top of page
  • תמונת הסופר/תאבי יופה

הקול שלך || אילת צורי

"באתי לעולם הזה כדי לעזור לאנשים" אומרת אילת צורי, המכונה ה״לוחשת למסמכים״. "לדעת לבטא את עצמך בעבודה ובעסק בכתב זה כיום הכרח. ואני כאן כדי לעזור לזה לקרות. השיטה שפיתחתי לכתיבת מסמכים ומיילים חוסכת לאנשים תסכול, זמן וכסף.

ריאיון על השראה ועשייה

 

צילום לילך תוינה
צילום: חיה גולד

התקשורת שלנו בעסק ובארגון היא ברובה כתובה. כולם רוצים לקבל מסר עכשווי וברור. אבל בבית הספר לא מלמדים אותנו מספיק איך לכתוב ולהציג נושא. כך שאפשר לסיים תואר ראשון ושני בהצטיינות, להגיע למקום עבודה חדש ולהשתתק מפחד כשמבקשים ממך לתאר פרויקט בכמה שורות (סיפור אמיתי).


בדיוק את הבעיה הזו באה אילת צורי לפתור עם שיטה ייחודית שפיתחה, שיטת צורי. השיטה שלה גורמת לכם לכתוב מסמכים וטקסטים מנצחים לכל סוגי המסמכים בארגון: מיילים, הודעות וואטסאפ, פוסטים, סיכום פגישה, דוח, מסמך עמדה או תקציר מנהלים.


שיטה אחת לכל המסמכים


"צברתי המון ידע וניסיון שהם רלוונטיים לעידן הדיגיטלי של ימינו, כשדווקא מיומנויות הכתיבה נחלשות, ואני רוצה לחלוק אותם", מסבירה צורי, "השיטה שפיתחתי עוזרת לאנשים לסדר את מה שעובר להם בראש. הקושי אצל אנשים שלא מצליחים לכתוב הוא במעבר מהראש למקלדת. הרי יש להם את כל המסמך בראש, ובכל זאת הם לא מסוגלים לכתוב. אני עוזרת להם להתגבר על הפער הזה. אחד הגילויים שלי מפיתוח השיטה הוא בהבנה עד כמה רגשות משפיעים על הכתיבה, ואיך אפשר לנתב כל רגש לתקשורת הכתובה שלנו".


אילת צורי, בעלת עסק בכתיבה עסקית ובתקשורת שיווקית ומנהלת תוכן מובילה, עוסקת ב-20 השנה האחרונות בהקניית יכולת התקשורת הכתובה. היא סייעה למעלה מ-15 אלף איש בעזרת סדנאות הכתיבה שלה והליווי האישי בכתיבה. השיטה שפיתחה כוללת תכנים מעולמות שונים: פסיכולוגיה, למידה, כלכלה התנהגותית, הניהול, השיווק, ההוראה מתקנת ואפילו חקר המוח.כתיבה היא בסך הכל התנהגות אנושית


"יש לי השכלה רחבה", אומרת צורי, ״בקשת רחבה של תחומים: החל מבלשנות, תרגום, עריכה ותקשורת וכלה ביוגה ובאקו-תרפיה. במשך השנים הטרידה אותי השאלה למה לאנשים כל כך קשה לכתוב. רציתי להבין את זה, אז קראתי המון בנושא בתחומי הלמידה, הזיכרון והכלכלה ההתנהגותית. המשותף לכל התיאוריות האלה הוא עד כמה הרגש משפיע על כל התנהגות אנושית. ומה זה כתיבה אם לא התנהגות אנושית? מכל תיאוריה שקראתי לקחתי תובנות ויצקתי אותן לכלים מעשיים שהופכים את הכתיבה לקלה יותר".


כתבת ספר בשם "הכל בגלל מסמך קטן", יש לך ניסיון מקצועי רחב והכשרות רבות. למה בחרת להתמקד דווקא בהדרכה בכתיבה?


"קיבלתי את היכולת לכתוב כמתנה מהיקום, אבל תמיד התייחסתי אליה כמובנה מאליה. ידעתי שאני יודעת לכתוב, אולי לא מספיק כדי להיות סופרת, אבל שנים התפרנסתי מכתיבה עסקית. בכל זאת, נדדתי לעולמות אחרים כמו ניהול, שיווק ואפילו הטמעת מערכות תוכנה, גם כדי להוכיח לעצמי ולסביבה שלי שאני יכולה לעשות עוד דברים חוץ מכתיבה״. 

"אני מחוברת לעצמי, ואני יודעת שהייעוד המקצועי שלי הוא ההדרכה ושיתוף הידע. היום, כשאני יודעת להודות מצד אחד על המתנה הזו ורואה את מצוקת הכותבים מצד שני, אני רוצה לעזור לאנשים לקבל את מה שלי נראה בעבר מובן מאליו – את היכולת לכתוב. הצורך בכתיבה בעידן הדיגיטלי הוא גדול מתמיד. אני רואה שאנשים שמתקשים לכתוב בעסק מרגישים ממש כמו נכים. הם לא יכולים להביע את עצמם אפילו בכמה משפטים, ומרגישים נורא עם עצמם. וכשאני רואה איך השיטה הזו מחוללת פלאים בהרגשה, בתוצאות העסקיות ובמערכות יחסים, זה ממלא אותי אושר. והספר  - זה בכלל הגרנד פינאלה. עבורי זה חלום שהתגשם לאחר 14 שנה.
כתיבה בעסק היא מיומנות, לא כישרון


"באמנות", ממשיכה צורי, "אם יש לך כישרון ואתה גם לומד, אפשר להתפתח ולהגיע להישגים. אבל כתיבה בארגון, מה שנקרא גם כתיבה עסקית, היא לא כישרון. אפשר ללמוד אותה. בשיטה שלי גם מי שלא יכול לכתוב או חושב שהוא לא יודע לכתוב, מצליח לכתוב מיילים, הודעות ומסמכים שהם ברורים ומניעים לפעולה. ברגע שחיברתי את הרגש ואפילו את הערכים עם הכתיבה, קל לאנשים להתחבר לזה וגם ליישם את כל הכלים הטכניים שאני מביאה". 


צורי עובדת עם חברות וארגונים בינוניים עד גדולים ועם אנשים פרטיים. במקרים מסוימים היא גם עובדת פרו בונו, הכל במטרה לסייע לאנשים לממש את הביטוי העצמי שלהם בכתב ולהפוך לגרסה הטובה יותר של עצמם.


"באתי לעולם הזה כדי לעזור לאנשים", מסכמת צורי, "לדעת לבטא את עצמך בעבודה ובעסק בכתב זה כיום הכרח. ואני כאן כדי לעזור לזה לקרות. השירות שלי חוסך לאנשים תסכול, זמן וכסף״.

"אני מאמינה בהדרכות ממוקדות וקצרות, של כמה שעות, כדי לשנות את התקשורת הבינאישית וגם את חווית השירות שהיא חלק מהעולם המקצועי שלי במשך שנים ארוכות".
ליצירת קשר

טלפון | 052-3510583

Comments


bottom of page