top of page
  • תמונת הסופר/תאורית לבה

ממחשבות שליליות לעשייה ברוכה | נתיב האומץ ראיון מרתק עם יוסי שיטרית היזם והמייסד

ההתעללות הנפשית אותה חווה בילדותו, השפיעה עליו והפכה אותו לילד עקשן, מרדן ושובר מוסכמות כשמוריו והוריו המודאגים "סימנו" אותו חסר תקנה. יוסי שיטרית בעל חברת "נתיב האומץ" מלווה אנשי עסקים ולקוחות פרטיים מרצה בארגונים ומקיים סדנאות, מספר, כיצד מהמקום האפל בילדותו של פחד ותיסכול, בחר לטפל באנשים החווים משברים, כשהוא מושיט להם יד ומכיר להם את נתיב האומץ כמסלול לעשייה ברוכה ולהגשמה עצמית. ראיון מרתק עם אושיית עשייה והשראה


יוסי שיטרית | צילום: משה כהן

יוסי, ספר איך הכל התחיל?


כילד שחווה התעללות נפשית שהשפיעה על התנהגותי, חוויתי ילדות חסרת אהבה ותמיכה מצד סביבתי הקרובה. מצבי הנפשי הסבוך, נמשך גם במסגרת שרותי הצבאי בנח"ל, כשמפקדיי החליטו כי לא אוכל להמשיך במסלול עם חבריי, מצב שהביא אותי לדיכאון.


עם הזמן, לאחר שחרורי מהצבא החלטתי כי לא ארצה להמשיך עוד לחיות כך, השנים עוברות ואני חייב לעזור לעצמי, לצאת ממצב זה ולהתחיל לחיות!

כדרך לרפוי עצמי, בחרתי ללמוד רפואה משלימה, אימון אישי והנחייה בשילוב לימודי NLP כמסטר. לימודים, העשרה וכיוון למטרות נעלות שעשו לי טוב, העלו בי את הביטחון כי עליתי על המסלול הנכון לי וייסדתי את "נתיב האומץ" מתוך האני הפנימי.

מודל "האומץ" שפיתחתי נועד במהותו לאמן ולטפל באנשים תוך הקשבה, עידוד ודחיפה להגשמה אישית המתחיל באבחון מקור הפחדים המעכבים עשייה, והדרכים ללמוד כיצד להתמודד איתם.מהי ההשראה עבורך?


הרצון להמחיש לאנשים כיצד מתוך רצון ואמונה עצמית ללא הפחד המעכב עשייה, אפשר לחיות ולהגשים חלום אישי תוך צמיחה והתבוננות פנימה. ההשראה העיקרית שלי להקמת "נתיב האומץ" הינה חלק ממסע חיי כשאף אחד לא היה שם עבורי לדחוף קדימה ולעודד ומתוך כך, בשילוב לימודי הניהול, האימון והטיפול, הבנתי כי יש בי את הרצון להקשיב לאנשים, לזהות משברים, לכוון ולהדריך כיצד יגשימו את חלומם אם יתחילו לזוז בעשייה אקטיבית תוך אמונה אישית וללא פחד.


ההשראה העיקרית שלי להקמת "נתיב האומץ" הינה חלק ממסע חיי | יוסי שיטרית

והתשוקה שלך בעשייה?


כמאמן ומטפל החשוף למצבי משבר של אנשים המגיעים אלי, תוך רצון להושיט יד להוציאם מהבור, אני מעורר בהם את הדחף לא לוותר, להמשיך להאמין ביציאה ממקום אפל, ולחיות את החיים באור אופטימי בעבודה עצמית או ע"י קבלת עזרה, כשהכי חשוב היא האמונה העצמית והעשייה ללא לאות תוך העשרה, כיוון מטרות חדשות וצמיחה.

שיטת העבודה שלי מבוססת על NLP(דמיון מודרך) בשילוב שיטת הטראנס סוגסטיה שהיא הרפייה עמוקה ועבודה בתת המודע.


שמענו לא מעט על שיטות טיפול דרך התת מודע. מהי הייחודיות שלך?


תת המודע שלנו מבוסס על ההרגלים שלנו טובים יותר או טובים פחות והשפעתו עלינו גדולה. שיטת העבודה שלי משלבת בין הדמיון המודרך לטראנס סוגסטיה, ונותנת סיוע מנטלי של התנהגות הקשה ליישום מצד המטופל בחיי היום יום ומחייה ויזואלית אירועים ומצבים הזקוקים לשחרור ושיפור.

בשיטת עבודתי זו, אני מזהה דפוסי התנהגות, עוזר להתמודד מול חרדות, משחרר זכרונות כואבים, מעצים את הטובים ופותח עבור מטופליי את הנתיב לאומץ לבצע את השנויים הרצויים, כסלילת דרך חדשה לעבר המטרות הנכספות.


ספר על הרגע הזה כשהבנת מהן מטרותיך החשובות


כשהחלטתי עם עצמי לא להיות חי מת, אלא לבחור לחיות תוך עזרה עצמית, טיפול והבנה כי עלי לבחור במסלול חדש שיוביל אותי לדרך חדשה באומץ וכוח רצון. הבנתי כי לכולנו ישנם כוחות ויכולות לשנות מצב נתון, צריך רק לשחרר ולגלות אותן ללא פחד.


ואיך התמודדת עם פחדים או חששות?


כשחקרתי והבנתי כי הפחדים שלנו נובעים מחוסר ידע לגבי העתיד בשילוב מצבים מהעבר. ברגע שנדע לחיות את ההווה, וליצור לעצמינו נקודות עוגן של וודאות, נפעל ונעשה להשגת המטרות אליהן נשאף להגיע.


אילו עצות תיתן ליזמים מתחילים?


הגדר וכתוב לעצמך את החזון והמטרות. חלומות ייעודם להתגשם ולא להשאר במגירה.

תאר את חייך בחלום כזה שיעטוף אותך ואז תכנן לעצמך את המטרות שדרכן תיצור תכנית פעולה.

חשוב לדבר ולשתף את הסביבה כדי לשחרר ולמנוע פחדים או תסכולים. כשאנו מדברים, אחרים מקשיבים לנו ואנו קשובים לעצמינו, מבינים את מטרותינו, ומאמינים בהן לצורך הנעה לפעולה.


נתיב האומץ | הלכה למעשה

ומהו המוטו שלך?


החיים עלולים להיות מלאי סערות אך חשוב ללמוד איך לרקוד בגשם וליצור אפשרות חדשה.


לינק לכרטיס ביקור דיגיטלי:טלפון:0525555466

Yossi@mentor4life.co.il


Comentários


bottom of page