top of page
  • תמונת הסופר/תטלי דביר לבנת

המעצבים הנבחרים של פרויקט "חממת מפעל הפיס לאופנה" לשנת 2022 // אז מי מאושר.ת במיוחד הבוקר?


תתקשרו להגיד מזל טוב ולשלוח גיף של לב רוקד לזוכות.ים המאושרות.ים:

גולן פרידמן ואדי גברילידיס - House of Jaffa

גילי פלג - Forest

הילה ברודי - Har

יערה ארגמן - Familiar Feeling

נוי פרימור ודנה אקוס - Above נועה טרלובסקי - אופנת ברכה אוריגינל'ס


ששת המעצבים זכו במענק כספי בסך של 100,000 ₪ לכל אחד ויקבלו ליווי מקצועי של מעצבים מובילים ושל אנשי מקצוע בתחומי פיתוח עסקי ושיווק. בתום החממה תוקם חנות "פופ אפ" שבה המעצבים ימכרו את הקולקציות שלהם. 


דולין מלניק, מנהלת אגף התרבות והאמנות במפעל הפיס:

"אנו גאים להוביל זו השנה השביעית, את מיזם "חממת הפיס לאופנה". פעילות החממה זכתה להצלחה גדולה בשנים האחרונות ואין לי ספק כי תמיכת מפעל הפיס, מסייעת להפוך את צעדיהם הראשונים של מעצבי אופנה בישראל לבטוחים ויציבים יותר ומעודדת אותם להמשיך לחלום וליצור גם בימים אלה. כולי תקווה שהחזרה לשגרה תאפשר חגיגה אמיתית של פירות היצירה בתחום עיצוב האפנה".

לאחר בחינת ההצעות של מעצבי האופנה הצעירים, בחרה ועדה אמנותית מקצועית 6 מעצבי אופנה, אשר זכו כל אחד במענק כספי בסך של עד 100 אלף ₪ לעיצוב ולהפקת קולקציית הלבשה חדשה.


אופנת ברכה // יעל רסנרגולן פרידמן ואדי גברילידיס - House of Jaffa

מותג עכשווי בר-קיימא ונגיש המתמקד באקזוטיקה ובתרבות הארץ ישראלית-ים תיכונית.

המותג נולד ביפו ומשקף את האסתטיקה הרב-תרבותית של המקום.

הקולקציה בנויה ממלתחת נופש ומבגדי גברים מסורתיים המורכבים על ידי רקמות עדינות והדפסים רומניים היוצרים חזון uni-sex מודרני לפריטי הלבוש

המותג הושק בשבוע האופנה ת"א באפריל 22 והקולקציה מייד הפכה לאהובה בקרב כוכבים ומכתיביי אופנה מקומיים כגון הראל סקעת, אגם בוחבוט, איתי לוי, סטפן, משה פרץ ורבים נוספים.HOUSE OF JAFFA


גילי פלג – Forest 

מותג אופנה המעצב פריטים בהשראת הטבע עבור אלו החשים דחף בלתי מוסבר לצאת למחוזות ירוקים. עבור אלו הגרים בעיר, אך כמהים לטבע – FOREST רוצה להיות הריאה הירוקה – לתת את מנת הטבע הרצויה, דרך השראות המותג ועולם התוכן שהוא מעביר, אך גם בדגמים עצמם. הדפסים מקוריים המציגים אלמנטים של נופים וחיות.

גזרות המתוכננות ביסודיות ומבקשות לענות על הצורך בנוחות לצד הרצון לביטוי עצמי דרך אופנה.

בגדים המיועדים במיוחד להליכה, ריצה, רכיבה ותנועה לקצב המוזיקה. דרכי הייצור של המותג איטיות ואתיות. 


גילי פלג

 

הילה ברודי – Har

המותג HAR מתחמה בייצור פריטי לבוש ייחודים שנוצרו בעבודת יד.

כל פריט נוצר על ידי שימוש חוזר בטקסטיל מקורי הנבחר בקפידה.

שילוב טקסטיל מקורי עם פרשנות עכשוויות מעניקה לפריט חיים חדשים.
יערה ארגמן - Familiar Feeling
תחושה של DE JA VU. המותג נולד בתחילת ימי נגיף הקורונה, מתוך רצון להביע כמיהה לימים "פשוטים" יותר של אהבה וביחד. בהשראת דיוקנאות מתרבויות וזמנים שונים,

המותג מציע פרטי לבוש ייחודיים לאישה המודרנית עם דגש על פלטה צבעוניות נועזת, שילוב הדפסים מפתיעים ובדים איכותיים.


מתוך חשיבה על ייצור אחראי המותג שם דגש על שימוש בבדי dead stock משובחים, בעיקר משי מודפס מקולקציות עבר של בתי אופנה מובילים. 

 

נועה טרלובסקי - אופנת ברכה אוריגינל'ס


אופנת ברכה אוריג'ינלס היא רנסנס לחנות המקורית שנוסדה בשנת 1969 ע"י ברכה ויעקב טרלובסקי – ונפתחה מחדש על ידי נכדתם נועה טרלובסקי שמובילה את המותג יחד עם בן זוגה יוסי ניסים.

העיצוב הססגוני והנוסטלגי מזמין את כל מי שחפץ לבטא את עצמו בייחודיות ואותנטיות להתלבש בלי פחד.

המותג מזוהה עם אידיאולוגיה ומערכת ערכים הכוללים בתוכם חשיבות ייצור איטי ומקומי, גזרות מחמיאות לכל מבני הגוף והמגדרים, אותנטיות מקוריות, שמירה על כדור הארץ והחיים. אופנת ברכה נשענת על האסתטיקה המקורית של הבוטיק ושוזרת בתוכו רפרנסים תרבותיים מקומיים, קלילות והומור, צבעוניות ומשב רוח רענן ושמח למציאות היום יומית שלנו. 


נוי פרימור ודנה אקוס – Above

המותג הוקם בשנת 2021 ע"י נוי פרימור ודנה אקוס, בוגרות מגמת עיצוב אופנה בשנקר. כשפתחנו את המותג היה לנו ברור שאנחנו רוצות ליצור את המלתחה האידיאלית מבחינתתנו.

'לבוש בשכבות' הוא מנוח המתאר צורת התלבשות, לבוש בשכבות והפיכתו לנושא המרכזי של המותג, ששם דגש על מלתחה בהסתכלות קצת אחרת.

מורכבת אך לא מחייבת. מתוחכמת אבל גם פשוטה. על כל פריט יש תווית שמציינת את סוג השכבה, אם זו שכבה תחתונה, אמצעית או עליונה.

המותג מאפשר ללקוחותיו מלתחה מודולרית ועל זמנית שלא מתחלפת כל עונה אלא גדלה והופכת ליותר מגוונת הכוללת עוד שכבות. כל הפריטים מעוצבים ומיוצרים בישראל מתוך רצון לתמוך בתעשיה המקומית.Comments


bottom of page