top of page
  • תמונת הסופר/תאורית לבה

כשהאינטואיציה סוללת לך עתיד

אין זה פלא שעורכת הדין סיון אוחנה מצליחה מאוד בתחומה. עוד כילדה, היתה ורבלית ואסרטיבית בעלת כשרון להילחם על צדק אנושי ולעזור, כשאביה היה זה שהאמין בה לאורך השנים.

היום, כשהיא מצליחה ללהטט בהצלחה מרשימה וראויה להערכה בין קריירה תובענית, לגידול ארבעה ילדים קטנים כאם יחידנית, חושפת עו"ד סיון אוחנה על מה היא לא מוכנה להתפשר בעבודה והיכן היא פוגשת את הרגעים המתגמלים בעבודה המשפטית.כשעורכת הדין סיון אוחנה מסיימת עוד תיק של לקוח עם ניצחון מהדהד והיא זוכה ליהנות מפרי עמלה לאחר השקעה ממוקדת מטרה, אז ברגעים אלה, מגיע התגמול, שלא מתמצה רק בהיבט הכספי, "ניצוצות של אושר" היא קוראת לזה, ולא בכדי.

"עבודתי היא שליחות", מסבירה עו"ד אוחנה, "כאשר אני נחשפת לעוולות ולסבל של אחרים, במיוחד כשאני רואה את הלקוח בתחילת התיק במצוקה רגשית ו/או כלכלית, מבולבל ובכאוס, בעוד בסיום הטיפול חוזרים הסדר והשליטה בחייו, הוא מרגיש ביטחון ומקבל אחריות עם כל ההשלכות של המורכבות של תיקו ולקראת דרך חדשה- ולא כסיסמא- אלא, באמת פותח דף חדש בחייו- כאשר אני מצליחה להגיע לתוצאות המשפטיות שהצבתי לעצמי ורואה את ההשפעה האדירה והמיטבית על הלקוח- זה סיפוק אדיר".


ספרי על תחילת הדרך


עוד מהיותי ילדה, אבא שלי היה נחוש שאני צריכה להיות עורכת דין, וכך גם הרבה אנשים בסביבתי, זו היתה בחירה ברורה מאוד עבורי. עורכת דין זה הכי אני, זה האופי שלי. שכן, מילדותי עמדתי על דעתי, נלחמתי על זכויות החלש, הייתי בעלת יכולת התבטאות גבוהה ואסרטיבית. חלומו של אבי, בעצם, הפך להיות לחלום שלי ולמציאות. מאז ומעולם ראיתי במקצוע עריכת הדין אינסוף אפשרויות להתפתחות אישית, אך בעיקר, מקום בו לי כאישה, יש יכולת להשפיע על חיי אנשים ולעזור.


בתחילת דרכי עבדתי כעורכת דין שכירה. לאחר שנים של למידה וצבירת ניסיון, גמלה בי החלטה שאני רוצה לצאת לדרך עצמאית שתאפשר לי להתפתח. עם יציאתי לדרך עצמאית, הבנתי שכדי להצליח בתחום עליי לתת מעצמי מעל המקסימום האפשרי, לא ויתרתי על האימהות וקריירה עניפה ולאורך כל הדרך ראיתי בכך אתגר של ממש. באמצעות עבודה מאומצת סללתי את דרכי והיום אני מבינה שאין דבר שארצה לעשות ולא אוכל!ספרי על המשרד, באיזה תחום הוא עוסק?


אני עורכת דין, נוטריון ומגשרת, עומדת בראש משרד עורכי דין המחזיק בסניפים בעפולה ובראשון לציון.

המשרד עוסק בעיקר בדיני משפחה, ירושה, הוצאה לפועל וחדלות פירעון. פעילות המשרד מתרחבת בתחומים מגוונים תוך שילוב עורכי דין בכירים.

זהו משרד המוביל אל תוך חזית העידן החדש בערכיות, אומץ ומקצועיות ללא פשרות.במה אתם שונים ממשרדים אחרים בתחום זה?


אמינות, אמינות ואמינות. המשרד, מאז פתיחתו, חרט על דגלו ערכים מרכזיים כמצוינות, יושרה ומקצועיות, מסירה וקפדנות לצד נחישות ללא פשרות, בהגשמת האינטרסים של לקוחות המשרד ע"י יצירתיות, דיוק ובניית אסטרטגיה מנצחת, הוא נחשב כמוביל בתחומו ובולט בתחום פעילותו.


השרות המקצועי שבמשרד, מעניק למגוון לקוחותינו אפשרות לנהל את ההליכים המשפטיים בתחושת בטחון מלאה וכי הם מופקדים בידי עורכי דין כאלה שיילחמו להשגת התוצאות הטובות עבורם.

החוזקה שלנו טמונה בלמידה בלתי פוסקת, עבודה מאומצת והקרבה בשילוב מחשבה ומעשה, ערכים בהם אני מאמינה בסלילת דרכי.


צילום: עמיר צוק


מהי התשוקה והמוטו האישי שלך בעבודה?


אני מאוד קשובה וקרובה ללקוחותיי. אנו מעניקים לכל לקוח יחס אישי ותומך, שירות משפטי מקצועי ואמין. בעבודתי, אני דוגלת בכך שהלקוח והאינטרסים שלו הם החשובים לו ביותר, לכן אלחם את מלחמתו האישית, אעמוד לצידו ואתן לו את העצה הנכונה והאמינה ביותר, כשטובתו לנגד עיני, גם אם לא תמיד יאהב לשמוע אותה.

חשוב לי מאוד לפעול מתוך יצירתיות מחשבתית, להסתכל מעבר לנתונים העובדתיים ולהבין כי גם הצד השני הינו אדם ובמידה והעיתוי וההזדמנות מתאימים, אפעל לסייע לשני הצדדים לסיים את הסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט באמצעות הסכם הוגן ומכובד.


המוטו שלי – לייצר אנרגיה חיובית ולהתמקד במה שתלוי בי מידי יום.

בשגרת היום יום אני משלבת בין קריירה תובענית כעורכת דין לאימהות. בין ניהול המשרד, דיונים בבתי משפט, הענקת שירות מקצועי ללקוחותיי ובין טיפול בארבעת ילדיי הקטנים כאם יחידנית במסירות ואהבה. אני רואה בכך אתגר ונהנית מהתוצאה.


תני מס' טיפים לעו"ד מתחיל


לצבור ניסיון כעורך דין שכיר במשרד אשר ילווה את תהליך הלמידה, ייעץ, ידריך ויכוון. הפרקטיקה מציבה אתגרים שונים והיבטים שאינם נלמדים בפקולטה למשפטים.

להעז, לדעת לחלום חלומות גדולים, לפעול צעד אחר צעד להגשמתם, בשילוב עם מקצוענות וידע משפטי, לצד יושרה והגינות. אני מאמינה שאין קיצורי דרך למקצוענות.

הסוד להצלחה הינו כנראה להציב מטרה, ליהנות מהדרך אליה...ללמוד ללמוד וללמוד... וההישגים בהחלט מרשימים!


コメント


bottom of page