top of page
  • תמונת הסופר/תאייל הראל

הטבע, הכי קרוב לבית


רויטל לוריא, מעצבת גינות מוערכת בעלת ניסיון עשיר של מעל שני עשורים, על מקורות ההשראה שלה, המאפשרים לה להפוך כל שטח לגינה מיוחדת, המגשימה ללקוחותיה את החלומות שלהם.מהי השראה עבורך?

"אני שואבת השראה מהנופים בטבע, טקסטורות העלים והעצים, טיול שנחרט לי בזיכרון, תמונה, בגד, שילוב צבעים מעניין. פעם שאבתי השראה לגינה, מכרית נוי עם שילוב טקסטורות מדהים שהתחבר לי ופיתחתי אותו.

הרבה פעמים ההשראה מגיעה מתהליך ההיכרות שלי עם הלקוחות. הצרכים, הרצונות והפנטזיות שלהם, מספקים לי את קצה חוט ומשם אני מפתחת את זה הלאה."


מקורות השראה חוצי עולם


"משפחה רצתה שאעצב לה גינה בסגנון יווני -  הם מאוד אוהבים לטייל ביוון והראו לי אלבומי תמונות מהחופשה האחרונה שלהם שם. התמונות היוו לי השראה וכל האלמנטים בגינה: הטקסטורות, הבנייה, הריצוף, הצמחייה, עוצבו במטרה להעניק להם תחושה כאילו הם עדיין בחופשה ביוון.   

דוגמא נוספת היא של משפחה שרצתה המון אלמנטים בגינה לא גדולה: עצים, דשא, פרחים, פינת ישיבה וכו'. מכיוון שריבוי אלמנטים בשטח קטן יחסית היה יוצר עומס, החלטנו שנוותר על הדשא וכך יצאה גינה מקסימה עם פינות ישיבה, שבילים בריכת נוי ועצי פרי.

מקרה נוסף הוא של גינת גג שעיצבתי במרפסת, בקומה 11 של בניין עם נוף מדהים, באזור אורבני. הנוף הזה היווה לי השראה וכך נולד בר עם כיסאות, בצבעוניות כמו שיש בבית הלקוחה, הפונים לנוף."


מפנטזיה לפרקטיקה, איך התהליך בנוי ברמה המתודית?


"אני פורטת את הרעיון לחומרים ולאלמנטים: סוגי הריצוף, צבע הקירות, סוגי הגדרות, ספסלים מבטון או עץ, אלמנטים של מים וצמחייה, כך שכל הגינה תדבר בשפה עיצובית הרמונית אחת.

כל גינה שאני יוצרת, היא ייחודית ועומדת בפני עצמה - עם אלמנט מיוחד, צמח מעניין, שילוב שונה שלא עשיתי קודם. חלק מיצירתיות הוא לקחת חומרים בנליים ולעשות מהם משהו אחר."האם לדעתך השראה נמצאת בעשייה או דווקא בחוסר מעש?" ההשראה אצלי באה דווקא מהעשייה. לעתים הדברים היפים והמיוחדים ביותר, יוצאים דווקא מהקושי. ישנן גינות בהן השטח מכתיב את התכנון ואני מיד יודעת מה אני עומדת לעשות. לעומת זאת, ישנן גינות שהן בגדר דף חלק. גינות אלו יותר מורכבות לתכנון, משום שאפשר בעצם לעשות בהן הכול ויחד עם זאת, אני  רוצה לתת גם ערך מוסף. זהו תהליך של התעמקות ומחשבה, שלוקח זמן עד שהוא יושב במקום."


איך את מתמודדת כשאין לך השראה?

"אצלי ההשראה היא משהו שנספג בתת-מודע ויוצא החוצה בהמשך. הרבה פעמים מתבשלת לי מחשבה בראש במשך שבוע או שבועיים וכשאני ניגשת לשולחן העבודה, פתאום יש לי הארה והמחשבה מתגבשת והופכת למציאות."


מי קהל היעד שלך?

"אני מעצבת את כל סוגי הגינות לקהל הלקוחות הפרטי כולל: גינות אורבניות, גינות גג, דירות גן וילות ונחלות במושבים.

לפני שאני מתכננת גינה, אני יושבת עם המשפחה ולומדת להכיר את הצרכים, אורח החיים והחלומות שלה. למשל, למשפחה המקפידה על סדר וניקיון, לא מתאימה גינה עם עצים בשלכת ולמשפחה עם ילדים קטנים שמרבה לארח, לא תתאים גינה מוקפדת עם קווים ישרים ונקיים. בין קצוות אלו יש כמובן יש את כל גווני הביניים. מאוד חשוב לי להבין את לעומק את הצרכים ורצונות של הלקוחות, כדי שהם ייהנו מהגינה."לינק לאתר האינטרנט של רויטל לוריא: https://www.revitalgarden.netコメント


bottom of page