top of page
  • תמונת הסופר/תאייל הראל

הדרך לרווחה כלכלית וחופש פיננסי


כסף מהווה מרכיב משמעותי בחיי כולנו ועדיין רבים מתנהלים בעולמות הפיננסים ללא ייעוץ והכוונה. על חשיבות הידע ויתרונות הייעוץ בתחום, ראיון מרתק עם אוהד צדר, יועץ פיננסי בכיר בעל ניסיון עשיר של 16 שנים בתחום הייעוץ הפיננסי למימון משכנתאות והשקעות נדל''ן.


"אחת הסיבות לכך שהעשירים נהיים עשירים יותר, העניים עניים יותר, ובני מעמד הביניים נאבקים בחובותיהם היא שנושא הכסף הוא דבר שלומדים בבית ולא בבית ספר" כתב רוברט קיוסאקי בספרו.


מהו הצורך בייעוץ פיננסי?

"בראש ובראשונה, ייעוץ פיננסי נועד להגדיר יעדים פיננסיים ולהביא אותנו לרווחה כלכלית. במידה ולא ננהל את ההון הפרטי שלנו בצורה מקצועית, לא נהנה מחופש כלכלי אמיתי או נשיג את יעדנו, כגון: רכישת בית, צבירת נכסים עבור פנסיה מוקדמת, פיתוח העסק ושלל יעדים אפשריים נוספים".


לשם כך, ממליץ צדר להיעזר בלווי והכוונה של יועץ פיננסי מקצועי ומשתף כיצד החל לעסוק בתחום. "בגמר לימודי כלכלה ומנהל עסקים התחלתי לעבוד בחברה הראשונה בארץ שסיפקה ייעוץ בתחום המשכנתאות. טיפלתי בעשרות לקוחות וצברתי ניסיון וידע המשמשים אותי עד היום.


לאחר כשנה, הקמתי את חברת "SaveWise" על מנת לתת פתרונות מימון יצירתיים המותאמים אישית ללקוחות.

בחלוף השנים המשכתי להעשיר את הידע. גם כיום אני מקפיד ללמוד, לחקור, לקרוא מאמרים ולצפות בהרצאות. בעקבות קריאת הספר 'אבא עשיר, אבא עני' של רוברט קיוסאקי (אשר ציטוטו פותח את הראיון) בחרתי להתמקצע בנוסף גם בתחום ההשקעות בנדל''ן. במשך 13 שנים אני משקיע ויוזם נדל''ן בארץ ובחו"ל ומלווה משקיעים בבניית תיק מאוזן".מהם השינויים שהתרחשו במשק כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה?

"הקורונה למעשה טרפה את מרבית הקלפים והציבה אתגרים חדשים לשוק, ההשלכות יצרו הזדמנויות בתחום המימון וגם בהשקעות. לדוגמה, הוראת השעה של בנק ישראל העניקה אפשרות לקבל עד 70% מימון משווי הבית כמשכנתא לסילוק חובות, למעשה זה מאפשר לנו לממש את בית מגורינו לטובת צורך מיידי והשגת יעדים פיננסים אחרים. דוגמה נוספת להזדמנות שנוצרה היא שריביות המשק צנחו בארץ ובעולם כולו, כיום ניתן לקבל 'מימון זול יותר', מימון בתנאים נוחים ומשתלמים הרבה יותר".

"הקמתי את חברת "SaveWise" על מנת לתת פתרונות מימון יצירתיים המותאמים אישית ללקוחות."

איך להתנהל בתקופה הזו?

"אמנם מצב המשק אטרקטיבי ומזמין, אך עם זאת אין לקחת החלטות פזיזות ויש לנהוג במשנה זהירות. אנו בזמנים מעורפלים ולכן הצעד הנכון הינו להתייעץ עם בעל מקצוע טרם כל החלטה. זהו זמן טוב לבחון הלוואה להשקעה ולבצע בדיקת כדאיות למחזור המימון הקיים".


משרד SaveWise מתמקד במחזור משכנתאות, הלוואות חדשות והשקעות בנדל''ן.

"תחילת הדרך נפתחת בפגישה אישית, הקשבה והבנה של הצרכים והרצונות של הלקוחות. כל משפחה ובעל/ת עסק הם אב טיפוס עם אפשרויות ושאיפות הייחודיים לו/ה ומשפיעים על תכנון הדרך.

תחילה נבצע אבחון פיננסי ותחקיר אשראי כדי להבין מהם האמצעים העומדים לרשותנו, כמו חוסן ההשתכרות, מאזן חודשי, גילאי ילדים,השקעות קיימות, אופק עתידי לירושות ועוד. בשלב זה אני מעמיק לדעת כל פרט שיוכל לסייע לנו בהמשך ההליך.

בחלק השני אני שם דגש על לימוד הלקוחות, בנעימות וקלילות מלמד אותם מושגי יסוד מעולם הפיננסים כדי שיוכלו להבין את מהות הייעוץ שלי ולא יקבלו אותו 'כתורה מסיני'. המטרה הינה שהם ידעו להסביר בעצמם מה המצור אותו קיבלו, לצורך כך אני חושף בפניהם בבהירות מלאה את שלל פתרונות המימון וההשקעות.


בחלק השלישי, אני מוריד לקרקע את הידע והמספרים באמצעות סימולטור מתקדם. כך הלקוחות רואים באופן מוחשי את הדרך המלאה ליעד שהצבנו. אני תופר להם חליפה מימונית המתאימה במדויק לצרכים והרצונות שלהם, זאת באמצעות כיוונון ודיוק תמהיל המשכנתא והמימון. אני עורך את הניירת, מנסח כתב הגנה פיננסי ומגיש הכל לבנקים הרלוונטים. אני מבצע משא ומתן אינטנסיבי בעזרת קשרים אישיים ענפים ומלווה את הלקוחות לחתימה וביצוע בירוקרטי עד השלמת תהליך המימון או ההשקעה".


"אין לקחת החלטות פזיזות ויש לנהוג במשנה זהירות. אנו בזמנים מעורפלים ולכן הצעד הנכון הינו להתייעץ עם בעל מקצוע טרם כל החלטה. זהו זמן טוב לבחון הלוואה להשקעה ולבצע בדיקת כדאיות למחזור המימון הקיים".


למה לפנות ל-SaveWise?

"בזכות 16 שנות ניסיון, אני בונה תמהילי מימון יצירתיים החוסכים עשרות אחוזים בעלויות ומצמצמים חשיפה לסיכונים מיותרים. להבדיל מחברות גדולות, אני מעניק ייעוץ בוטיק, יחס אישי אכפתי וטיפול מקצועי. אני זמין ומלווה את לקוחותינו לאורך שנים רבות".


מוטו לחיים

"הדרך לרווחה כלכלית וחופש פיננסי מותנית במימון חכם והשקעות המתאימות ספציפית לכל אדם, אישה או משפחה. אחוז גבוה ממשפחות ישראליות אינן מודעות לאפשרויות העומדות בפניהן וכתוצאה מכך הן כמעט ולא מתפתחות פיננסית. אני קם בכל בוקר ברצון עז לסייע ולשפר את חייהם של אותם האנשים, לחשוף בפניהם את עולם המימון החכם והדרכים להשקעות נדל''ן בטוחות ורווחיות".אוהד צדר

יועץ פיננסי למימון ומשכנתאות

יועץ להשקעות נדל"ן בארץ ובחו"ל

ohad@savewise.co.il | 052-798-7775

Comments


bottom of page