top of page
  • תמונת הסופר/תאבי יופה

חיבור מקצועי בין ידע לניסיון

עם העלייה הגדולה מברית המועצות במהלך שנות ה-90 זיהה עו"ד בוריס למפר את הפוטנציאל העסקי והמקצועי בתחומים שונים שהביאו אנשי העלייה מברה"מ למדינת ישראל. עם פתיחת משרדו בתל-אביב בשנת 1994, הפך עו"ד בוריס למפר לחוליה חשובה בבניית קשרים עסקיים ומתן שירותים משפטיים הן בישראל והן במדינות ברה"מ לשעבר.צילום לילך תוינה
בוריס למפר

עיקר ההתמחות של משרדו של עו"ד בוריס למפר היה ועודנו בתחומים הקשורים בהקמת חברות, מיזמים משותפים הן מקומיים והן בינלאומיים, ליווי משפטי בעסקאות נדל"ן מגוונות, השקעות, הסדר ורישום במקרקעין וכן מעמד אישי ודיני ירושה.


"היתרון שלי באותה תקופה, שבמהלכה הגיעו מאות אלפי עולים לישראל, שגם ידעתי את השפה וגם את הדין המקומי", מסביר עו"ד למפר, "החזקתי גם בניסיון עשיר בתחום המעמד האישי והעסקים והכל התחבר בצורה אופטימלית ללקוחות השונים, שמצד אחד היו עולים חדשים שהקימו כאן את ביתם ואת העסקים, ומנגד כאלה שפעלו לשיתופי פעולה וליזמויות עם מדינות ברית המועצות לשעבר".


כיום נחשב משרדו של עו"ד בוריס למפר כעוסק מוביל בתחום של המשפט אזרחי-מסחרי, בנדל"ן (לרבות השקעות במקרקעין בישראל ובחו"ל), בתעופה אווירית ובחוק הבינלאומי הפרטי בישראל, ברוסיה ובאוקראינה. המשרד מייצג אנשים פרטיים וגופים עסקיים מישראל ומחוצה לה בתחום יזמות ופיתוח נדל"ן, תעופה בינלאומית, וכן חברות מדיה וגופי תקשורת בינלאומיים. כמו כן, המשרד מעניק שירותים משפטיים מקיפים בתחום בדיקה והסדר זכויות במקרקעין בישראל וליווי משפטי למיזמים בינלאומיים משותפים בתחום הנדל"ן.שנים רבות עו"ד בוריס למפר כיהן כיועץ משפטי של לשכת המסחר ישראל-רוסיה ושל ישראל-אוקראינה, התאחדות היזמים, אשר הוקמה בישראל על ידי ד"ר יורי שטרן. "שם התחלתי להשתתף בפורומים העסקיים החשובים האלה", מודה למפר.

"עד היום אני ממשיך באותה המתכונת ובשמירה על קשר עם אנשי מקצוע במדינות שונות ברחבי העולם. כיום עיקר ההתמחות שלי היא בחוק הבינלאומי הפרטי ואני מצליח לחבר בין הניסיון והידע הרב שרכשתי במהלך עבודתי המקצועית".

צילום לילך תוינה

לא מעט מקרים בעבודתו של עו"ד למפר קשורים בטיפול מקצועי וחדשני, הנדרש במצבים חריגים של העולם המשתנה, כך מקרים, שקשורים במשבר שעוברים מדינות רוסיה ואוקראינה, שגרם ללא מעט אנשים למצוא פתרונות עסקיים לאור המצב המשפטי הסבוך שנוצר. לדוגמא, מה גורלם של הנכסים שנרכשו על ידי אזרחי ישראל, ניירות ערך, שהטיפול בהם הפך להיות מורכב ודורש הרבה ידע מקצועי.


האתגר בעבודה של עו"ד למפר שאין יום שדומה לאחר. הוא מטפל בקהל ישראלי, רוסי, קזחי ואוקראיני, כמו במקרה של תושב ישראל שהתחתן עם אזרחית מרוסיה ורכש שם דירה משותפת וכרגע נמצא באי בהירות באשר לחוקים שחלים עליו שם.


אחרי 30 שנה אתה יכול לשים את האצבע על הדבר שאתה הכי אוהב בעבודה שלך?

"העיסוק שלי בתחום המשפטי המקצועי הגוון – הוא כמו אוויר עבורי, אין לי משהו אחר שאיתו אוכל לנשום. אני מאוד מרוצה ומסופק ממה שאני עושה ונהנה לפגוש בכל פעם סיפורים אחרים שאחריהם נטפליקס יכולה להפסיק לעבוד כי לא יהיה בה עוד צורך".יש לך מקורות השראה בעבודה?

"אני מקצוען ויודע את העבודה. אין לי סיסמאות שמלוות אותי. יש לקוח, לא משנה מי הוא, ואני אייצג אותו בצורה הטובה ביותר. אני קם בבוקר כדי ללכת למשרד ולעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר".
Comentarios


bottom of page