top of page
  • תמונת הסופר/תאורית לבה

כרטיס הכניסה שלך למועדון האקסלוסיבי


בשנות השמונים נכתב שירו של אהוד מנור “אין לי ארץ אחרת”, ולאורך השנים שימש סוג של מחאה. היום כשהעולם גלובלי, הכל פתוח והאפשרויות כמו ללמוד, לעבוד או גם להעתיק מגורים מעבר לים, מילות השיר תואמות פחות את רוח הזמן. כבר אז, בשנת 2007 , כשרומניה הפכה לחלק ממדינות האיחוד האירופאי, משרד פינקו ברקן התאים את עצמו לרוח הזמן והחל למקד את פעילותו כמשרד עו”ד המלווה את לקוחותיו בתהליך לקבלת אזרחות רומנית ובהמשך גם פורטוגלית ואוסטרית.

“רציתי בכלל להיות רקדנית״, מספרת עו”ד ונוטריון הילה פינקו, שותפה במשרד פינקו ברקן. עד גיל 19 , כשגרתי עם משפחתי בלונדון, למדתי בלט מקצועי והאמנתי כי אמשיך לקריירה בתחום, אך כמו שאומרים: כל תכנית היא בסיס לשינויים. העדפתי את מגוריי בישראל. התגייסתי כחיילת בודדה, ובהמשך יצאתי לקורס קצינות, ושירתתי כקצינת קישור, ולבסוף הבנתי כי פחות יתאים לי להתמקד בבלט כמקצוע לעתיד. מאז ילדותי אני זוכרת את עצמי נלחמת על הצדק, עוזרת לאנשים, והחיבור עם תפקידי בצבא הביא אותי לסלילת הדרך ללימודי משפטים.

את שמוליק בעלי, הכרתי באוניברסיטת ת”א בלימודי משפטים. כשסיימנו, כל אחד התמקצע בתחום שונה כשאני בדיני רשויות מקומיות ותכנון ובנייה ושמוליק התמקצע יותר בנדל״ן ובליטיגציה. עם הזמן, זיהינו את הצורך באזרחות אירופאית, ושמוליק, יליד רומניה ודובר רומנית כשפת אם, הוסמך גם כנוטריון לשפה הרומנית. חברנו לעו”ד איל ברקן שחי ברומניה ועסק בדין הרומני המקומי. זיהינו את ההתעניינות של הישראלים באזרחות אירופאית נוספת, וכעורכי דין, הבנו שלושתנו שנוכל לפתוח משרד עורכי דין העוסק בהנפקת אזרחות רומנית, לאור הצטרפותה של רומניה לאיחוד האירופי, שכן אזרחות רומנית היא אזרחות אירופאית המהווה כרטיס כניסה לאירופה. בשנת 2016 , בעקבות תיקונו של חוק האזרחות בפורטוגל, שאפשר ליהודים ספרדים לקבל אזרחות פורטוגלית, הוספנו גם את פורטוגל כמדינה נוספת… אליה נוספה גם אוסטריה החל מספטמבר 2020 בעקבות שינויים בחוק האזרחות באוסטריה. לא קל לעבוד יחד, תמיד יהיו חילוקי דעות, ושנינו יודעים שחשוב לא להכניס עבודה הביתה למרות שלא מעט, רוצים לסגור עוד נושא קטן. אנו הורים לשלוש בנות מקסימות, ומשתדלים ליהנות יחד כמשפחה בסופי שבוע, לאכול יחד כל ערב ובנסיעות משותפות בין היתר למדינות מולן אנו עובדים.

צילום: עמית שיבק

היום, כשלא מעט משרדי עו”ד וחברות מתחרים בתחום, מה מייחד אתכם?

שמוליק, אייל ואני בהיותנו עורכי דין, אנו כפופים לכללי האתיקה של לשכת עורכי הדין, אשר מטרתם להגן על הלקוח במישור יחסי עורך דין לקוח, בעוד שחברות בע”מ אינן כפופות לכללים אלו. חברה בע”מ עלולה להיסגר, ואינה מחויבת לפעול בשקיפות אל מול הלקוח, ויכולה להבטיח ללקוח מה שירצה לשמוע. משרדנו כולל צוות מקצועי של דוברי פורטוגזית, אנגלית ורומנית, מתורגמנים ואנשי אדמיניסטרציה הבקיאים בעבודתם מול הרשויות בארץ ובחו”ל ומול קונסוליות זרות בישראל. אנו מחזיקים בשני סניפים האחד בפורטוגל והשני ברומניה, כשבכל סניף נמצאים עורכי דין מקומיים מטעמינו המטפלים בכל תיק מול הרשויות המקומיות. את המסמכים הנחוצים אנו מכינים במשרד בארץ, מה שעוזר לנו לשלוט במצב וללוות את לקוחותינו בכל שלבי התהליך תוך ייעול זמן ויסודיות.


לאחרונה נבחרנו ע״י הדירוג היוקרתי של Dun’s 1oo לאחד מהמשרדים המובילים בארץ בתחום של הגירה ואזרחות.

איך התמודדתם עם הקורונה?

כשהקורונה פרצה, גם אנחנו כמו רוב העסקים, היינו חסרי אונים. אבל מהר מאוד התעשתנו והבנו כי ניתן לעבוד מהבית. כשלא הייתה אפשרות לטוס לחו”ל, אלא אם ברשותך דרכון זר, עלתה מאוד הדרישה לדרכונים זרים, במיוחד כשהקורונה חידדה מצב של חוסר יציבות, אי וודאות ודאגה ליום של אחרי, כי מי יודע מה יהיה. תחום פעילותינו סובב מוטיבציה אישית כי אנשים רוצים להבטיח את עתידם ועתיד משפחתם במחיר סביר, ולכן מתייחסים לדרכון הזר כפוליסת ביטוח בעלות סבירה.


ומה הדרייב המוציא אותך כל יום לעבודה?

אני אוהבת להכיר אנשים ולעזור בתחום פעילותנו. כל לקוח עבורי הוא עולם ומלואו ממנו אני לומדת וצוברת ניסיון לאורך השנים. כשאני מסתכלת לאחור, אני שמחה כי פתחנו משרד עורכי דין העוסק ספציפית בתחומינו, מה שפתח אפשרויות רבות גם עבורנו, לעבוד גלובאלית ולבנות קשרים עם המדינות מולן אנו עובדים, וכך לעזור ללקוחותינו בנוסף לתהליך לקבלת האזרחות הזרה, גם עם האפשרויות החדשות הנפתחות בפניהם.


 

משרד עורכי דין פינקו – ברקן

כתובת: אבא הילל 7, רמת גן, בית

סילבר, קומה 11 | טלפון: 03-6444500

Comments


bottom of page