top of page
  • תמונת הסופר/תאייל הראל

סגולה לחיים בריאים ומאוזנים


צילה כהן אשר שינתה את ייעודה ממהנדסת חשמל למטפלת אלטרנטיבית בעקבות אירוע טראומטי, חושפת את מקור ההשראה לשינוי, שהוביל אותה להקים את "מרכז הטיפולים סגולה, במסגרתו היא עוזרת לאנשים להיות בריאים בגוף ובנפש.

צילה כהן

כיצד ההשראה הניעה אותך לשינוי?

"בשנת 1994 הייתי בהריון עם תאומים. עקב סיבוך שחל בחודש השביעי, עברתי ניתוח קיסרי, במהלכו נכנסתי למצב של מוות קליני. למזלי התאומים (כיום בני 24), הועברו לאינקובטור ללא כל פגע.

במשך חודשיים, נעתי בין חיים למוות. במהלך אותה תקופה היו לי הזיות שנבעו ממצבי ובהן ראיתי מולי רופאים סגולים עם הילת ניאון סגולה.

לאחר שהבראתי וחזרתי לחיים, התחלתי לחקור את ההזיות האלה. הרגשתי שטופלתי באמצעות כוחות מיוחדים שלא ידעתי להסביר מה הם. אנשים שהכרתי בתחום הרפואה האלטרנטיבית, העלו השערות שונות ואמרו שאותם רופאים סגולים היו אולי חוצנים או מלאכים.

עבורי זה היה אירוע משנה חיים אשר הוביל אותי לשנות כיוון ב-360 מעלות. הרופאים הסגולים נתנו לי את ההשראה וההבנה, שאני צריכה למלא ייעוד אחר לחלוטין - להבריא אנשים.

למדתי נטורופתיה באוניברסיטה ובנוסף, השתלמתי בקורסים רבים בתחומי רפלקסולוגיה, דמיון מודרך, קינסיולוגיה, תוספי מזון, דיקור סיני, מוח אחד, קריסטלים ועוד. אני ממשיכה ללמוד ולהתפתח כל הזמן בתחום, בכדי להעשיר את ארגז הכלים הנרחב והמגוון שצברתי."

מה הם מקורות ההשראה שלך?

"מקור השם של הקליניקה שלי -"מרכז טיפולים סגולה" הוא על שם אותם מלאכים סגולים, המהווים לי מקור השראה. אני רואה אותם גם היום כשקשה לי ומבקשת מהם שיעזרו לי כפי שעזרו לי לחיות."


מה הוא התהליך הטיפולי בקליניקה?

"תחילה המטופל מתבקש לבצע בדיקות דם ובהתאם לאבחון התוצאות, אני בונה לו תכנית טיפול אישית. התכנית משלבת טכניקות שונות בהן אני מתמחה עם טיפול בתוספי מזון או תרופות אלטרנטיביות אחרות, בהתאם למצבו.

אני מטפלת במגוון בעיות כמו טראומות, קושי להיכנס להיריון, כאבים כרוניים ועוד."

ייעודי לניקוי כפפות של שוערי כדורגל ועוד.

דוגמאות למקרים בהם טיפלת?

"לאחרונה טיפלתי באישה שסבלה מקרישיות יתר ולא הצליחה להרות. בזכות הטיפול היא נכנסה להריון תוך שבועיים. התהליך היה ממש מהיר ובדרך כלל נדרש זמן ארוך יותר, המאפשר לגוף להתאזן ולהתחזק.

מקרה אחר הוא של בחור שסבל מכשל אשכים מלידה ואשתו לא הצליחה להרות. לאחר טיפול עם תוספי מזון הכוללים פטריות קיסר, היא הרתה תוך זמן קצר וכיום יש להם שני ילדים.


טיפול בפרקינסון - על פי הרפואה האלטרנטיבית המעיים הקיבה והמוח הינם שווים. כלומר אם נטפל בבעיות מעיים, נוכל למנוע מראש ובמידה ניכרת, את הפרקינסון. בקליניקה יש לנו הצלחה של 90% בטיפול בבעיות אלה, באמצעות תוסף מזון מיוחד המבוסס על דבש.

טיפול במיגרנה - אני בודקת היטב מה הם הסימפטומים שמעוררים אותה: עצבים, תזונה לקויה ועוד. בהתאם לכך אני מתאימה את הטיפול ומשלבת תוספי מזון עם דמיון מודרך וטכניקות שונות כמו רפלקסולוגיה."מה מייחד את הטיפול שלך?

"הניסיון הרב שצברתי ב-24 שנות עבודתי בתחום, מאפשר לי לאבחן בצורה מדויקת ומעמיקה את המטופלים ולהתאים להם את הפתרון בצורה הטובה ביותר. אני פועלת ממקום של אכפתיות ושליחות כאשר המוטו שלי הוא שאנשים יהיו בריאים."

כיצד מתבטא הקשר בין גוף ונפש

"אחוז קטן מהכאבים הפיזיים שלנו נובע מווירוסים או גורמים חיצוניים ובכל שאר המקרים, הכאב הפיזי מגיע מהנשמה.

למשל: כאשר אנחנו כועסים על מישהו אנחנו מרגישים כאבים בלב, בצוואר או במקום אחר, כשלאדם כואבות הכתפיים, המשמעות היא שהוא מעמיס על עצמו יותר מדי וסוחב אתו דברים מהעבר. הדמיון המודרך עוזר מאוד לראות איפה אפשר לשחרר ואז הכאב נעלם.

דוגמא נוספת היא במקרים של כאב כרוני. המקור שלהם הוא בקשיים שאנחנו נושאים אתנו מגלגולים קודמים. בתהליך של הדמיון המודרך, המטופלים שלי מגיעים לאותם גלגולים בעצמם, מבלי שאכוון אותם לשם."


 

משפט שמנחה אותך

"המשפט שמנחה אותי הוא המשפט הידוע - "נפש בריאה בגוף בריא", אותו ניתן גם לומר הפוך "גוף בריא בנפש בריאה". הגוף והנפש קשורים זה בזו ולכן צריך למצוא את האיזון. כאשר שהנפש בריאה, ללא סטרס, דאגות וכעסים, הגוף שלנו בריא ונטול כאבים. "מוזמנים להיכנס לדף הפייסבוק שלי:Commentaires


bottom of page