top of page
  • תמונת הסופר/תאייל הראל

ספר ההשראה של ישראל: מאיר ברנר - מתכנן פרישה ומתכנן פיננסי C.F.P

מאיר ברנר מחזיק בתואר הגבוה ביותר של לימודי ביטוח החיים C.L.U וכן בתואר C.F.P, מתכנן פיננסי מורשה, מתכנן פרישה ובעזרת ידע עשיר, נסיון רב, תוכנות מחשב מתקדמות ביותר וצוות מקצועי מיומן יודע ליצור התאמה והלימה בין מגוון המוצרים והתכניות לבין צורכי ורצון הלקוח.

תחילת הדרך | ניצוצות של השראה

התחלתי את דרכי כעצמאי בתחום הביטוח וחיסכון הפנסיוני, בשנת 1981.

בשנת 2015 ערכתי שינוי והקמתי עסק עצמאי בתחום תכנון הפרישה. אני חש סיפוק רב מכך שאני עוזר לאנשים להשיג את השלווה והביטחון, הנדרשים להם בשלבי הפרישה ורואה בכך שליחות.

פעילותי ההתנדבותית והמעורבות שלי בקהילה, החלו לפני שנים רבות ב"אל-סם", נמשכים כבר כ-20 שנה בתנועת "רוטרי" וב-11 השנים האחרונות, אני אף משמש כיו"ר בעמותת "יעדים".

נתינה היא ערך עליון עבורי והיא מלווה אותי מתחילת דרכי, הן בעבודה והן מחוצה לה.

מהי השראה עבורך?

השראה היא מונח המשיק לשליחות וחזון, שתופסים מקום

מרכזי בחיי. החלום שלי הוא שנחיה בעולם טוב יותר, שכולו נתינה ואחווה.

אני שואב השראה גם מהיכולת של האנשים סביבי להתמודד עם קשיים ולגבור עליהם, בעזרת כוח הרצון וההתמקדות במטרה. מקור השראה נוסף הוא הטבע ובעיקר הים והעוצמה שלו. אני אוהב ללכת לחוף הים ולהביט לעבר האינסוף. זה נותן לי המון כוח ואנרגיות.מה מוציא אותך מהמיטה בבוקר? על תשוקה ומוטיבציה

אני משתדל לעשות את המרב, בדלת אמותיי על מנת לתרום לקהילה.

פעילותי ההתנדבותית העיקרית, המניעה אותי וגורמת לי לסיפוק רב, מתבצעת במסגרת עמותת "יעדים". מדובר על בית ספר תיכון הכולל פנימייה, שנועדה לילדים המתקשים בלמידה. הצוות המופלא של בית הספר והעמותה, שכולו נתינה ומסירות, מקדם את התלמידים מבחינה אישית ולימודית. אני גאה לומר כי ילדים אלו גדלים להיות אזרחים למופת.

רובד נוסף ומלהיב בחיי הוא העסק שלי, המאפשר לי לעזור לאנשים בשלבי הפרישה.

עולם הפרישה לוט ולוטה בערפל וכלליו אינם ברורים לאנשים מבוגרים, הניזונים משמועות וממידע לא מדויק. רבים מהם לא באמת יודעים מה הן הזכויות שלהם ומה מגיע לפורש, לאחר שהשקיע שנים רבות מחייו בעבודה.

אני מיידע את הלקוחות שלי לגבי הזכויות שלהם ודואג שהם יקבלו את כל מה שמגיע להם. היכולת שלי לעזור לאנשים מובילה אותי לשלווה, אושר והנאה רבה.


מה מעורר בך השראה?

ילדים והתום המאפיין אותם, מעוררים בי השראה. יש לי שלושה ילדים ותשעה נכדים ואני שמח לשמש להם דוגמה בפעילות ההתנדבותית שלי.

אני חש סיפוק רב וגאווה במשפחה שגידלתי וכל דבר שאני עושה משליך על קיומם, במיוחד לאור היותי דור שני לשואה. לצערי הרב, אבי נפטר בגיל 57 ולא זכה לראות את כל השושלת. דבר זה מכביד עלי מאוד ויחד עם זאת, אני מברך על כך שאני זוכה ליהנות ממשפחתי ולראות את נכדי גדלים.

מקור נוסף להשראה נובע מחוויה עוצמתית שעברתי בעת שירותי הצבאי במילואים, כאשר השתתפתי במבצע העלאת יהודי אתיופיה לארץ. אני מרצה על כך עד היום לילדים בבתי ספר.


שינוי | הרגע הזה בו יש פוקוס, חידדת מטרות והבנת מה חשוב.


בשנת 2015, לאחר 35 שנים בהן ניהלתי עסק בתחום הביטוח, הגעתי לנקודה בה רציתי לעשות שינוי. הייתי כבול בחוקים היבשים של חברות הביטוח והרגשתי שאין לי את החופש לפעול כפי שאני רוצה. בנוסף, לא אהבתי את הגישה המנוכרת של חברות הביטוח שלא התאימה להשקפת חיי.


במהלך שנותיי כסוכן ביטוח עסקתי גם בתחום הפרישה והבנתי שזה התחום בו אני רוצה לעסוק. תחום זה מאפשר לי לפעול באופן חופשי ולהתמקד באדם - בצרכיו וברצונותיו האמתיים.


על פחד ואי עשייה - או איך מתמודדים כשמלאים חששות?

כישלון הוא לא סוף העולם - כולנו נכשלים וזה חלק מהטבע שלנו.

כישלון הוא חוסר הצלחה זמני בלבד. אני אופטימי מטבעי, לא מתפשר ומאמין בדרכי. התגברתי על מכשולים בעבר ואתגבר עליהם גם בעתיד.

המכשול הכי קשה אתו התמודדתי היה כשאבי, שהיה חברי הטוב ביותר, נפטר באופן פתאומי כשהוא בן 57 בלבד. הקושי המנטלי האדיר עמו התמודדותי, נתן לי פרופורציות לחיים.


צידה לדרך | איזה עצה היית נותן לאלו שבתחילת דרכם?

העצה הכי חשובה היא - הציבו לעצמכם מטרות ויעדים, קחו אחריות על חייכם וצרו לעצמכם עולם טוב יותר. בעבר המדינה לקחה אחריות על התושבים - ההורים שלנו עבדו במשך שנים באותו המקום ויצאו בבטחה לפנסיה מסודרת. היום המצב שונה לחלוטין, משום שהמדינה הסירה מעצמה את האחריות והעבירה אותה לפרט.

אני תמיד אומר - אף אחד אינו מתכנן כישלון אך חוסר תכנון מוביל לכישלון.

מי שלא מתכנן מראש ודואג לעצמו, עלול למצוא את עצמו בצרות. אנחנו רואים את זה במיוחד עכשיו, בתקופת הקורונה. עצמאים שתכננו מראש והתכוננו ליום סגריר, צלחו את המשבר ואילו אחרים נקלעו לבעיות קשות ביותר.

b-meir.co.il | 050-5240154Comments


bottom of page