top of page
  • תמונת הסופר/תאורית לבה

הכי חשוב לנו להקשיב, להבין את הצורך ואז לייצר במדויק


כבן קבוצת יבנה שגדל על חריצות, דיוק והתמדה היצירתיות הוטמעה אצלו עוד כשעבד שנים בנגרייה וניהל מפעל לנגרות בניר גלים. לאחר עבודה משותפת אצל חברו בעל מפעל ללוחות מחיקים, שהחליט למכור את חברתו, קנה יעקב לוי את חלקו והפך משנת 2002 לבעל החברה. היום, מגוון 2002, נחשבת לחברה המובילה בתחומה ללוחות מחיקים, מחיצות ושילוט ונותנת מענה למגוון לקוחותיה החל מבתי חולים ועד לבתי ספר, מכללות מסעדות ועוד ...

"אנחנו אנשים של אנשים, וזו הייחודיות שלנו. אנחנו לא מוכרים רק מקשיבים לצורך הלקוח, מבינים לעומק את הדרישות למוצר, מייעצים ורק אז מייצרים עבורו במדויק מה שביקש. לעולם לא נחזיק מלאי מיותר של מוצרים מוגמרים הכל נעשה עפ"י הזמנה ועפ"י הצורך".

יוזמה תוך עבודה

כשלקחתי שנת חופש לאחר 4 שנות עבודתי כמנהל מפעל צעצועי ניר גלים הצטרפתי לחבר שהיה בעל מפעל ללוחות מחיקים ברחובות שנקרא "מגוון 22 ". לאחר תקופת עבודה משותפת משך 7 שנים, נוצרה הזדמנות לרכוש את החברה. עם כל הניסיון והבנת התחום לעומק שצברתי לאורך הזמן היה לי קל להיכנס לתהליך ולפתח חידושים נוספים כבעל עסק עצמאי. העובדים שעוד אז החלו את עבודתם עם העסק הקודם, המשיכו איתי כצוות מיומן יותר מ-20 שנה ולאט לאט עם הזמן, כשעזבו מכורח גילם, הצטרפו אלינו עובדים חדשים והכניסו רוח צעירה וחדשה.


מה אתה אוהב בתחום?

את היצירתיות מידי יום לחדש וליצור מול לקוחות שונים בהתאם לצרכיהם. כמפעל יצרני ישראלי המייצר הכל אצלנו, במפעל באשדוד אנו מספקים בנוסף ללוחות המחיקים הממתג אותנו כמובילים בתחום, מגוון נוסף של מוצרים: מתקני תצוגה, ויטרינות לתערוכות, עמודי תור, שילוט פנים, מסגרות מיוחדות לתמונות מתחלפות ופודיומים מתקפלים לכנסים. בין לקוחותינו גופים גדולים כמו בי"ח, אוניברסיטאות, צבא, מכללות הייטק ובתי ספר המגיעים אלינו מפה לאוזן בזכות שמנו הטוב שבנינו לאורך השנים. אך אנו מקפידים לתת את אותו שירות גם לקטנים יותר. עד לפני הקורונה עבדנו עם סוכני מכירות בשטח , אך עם כניסת הדיגיטציה, החלטנו לנצל את הפתרונות הפתרונות הדיגיטליים כמו דפי נחיתה, אתר ורשת חברתית נותנים לנו מענה מספיק טוב בתחומי השיווק והמכירה.יום בחיי

כל יום מתחיל אצלי ב 05:15 בבוקר. אני יושב עם הקפה, עונה למיילים שהצטברו במשך היום הקודם והלילה ומספיק לענות לרובם עד שעת הגעתי למפעל ב 9:00 בבוקר שעה בה אני מקבל את רשימת האספקות היומיות, ומתכנן הצעות מחיר בהתאם לדרישות הלקוחות. בימים אלו אנו עובדים על פרויקט תרבות הדיור לבתים משותפים להכנת לוחות למרחב הציבורי בהתאמה לצורך , ופרויקטים נוספים מתנהלים מול קבלני בניין של בתי ספר להכנת לוחות לכיתות חדשות.


מהו השנוי המשמעותי שעובר התחום שלך בעידן הנוכחי?

