר ניר, ההרגשה כי נכשלתי עם אימא, ואיך הכל יכול היה להיות אחרת, אם רק ידעתי על קיומה של תרופה זו שאימי יכלה לקחת. הבנתי כי ארצה להפיץ את הבשורה ובכלל לתת מענה לאחרים החולים בסרטן את התרופות המדויקות כדי להאריך את חייהם ולהקנות להם איכות חיים טובה יותר. מכישלון זה התחלתי לסלול את דרכי. בניתי תכנית עבודה בלויית צוות מקצועי ויחד התחלנו לחשוב כיצד נוכל לעזור לחולי סרטן. את תכנית העבודה שבניתי בתוספת שאלון הפצתי בקרב 15 אונקולוגים כדי לדעת האם התכנית שלי מספיק יעילה ושוות ערך. לשמחתי קיבלתי מהם את ברכת הדרך וביוני 2016 השקתי את החברה וכיום יש איתנו צוות של 16 אונקולוגים האמונים על העשייה המבורכת של החברה, טרייל-אין פארמה.

התאמה אישית

טרייל- אין פארמה מתמחה במתן טיפולים ותרופות חדשות ומתקדמות מכל העולם לחולי סרטן מסוג גרורתי קשיח המתפתח באיבר כלשהו אצל החולה השולח גרורות לאיבר נוסף. כמו סרטן השד, ריאות, מעי, לבלב ועוד רבים אחרים.

11 (1).jpg

כיצד מתבצע התהליך?

אנו מקבלים את הניירת הרפואית והבדיקות המועברת לצוות האונקולוגים שלנו ועפ"י שיטת עבודה שפיתחנו, המתפתחת ומתייעלת כל הזמן, אנו בודקים טיפולים ותרופות שונות שיתאימו לחולה ברמה מדויקת יותר מהטיפולים הסטנדרטיים הקיימים במערכת הבריאות. בשלב השני אנו עוברים עם החולה ומשפחתו שמלווה אותו על הדו"ח שלנו, מכירים לו את התרופות והטיפולים עם מינימום תופעות לוואי המתאימים לו ומסבירים לו ולמשפחתו על תכניות הטיפול המפורטות. במקרים בהם התרופות מגיעות מחו"ל, ממתינים שתגיע למרכז הרפואי בישראל כשאנו מסדירים את כל נושאי הרגולציה, מזמנים את המטופל והוא מקבל את התרופות המדויקות לו ביותר באותו מרכז בו הוא רגיל לקבל טיפול אלא שכעת יקבל טיפול עם תרופות חדשות ומתקדמות יותר מהתרופות הרגילות. מעבר לטיפול הרפואי המדויק, אנו מלווים את החולה ובני משפחתו ללא הגבלת זמן, עונים על כל שאלה, משתפים אותם בכל מידע הקשור לחולה מול צוות האונקולוגים. אנחנו איתם ולמענם.

האם שרותי טרייל-אין פארמה פרטיים?

כן, השרות הוא פרטי, וקיים הסדר מול חלק מחברות הביטוח וקופות החולים. עלות התכנית מול המטופל היא סכום חד פעמי והיא אינה מוגבלת בזמן.

מה אתה אוהב בעשייתך?

אני מרגיש כי זוהי זכות גדולה ושליחות אישית עבורי להביא ברכה מידי יום לחולי הסרטן המגיעים אלינו. פתחתי את החברה מתוך כאב אישי כשאימי נפטרה והבנתי כי ארצה לעזור לאחרים להבין ולדעת כי קיימות בארץ ובעולם תרופות ומגוון טיפולים אחרים, המותאמים אישית למצבו הקליני של החולה, מאלו שידעו עליהם עד כה ובהמשך לזה לפעול להשיג את אותן תרופות עבורו ושיקבל אותן כאן בארץ.

Fotolia_21828603_Subscription_Monthly_M.jpg

וחלומות לעתיד?

כיזם מוצלח, מהן עצות הזהב ליזמים מתחילים?

מה הדרייב שלך כל יום מחדש?

לשפר כל הזמן את תכנית הפעולה ושיטות העבודה שלנו בטרייל-אין פארמה, ולאפשר לכל חולה ובני משפחתו ללמוד לנווט טוב יותר בתוך המחלה הן מבחינת טיפול והן מבחינה רווחה נפשית.

להעז , לפרוץ ולהתמיד. האתגרים שבדרך, הם חלק מההצלחה והם יזהו את רמת השליחות שלך ויקבעו עד כמה תצליח. להתחבר לצוות מקצועי שישלים אותך כאדם מקצועי בתחומך. לא להפסיק לגדול ולהתפתח, להיות סקרן וללמוד בלי סוף גם מהסביבה. "האומץ להמשיך להילחם יקבע כמה תנצח במלחמה" (צ׳רצ׳יל) ובמקרה שלנו, האומץ להמשיך ולהילחם בסרטן, יקבע כמה אנשים ינצחו את הסטטיסטיקה.

ההצלחות שלנו הן אלו שנותנות לי את המוטיבציה להמשיך. כל יום אני מציב בפני אתגר להצליח מול מטופלים כדי שירגישו טוב יותר מבחינת איכות חיים והניסיונות לבלום את המחלה. הצלחותיה של טרייל-אין פארמה כחברה המתפתחת ללא סוף, הוכיחו לי כי ההצלחה בניצחון המחלה לא תמיד מובטחת, אך היא בהחלט קיימת ואפשרית.

מהו המוטו המוביל אותך?

אל תוותרו על החולים ועל חייהם.
תמיד למצוא את הדרך לתקווה ולמציאת הפתרון.

bottom of page