top of page
  • תמונת הסופר/תאבי יופה

חיים מזרחי: השירות מעל הכל


רובנו לא יודעים לנהל בצורה הנכונה את הכסף שלנו ונוטים להתבלבל, או חלילה לפעול בדרכים שעלולות לעלות לנו ביוקר לאורך השנים. וזו נקודה שיועץ המס חיים מזרחי בא לשנות בתהליך העבודה שלו מול לקוחותיו.


חיים מזרחי | יועץ מס

"התפקיד שלי מסתכם בהרבה יותר מסתם לחשב עבור משפחות את המיסים שלהן", מודה מזרחי, "אנשים לא יודעים להתנהל וכאן אני נכנס לתמונה, ומסביר להם איך ההתנהגות שלהם עלולה לפגוע בכל הרבדים בחיים: חינוך, גידול ילדים ומשפחה באופן כללי".הבעיה היא, לפחות לדברי מזרחי, שלא כולם מקשיבים והוא עצמו היה שמח אם האנשים שמגיעים אליו לייעוץ יבינו לעומק את הכללים שאדם כמוהו, עם ניסיון והבנה בעולם המיסוי, למד לאורך 30 שנות עבודה בתחום הנהלת החשבונות, ייעוץ המס ועוד.לעזור לאנשים לצאת מהבעיות

"קח, לדוגמה, אב במשפחה שרוצה להקנות ערכים לילדים שלו ומרמה את רשויות המס אבל מציג מצג שווא של הצלחה", מפרט מזרחי, "יש פה דיסוננס. לאורך השנים הוא משלם מיסים מאוד נמוכים בזכות תרגילים כאלה ואחרים, עד שיום בהיר אחד רשויות המס מגיעות אליו ומחזירות את כל המשפחה עשור לאחור בכל הקשור להתנהלות הכלכלית בבית".

ובשנים האחרונות אתה מרגיש שאנשים מבינים את חשיבות הדיווח הנכון, או שלא?


"בשנים האחרונות המצב משתפר ואנשים מתחילים להבין את הנושא. כמו במקרה שאדם רוצה לקנות בית ונדרש לאישור משכנתא, ואם יצהיר על הכנסות נמוכות מדי הוא לא יקבל אותו. הרשויות היום עם הרבה יותר שיניים מבעבר. החוכמה היא לשלם את המס הנמוך ביותר במסגרת החוק, ובשביל זה אנחנו פה".

במשרדו של מזרחי "השירות מעל הכל" כפי שהוא מצהיר לא אחת, כשצוות המשרד נותן ללקוחות את ההרגשה שהם חלק מהמשפחה. המשרד שם דגש על טכנולוגיה ועבודה היברידית, ומספק גם שירות מלא ומענה מהיר בלי הצורך לגשת לאסוף טפסים באופן עצמאי וכך לבזבז זמן יקר בדרכים, באמצעות קשר ישיר ומקוון לרשויות המס."אני רוצה שאנשים ידעו שאכפת לנו מהם", מבהיר מזרחי, "אנחנו מתייחסים לכל אדם באותה הצורה, כמו בחור צעיר שעסק בשליחויות והיה עוסק פטור. היה לי חשוב להסביר לו שאם לא ידאג לרישום בביטוח לאומי כמו שצריך, במידה ויעבור תאונה הוא יהיה חשוף למצב שבו לא תהיה לו הכנסה. וזה משהו שעלול ללוות אותו לשארית ימיו".

״אני מודה לצוות שלי שמאפשר לי להגשים את החזון, כל אחד ואחת מאנשי המקצוע בצוות מהווה אבן יסוד ויחד, יחד אנחנו יוצרים את הפירמה שנקראת חיים מזרחי מיסים בעמ על כל ערכיה ויתרונותיה.״

מה הדבר שאתה הכי אוהב במקצוע?


"לעזור לאנשים לצאת מהבעיות שלהם ולהשתמש בידע המקצועי שלי כדי למצוא פתרונות כמעט לכל מצב. המערכת עוברת היום למסלול מקוון לגמרי, עם שליטה גדולה יותר של הרשויות על המידע שמגיע מהמון מקומות במקביל. הפכנו ללשכת שירות של רשויות המס כשהכל קורה במשרד. הידע המקצועי שלנו שווה הרבה כסף ללקוחות, כשגם הקטע הטכני של התקשורת מול הרשויות הפך להיות מסובך. ואם לא יודעים איך לעשות את זה, פנייה אלינו יכולה לחסוך הרבה כאבי ראש וטרטורים".יש לך מוטו שמלווה אותך בעבודה?


"לתת שירות ולהגיע למצב שבו הלקוחות שלי ישנים בשקט בכל הקשור להתנהלות שלהם מול הרשויות המס. במידה וזה קורה השגתי את שלי".


Comentarios


bottom of page