top of page
  • תמונת הסופר/תאייל הראל

חוכמת העיניים | רומי חוכמה

"כל מה שקורה אצלנו בגוף מתבטא בעיניים", מסבירה רומי חוכמה אשר פיתחה שיטת טיפול המשלבת בין אירידולוגיה, המאפשרת לזהות את המקור לבעיה הבריאותית לנטורופתיה, באמצעותה ניתן לטפל בבעיה באופן טבעי ויעיל.
כיצד ניתן לאבחן מחלות באמצעות אירידולוגיה?

"העיניים הן רקמה עצבית המהווה המשך ישיר של המוח והן מקושרות למערכת העצבית האוטונומית, הכוללת את מערכת הנשימה, הלב, כלי הדם ומערכת העיכול. אירידולוגיה מאפשרת לאבחן את מצבו הבריאותי של האדם ואת מצבו הנפשי.

העיניים הן הקוד הגנטי שלנו ובדומה לטביעת אצבע, לכל אחד מאתנו יש את הרשתית הייחודית לו. בעין ימין ניתן לראות את המערכות והאיברים של חצי גוף ימין ובעין שמאל את אלו של חצי גוף שמאל. באופן זה ניתן לאבחן האם קיימת בעיה במערכת כולה או באיבר מסוים.

באמצעות האירידולוגיה ניתן לאבחן מחלות רבות, עוד לפני שהן נראות בבדיקות. מגיעים אלי מטופלים שסבלו במשך שנים מעייפות, דלקות וכאבים שאין להם הסבר. הבדיקות שלהם היו תקינות ולכן הם לא קיבלו מענה. הרופאים אמרו להם להמשיך לחיות עם הבעיה או שנתנו להם ציפרלקס מתוך הנחה שמדובר על משהו נפשי."״באמצעות האירידולוגיה ניתן לאבחן מחלות רבות, עוד לפני שהן נראות בבדיקות. מגיעים אלי מטופלים שסבלו במשך שנים מעייפות, דלקות וכאבים שאין להם הסבר. הבדיקות שלהם היו תקינות ולכן הם לא קיבלו מענה.״מה היא השיטה שפיתחת?

"השיטה משלבת בין אבחון המצב הבריאותי של המטופל על ידי בחינת תבניות, צבעים ותכונות של קשתית העין, לטיפול בבעיות הרפואיות השונות באמצעות צמחי מרפא, תזונה נכונה ומעבר לאורח חיים בריא.
כמה דוגמאות:

מטופלת סבלה במשך 30 שנה מדלקות חוזרות בשתן, פטריות ודלקות בנרתיק. הרופא שלה נתן לה במשך כל אותן שנים אנטיביוטיקה, שלא פתרה ואף החמירה את הבעיה. לאחר שהגיעה אלי אבחנתי אצלה קנדידה במערכת העיכול ולאחר 9 חודשים של טיפול נטורופתי היא הבריאה.

מקרה אחר הוא של מטופלת שסבלה מכאבי ראש רבים. הבדיקות שנערכו לה לא העלו דבר והרופא נתן לה אקמול. אבחנתי שהמקור לכאבים הוא ברעלים המגיעים ממערכת העיכול לעבר הראש. הסתבר שהאישה סבלה מעצירויות והן אלו שגרמו לכאבי הראש. מכיוון שהטיפול שנתתי לה התמקד במערכת העיכול - שהייתה המקור לכאב ולא בסימפטום, הבעיה נפתרה.

דוגמה נוספת היא של מטופלת שסבלה מכאבי גב ובדיקות הדם שעשתה יצאו תקינות. האורתופד אליו הופנתה אמר לה שהוא לא רואה שום בעיה בגב ונתן לה כדורים נגד כאבים שלא עזרו. כשהמטופלת הגיע אלי, אבחנתי חולשת כליות והתחלה של היווצרות אבנים. הטיפול בכאבי הגב הוחלף בטיפול בכליות וכלל חיזוק של הכליות באמצעות תזונה וצמחי מרפא. בעקבות הטיפול, כאבי הגב שלה נעלמו.""השיטה משלבת בין אבחון המצב הבריאותי של המטופל על ידי בחינת תבניות, צבעים ותכונות של קשתית העין, לטיפול בבעיות הרפואיות השונות באמצעות צמחי מרפא, תזונה נכונה ומעבר לאורח חיים בריא."


