top of page
  • תמונת הסופר/תאייל הראל

יום ההשראה הבינלאומי יום חג לאנשי העידן החדשאיך קם אדם בבוקר ומחליט שחשוב לפנות יום בשנה לטובת השראה? טלי דביר לבנת, מנכ״לית One ויוזמת יום ההשראה הבינלאומי מספרת על המיזם המרתק שהגתה שסוחף רבים ומזמינה אתכם להצטרףלמה לציין את יום ההשראה?


אנו חיים בעידן של תמורות, שינויים מקיפים אותנו.

בעידן החדש שינוי הוא נתון. אם להורים שלנו הייתה עבודה אחת יציבה לכל החיים לרובנו יהיו כמה קריירות. בפן החיובי, זכינו לחיות בעידן של חדשנות וקידמה. בתכלס, זה מחייב את כולנו להחתים דרכון לעידן המשתנה.

בכדי לקבל את השינוי, להיערך אליו עלינו ליצור ארגז כלים משודרג שיסייע לנו והכלי המרכזי בו הינו - השראה. השראה נמצאת סביבנו, השראה תוביל אותנו לפתח רעיונות, לצמוח ולהגשים. ההשראה היא תנאי ויסוד לכל יצירה עוד משחר ההיסטוריה של האנושות.


המילה השראה טרדנדית מאוד היום ומשקפת את קול דור ה-Y


האמירה שהשראה היא טרנדית לא מתכתבת עם ההיסטוריה. השראה בשמות וכובעים שונים סביבנו משחר ההיסטוריה. קראו לה מוזה,"התערבות אלוהית", הכוח שמעורר את התודעה והרגש- כך הגדירו בני האדם את ההשראה במאה ה-14 ומאז היא נחשבת לכוח אגדי ומיסטי אחריה רדפו אינספור אמנים ויוצרים. במקום שמתקיים שינוי נמצאת ההשראה.

לפעמים היא ספונטנית, נוחתת עלינו כגל אנרגטי שמתפרץ בתוכנו, לפעמים היא מגיעה רגועה ולא ממהרת, מניעה גלגל אחר גלגל בתודעה עד שכל כולך מוצף בקסם מעשי שנקרא השראה.


יום ההשראה, תכירו.

יום בו אפשר לעצור את השגרה להנות מהקסם, הכוח שמניע את העשייה והיצירה. יום ההשראה מאפשר לנו להתחבר אל מקורות ההשראה, לשמוע, להרגיש ולמלא את הריאות בתשוקה מרעננת עם טעם חדש לחיים.

בימים אלו צוות יום ההשראה עמל על פרוייקט משמעותי הקמת מוזיאון ההשראה הבינלאומי שיהווה בית להשראה, בית לביטוי ליוצרי רשת שפחות זוכים להכרה.

המושג השראה הוא כוח, הוא מעלית לעבר העשייה. להבדיל מחלומות שהם פנטזיה, השראה מניעה אותך.

ב 7/5 נציין את יום ההשראה הבינלאומי, זהו יום בו נוכל לעצור את המירוץ המטורף שאנו קוראים לו "חיים" ולהנות מהקסם, הכוח שמניע את העשייה והיצירה.עם בוא חודש מאי יום ההשראה יהפוך לאייטם מתפרץ, החדשות זה מה שקורה עכשיו. לכם ההזדמנות להכתיב עולם חדש של אומנות ותרבות שהולכים ללוות אותנו מעתה והלאה.מה מטרת יום ההשראה?

מטרת יום ההשראה הינה לחבר אוכלוסיות שונות להשראה ולהשריש בתודעה שהשראה היא כמו שריר שניתן לאמן. שנלמד להשתמש בעוצמת ההשראה בחיי היום יום ככלי המוביל את אנשי העידן החדש.

מטרתנו שיהיו כמה שיותר אירועים ושיצויינו בקרב קהילות רבות.


השראה נראת לעיתים כמועדון סגור. האם גם אנשים שהם לא יוצרים ואמנים יכולים להיחשף להשראה? כולנו בנויים לקסם, זה לא משנה מאיזה תחום אתה מגיע ובמה אתה עוסק ביום יום.אם את מנהלת מפעל, גנן או אדם פרטי שמעביר הרצאות וסדנאות, אם את מפקדת בצבא, מורה או מדריך- השראה היא עבור כולנו והיא מהווה מעלית לעבר העשייה להבדיל מחלומות שהם פנטזיות- השראה מניעה אותנו.

ואמנם זה מרגיש שההשראה נוחתת עלינו מבחוץ, למעשה ההשראה היא תוצר שלנו והיא נולדת בתוכנו. החוכמה היא לעורר אותה עם הטריגר הנכון והוא יכול להיות כמעט כל דבר, מיצירות אמנות שמדליקות לנו את הנוירונים וחוויות יוצאות דופן עד לפעילות יומיומית שגרתית.


יום ההשראה הבינלאומי ומוזיאון ההשראה (וכשמו כן הוא 7/5) הפכו את היום השביעי במאי לתאריך שאי אפשר להתעלם ממנו.

יום ההשראה הוא המפתח לרשת מוזיאונים בינלאומית שכל כולה מוקדשת להשראה. תשכחו מכל מה שהכרתם במוזיאונים, מדובר בחוויה ייחודית הנושמת אוויר לראשונה.


איך את מתארת את החוויה במוזיאון ההשראה?

זהו מוזיאון אקטיבי בו המבקר מהווה חלק מהיצירה ומתהליך ההשראה בכך שהוא מעביר אותך חוויה, המוזיאון לוקח אותך למסע במציאות אחרת דרך זירות שמעוצבות במיוחד במטרה לעורר במבקר השראה בדרכים לא שגרתיות בהם שימוש במציאות רבודה בלוקיישנים נטולי בטון.

החלוץ מבין רשת המוזיאונים יקום בישראל, בתל אביב ולאחר מכן יפרוש כנפיים מעבר לים ויזכה להדביק בהשראה גם את ברצלונה, סינגפור סיטי וסן פרנסיסקו כמותג מוזאונים חדשני ומהפכני.


מי הם שגרירי ההשראה ומה הם עושים?

בימים אלה מתגבשת קהילת השראה בה יוצרים, אמנים, אנשי אקדמיה, הוגי דעות, קהילה עסקית וכולם נותנים לקסם לקרות עוד היום. כבר היום ניתן לראות את התפתחות הקהילה דרך השגרירים שלנו שמקימים צוותי הגיוי במוסדות לימוד, ערב הקראת שירים ועוד. מנהלת אירגון? סמנכ"ל ? היכנסו לאתר יום ההשראה ותובילו את יום ההשראה בארגון שלכם.

המטרה המרכזית של צוות יום ההשראה השנה היא לחולל כמה שיותר אירועים בכדי ששנה הבאה לא תהיה אף חברה או ארגון שמכבד את עצמו שלא ינעץ את התאריך ביומן.


את מי אתם מחפשים ליום ההשראה?

*חלוצים שההשראה קרובה לליבם, שרוצים לקחת חלק, ליזום ולקדם יום השראה בקהילה.

*יוצרים המעוניינים להציג באתר יום ההשראה, מוזמנים לשלוח לינק לתיק עבודות.


תרומה למוזיאון ההשראה 7/5

נדבנים פרטיים או גופים הרוצים לשבור מוסכמות, לפרוץ את הגבולות של הפלטפורמות הקיימות, ומעוניינים לתרום או לגייס תרומות למוזיאון ההשראה.


פרטי התקשרות:

הנחושת 3, ת"א

טלפון: 03-5613336 / 054-6655557Comments


bottom of page