top of page
  • תמונת הסופר/תאורית לבה

אנו נמצאים בקריסה נפשית // רונית חיימוב זילברמן, פסיכותרפיסטית אינטגרטיבית מוערכת

" כל ראייה שהיא מחוץ לקופסא, כזו הנשענת פחות על הכילים הטיפוליים הידועים, מהווה עבורי את ההשראה כל יום מחדש לדייק את הטיפול המתאים לכל מטופל."

זהו האני אישי מקצועי המוביל את רונית חיימוב, עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית מעל 23 שנה, שהחלה דרכה במסלול הטיפול השגרתי וריכזה את תחום הטיפול באלימות במשפחה בבי"ח וולפסון, טיפלה בנפגעי תקיפה מינית ועבדה בלונדון עם ילדי פליטים בתחום איחוד משפחות וכיום עומדת בראש "המרכז לפסיכותרפיה אינטגרטיבית בדרך של רונית" אותו הקימה לטיפול בנפגעי חרדות טראומה ומחלות כרוניות.


רונית חיימוב // רונית חיימוב זילברמן, פסיכותרפיסטית אינטגרטיבית, MA בעבודה סוציאלית, מתמחה בלא פחות מ-12 שיטות טיפוליות ומתאימה לכל מטופל את הדרך האפקטיבית עבורו


"לתחומי טיפול חרדות וטראומות מהם רציתי להימנע, הגעתי במקרה מספרת רונית, אך עם הזמן כשהבנתי לעומק את חשיבותם ואת עצמתי האישית לעסוק בהם כאתגר אישי, שמחתי כי היתה זו עבורי הזדמנות להגשמה אישית".

את " המרכז לפסיכותרפיה אינטגרטיבית בדרך של רונית ", הקמתי מתוך רצון להעניק טיפולים תוך שימוש בגישה חדשנית, כזו שאינה נשענת על דרכי טיפול מסורתיות ובעזרת צוות מטפלים מיומן ומעורר השראה, אנו מעניקים למטופלינו את הטיפול המדויק ביותר עבורם.


ספרי על השראה מכוונת בעבודתך


כל גישה חדשנית בשילוב גמישות מחשבתית לדרכי טיפול שאינן נשענות על השיטות המקובלות בעולם הפסיכותרפי.


אם נבחן לדוגמא, היום, לאחר משבר הקורונה, אנו נמצאים בסוג של קריסה נפשית. ההתמודדות שעברנו מול חוסר וודאות שנטעה ברובינו דאגות, פחדים וחוסר מוטיבציה לעשייה חדשה, הם שהביאו אותי לחשוב על פתרונות חדשים לטיפול בדרכים שיקומיות המתאימות עצמן לכל מטופל שחווה טראומה מסויימת והשפיעה על אופן תפקודו בחיי היום יום.


מהי התשוקה שלך בתחום עיסוקך?


התאמת הטיפול האישי והמדויק עבור מטופלי וההצלחה להגיע איתם לתוצאות שהצבנו יחד מראש. העבודה שלי ושל צוות המטפלים ב-" מרכז של רונית", מתבססת על שיטת טיפול בת 12 גישות שונות המותאמות לכל מטופל. ובעזרתה אנו מצליחים לבחון את עצמתו האישית וכישוריו של כל מטופל ולהעניק לו את הטיפול האפקטיבי ליציאה מהמשבר, כשכל מטופל הוא אתגר חדש עבורי הנותן לי סיפוק ומוטיבציה להמשיך ולטפל תוך שליחות אישית.

רגע של שנוי


15 שנים בהן עבדתי במערך הציבורי כעובדת סוציאלית, ועוד 10 שנים בתחום הטיפול, לא הספיקו להעניק לי את תחושת הביטחון המקצועי שנבע מפער גישות שיטות הלימוד מול העבודה בשטח. מנקודה זו הבנתי כי ארצה לעבוד שונה, אחרת מהמקובל וכי חשוב לי להתאים שיטת טיפול שונה זו מזו עבור כל מטופל בהתאם לאישיותו והסיבות שהביאו אותו לטיפול.
היו לך רגעי חששות או פחד מאי עשייה?


כולנו נמצאים במצב של אי עשייה או עשיית יתר מתוך בחירה אישית הנובעת לעיתים מתוך פחד להיכשל. גם אני חוויתי תקופה של עשיית יתר שנבעה מתוך חוסר סיפוק אישי כשלא ידעתי לדייק את כיוון העשייה שלי.

מאז, למדתי להאט את הקצב, להתכנס פנימה ולבחון מה בדיוק מדאיג אותי ומהם המשאבים האישיים שיש לי או חסרים לי ולפתח מסוגלות שהיא האמונה האישית, כי כל הפעולות אותן אבצע יהיו לטובת שיפור מצבי זה.


ומהו המוטו האישי שלך?


נפש בריאה היא נפש המקבלת את כל חלקיה המנוגדים באהבה.
אנשים מצליחים – חוו כשלנות
לאנשים חזקים – יש חולשות
וטיפול טוב הוא טיפול מותאם אישית המייצר אינטגרציה בין כל חלקי הנפש.

למידע ופרטים נוספים: ״הדרך של רונית״ | רונית חיימוב זילברמן | ronithaimoff.co.il | 052-3634674
Comentarios


bottom of page