• אייל הראל

לצוד פרפרים במרחב השראה

יפה גאון מרצה מבוקשת ליצירתיות במאה ה-20 ומחברת הספר "לצוד פרפרים" במאמר מיוחד למגזין יום ההשראה הבינלאומי


השראה היא אם כל יצירה. השראה חיונית לחיינו ליצירתיות ולמימוש חלומות. החכמה היא לנהל ולטפח את מקורות ההשראה כך שתעורר את היצירתיות שלנו, תכוון את הסקרנות היוצרת שלנו להסתכל סביב, לגלות טריטוריות חדשות, לצאת מאזור הנוחות שלנו, לחשוב אחרת, להפתיע את עצמנו.


איך מזמינים "השראה" ?

כמעט שאי אפשר להזמין את ההשראה. היא מגיעה בהפתעה, לא תמיד כשאנחנו מצפים לה, היא מגיעה לפעמים במקריות כשלא חשבנו שנפגוש אותה בדרך, היא מגיעה ברגעים מיוחדים, כאשר אנחנו עסוקים במשהו אחר ושונה, היא עשויה להופיע כאשר אנחנו צופים בסרט, מתבוננים בתערוכה, נהנים מארוחה טעימה, או יוצרים חיבורים לא צפויים בין רעיונות אסוציאטיביים, דימויים אישיים או הקשרים בלתי אפשריים.

ההשראה היא עצמאית, באה והולכת על פי ההזדמנויות, המקריות וההקשרים שאנחנו יוצרים תוך שימוש במקורות השראה, כדי ליצור לה מרחב מזמין.

אם כך מרחב "ההשראה" נוצר מאותם דברים, רעיונות, רגשות, מחשבות שאינם מתוכננים אך מתחברים יחד בגמישות מחשבתית, כלומר ביצירתיות. כאשר אנחנו פועלים ביצירתיות אנחנו מתחילים ליצור גבולות למרחב ההשראה.

ההשראה לכתיבת הספר "לצוד פרפרים – על כוחה של היצירתיות וכוח הריפוי" נוצרה באופן דומה, בחיבור, בממשק (interface) בין שני עולמות, עולם היצירתיות ועולם הריפוי. לכאורה, אלה שני עולמות שונים בשיח שלהם, בתפיסת העולם ובשפה של כל אחד מהם. החיבור, או הממשק ביניהם, נוצרו מרגע, בו הופיעה מחשבה שאמרה: " שני הכוחות האלה, היצירתיות והריפוי שאת פועלת איתם, מקורם באדם עצמו, בהחלטה שלו, להיות יצירתי או בבחירה לרפא את עצמו". מקורות ההשראה לכתיבת הספר, היו ההרצאות על יצירתיות, הסדנאות לטיפול וריפוי, טכניקות לטיפוח יצירתיות ודרכים אלטרנטיביות לריפוי.


18 הפרקים של הספר יכולים לשמש מודלים ליצירתיות מעשית יום יומית. המודלים מציעים לנו כיצד יוצאים מאזור הנוחות ובוחרים לחיות חיים יצירתיים. היציאה מאזור הנוחות יוצרת מרחבי השראה מפתיעים לא מודעים ולא מוכרים. במרחבים אלה אנחנו מעיזים לעשות שינוי בחיינו – שינוי פיזי, שינוי רגשי או שינוי אנרגטי. מרחבי השראה הם המקום בו מתרחשת הלמידה, מימוש מטרות אישיות או עסקיות.

המהות היצירתית נתונה בידיו של כל אדם.

אנחנו מחפשים חדי קרן, פיונירים שיודעים לזהות תשוקה נדירה שזורה ברעיון חדשני ולפעול.  
אם מעניין אתכם לשמוע פרטים, להצטרף לקהילת ההשראה, לסייע או לקחת חלק ביוזמה מרתקת זו תגידו: אני, מלאו פרטים ונחזור אליכם 

© 2018 by one adv.    tel: 03-5613336  

  • Facebook - יום ההשראה הבינלאומי
  • Instagram -יום ההשראה הבינלאומי 7.5