התאמת תזונה על פי גלגל העין

"בדיאטות מדברים בעיקר על הפחתת צריכת הקלוריות - זוהי התייחסות שטחית ולא נכונה. בפריכית אורז למשל, יש מעט קלוריות אך מבחינה מטבולית היא גורמת להפרשה מוגברת של אינסולין, הגורם לנו לחוש רעב ולהשמין.

התאמת תזונה על פי גלגל העין מתמקדת בבריאות האדם וההרזיה היא רק הבונוס.לפני שנה כתבתי את הספר "כטוב בעיניכם", בו אני מאבחנת שלושה טיפוסים עיקריים:

טיפוס פחמימתי (טיפוס האדמה) - אדם שצורך פחמימות ומתוק ללא שליטה. יש לו נפילות סוכר והרעב לפחמימות ומתוקים מתחיל בעיקר בערב.

הפתרון - מעבר לתזונה המבוססת על אינדקס גליקמי נמוך, במטרה להפחית את הפרשת האינסולין ולמנוע את החשק למתוק ופחמימות.

טיפוס הכבד (טיפוס העץ) - אדם הסובל מהשמנה באזור הירכיים והידיים.

ההשמנה מתרחשת בגיל 40 ומעלה, כשהדיאטות שנוסו בעבר כבר לא עובדות. הסיבה לכך היא שהכבד, האחראי על חילוף החומרים של השומנים בגוף, לא מתחדש כמו פעם וכתוצאה מכך נוצר עומס רעלים רב באזור.

הפתרון - מעבר לתזונה אורגנית וטבעית, הכוללת שמן זית ושקדים, במקום צריכת מאכלים מטוגנים ומאכלים הכוללים שומן רווי ומחומצן כמו: בורקסים גבינות שמנות וחמאות.

טיפוס חומצי (טיפוס מים) - אדם הסובל מעודף חומציות ודלקתיות בגוף. כדי לגונן על אזור הכבד ומערכת העיכול, נוצרת שכבת שומן בבטן.

הפתרון - מעבר לתזונה בסיסית צמחונית וטבעונית הכוללת שתייה מרובה של מים, אכילת ירקות מצליבים אנטי דלקתיים כמו כרוב, כרובית וברוקולי. באופן זה הגוף יוצא ממצב ההתגוננות ומתחיל לשחרר את השומנים."המלצות לאורח חיים בריא

"ידוע כי בשרים ועופות הם חומציים וגורמים למחלות, לכן עדיף לעבור לתזונה צמחונית או טבעונית. כמו כן, רצוי להקפיד על תזונה אורגנית ונקייה מרעלים, ללא חומרי שימור וצבעי מאכל.

כשהתזונה בריאה אנחנו מרגישים ונראים טוב יותר והסיכוי להתפתחות מחלות פוחת".מה מעורר בך השראה?

"התחלתי לעסוק בתחום האבחון והריפוי, בעקבות מחלתה של אימי אשר הקפידה לעבור את כל הבדיקות הרפואיות הנדרשות ובכל זאת, ביום בהיר אחד התגלה אצלה סרטן שחלות שכבר התפשט למעי הגס.

כשהטרגדיה הזו קרתה, עיניי נפקחו והבנתי שהבדיקות לא תמיד משקפות את המצב הרפואי האמתי שלנו. לצערי זה קורה כל הזמן - אנשים עוברים בדיקות ובכל זאת לא עולים על המחלות שלהם בזמן, אם בכלל.

מקור ההשראה שלי הוא היכולת שלי לרפא אנשים. אני גורמת למטופלים שלי לשנות הרגלי חיים ותזונה, מלמדת אותם כיצד לנהל את הגוף שלהם בצורה בריאה ומובילה אותם לדרך חדשה."רומי חוכמה

אירידולוגיה ונטורפתיה

052-8781537

Comments


bottom of page