להערכתי עידן המסכים ו יכנס עם הזמן. אבל ייקח עוד פרק זמן עד שהמורים ילמדו אותו וירצו להשתמש בו בצורה טבעית ושוטפת . הלוח החכם הוא בהחלט הדבר הבא בחינוך לוח עשוי זכוכית מחוסמת, הנראה כמסך טלוויזיה בעל מספר נקודות טאץ', שכותבים עליו עם טוש דיגיטלי או עם האצבע, והוא מתחבר ישירות לכל מדיה רצויה.


ואיך בכל זאת תשתלבו עם הקדמה?

נושא הייצור כנראה ירד קצת , למרות שתמיד עשויות להגיע הפתעות, נוכל לנצל את הידע הרב שצברנו לטובת יעוץ ממקום אמיתי אל מול לקוחות הקצה לגבי תכנון ובחירת מוצרים מתאימים העונים על צורך במדויק .וגם אנחנו נצטרך להתאים את עצמינו למצב החדש. ראוי לציין כי עם כל החידושים והקדמה, הטכנולוגיה תגיע לנקודת רוויה מסוימת. אני רואה זאת בהעדפה מתוך קהל הלקוחות שלי מבתי ספר אנתרופוסופיים שחושבים אחרת ומעדיפים להתאים לכל תלמיד סגנון אישי ומדויק תוך בחירה כוללת לעבוד בקבוצות קטנות. ככלל, אני צופה מגמה שהרבה מהלקוחות שלי שיבינו את עוצמת הטכנולוגיה, בכל זאת יעדיפו לעבוד תוך התייחסות אישית בהקפדה על פרסונליזציה, שרות אישי ומענה אנושי שישתלב עם העולם הטכנולוגי אבל לא רק.האם לוחות הגיר עדיין בשימוש?

כן בוודאי. הרבה מסעדות ובתי קפה מבקשים מאתנו לייצר לוח גיר ירוק כמענה לעיצוב הכללי של המקום תוך רצון לשמור על אוירה אותנטית וחמה בשימוש אביזרים מתאימים כשחלק מהם הוא אותו לוח ירוק נוסטלגי.


מה מייחד אתכם כחברה?

הנשמה!!! מעבר למקצועיות בתחום והלמידה האינסופית לחידושים בענף, חשוב לנו להיות אנושיים. במיוחד היום בתקופה בה הקדמה דוהרת, חשוב לנו לשמור על האכפתיות וההתעניינות האישית בין אם כעובדים בחברה באווירה משפחתית תומכת ובין אם מול קהל לקוחותינו. אני תמיד מציין את העובדה כי אנו לא מוכרים מוצר אלא ערך ללקוח .חשוב לנו קודם להקשיב לו, להבין את אופי החברה, הצורך הקיים וכשיש בידנו את כל המידע, אנו מייצרים עבורו את המוצר המדויק עבורו המהווה גם לנו יתרון, לא לייצר מלאי עודף שיהיה קשה למכור אותו.


מהן ההשראות שלך?

את ההשראות שלי אני סופג בלי סוף מהסביבה. אני אדם סקרן שאוהב ללמוד, קורא המון לומד ב"דרומה צפונה אקדמי" של משפחת ורטהיימר סוגיות בניהול, מגיע למפגשי מנהלים ולכנסים שונים, נפגש עם אנשים חדשים במפעלים שונים ואוהב להקשיב וללמוד גם מילדים ובני נוער וכמובן מלקוחותיי שיודעים כי אני פתוח תמיד להקשבה מלאה ואף לומד מהם תובנות אישיות המסייעות לי לתת להם ערך וכיוון במכירת המוצר המדויק להם.


אילו עצות זהב תיתן ליזם מתחיל?

לא לפחד, ללכת עם החלומות וההתלהבות .להעז להתמודד גם מול הבלתי אפשרי.

להכיר את תחום העסק כמה שיותר לעומק, להקשיב וללמוד מהאחרים בתחום, לשאול ולהתייעץ ולא להתפתות ללכת בדרך הקצרה .....

ידע הוא כוח. ללמוד כל הזמן, להיות סקרן ולאסוף מידע.

ללמוד מחברות חדשות ולהתייחס לעובדים וספקים כאלו היו אלה לקוחותיך.


מהו המוטו שלך?

הכל למען הדורות הבאים. ילדיי ונכדיי הם האושר הגדול שלי, ואני נהנה כל יום מחדש להיות איתם ולמענם.

Comentários


bottom of page