top of page
  • תמונת הסופר/תאבי יופה

ראיון מרתק עם מאיהלי מוזס סטמקר מתכננת פיננסית CFP

אירועי החודשים האחרונים לימדו אותנו עד כמה היציבות של התא המשפחתי היא מקור לשקט נפשי וגם מהווה מינוף להגשמת חלומות. כדי להגיע למצב שבו תכננתם עתיד אופטימלי עבור בני הבית שלכם, ומיפיתם את הצרכים הכלכליים המדויקים לכם, אתם זקוקים לאיש מקצוע שמאחוריו כבר סיפורי הצלחה לא מעטים בתחום.


צילום | יהב גמיליאל

מאיהלי מוזס סטמקר היא מתכננת פיננסית CFP  מוסמכת בינ"ל, שמציעה ללקוחותיה ניהול פיננסי הוליסטי אשר כולל מספר תחומים: ניהול פיננסי, מיסוי, השקעות והקצאת נכסים, ניהול סיכונים, תכנון פרישה והעברה בינדורית.


"במקום להתנהל ולהתגלגל, אתם מוזמנים לעשות צעד משמעותי ולהגיע לייעוץ וליווי פיננסי" 

מסבירה מוזס סטמקר, "יד ביד נגלה מה צריך לעשות כדי ליצור עתיד כלכלי איתן. נמפה את המצב הכלכלי המדויק של המשפחה לשם הבנת המצב הכלכלי המצוי, ניצור את מפת המצב הרצוי ונסלול את הדרך שמותאמת אליכם לסגירת פערים ולהשגת היעד. התוצאה הפיננסית שלכם כיום משקפת את הבלתי נראה לעין ממבט ראשון – כגון האם אתם מובלים על ידי הרגלים מקדמים או הרגלים בולמים? האם אתם חיים בהתאם לערכים או תוך דריכה עליהם?".


מוזס סטמקר מביאה לדוגמה סיפור הצלחה של לקוחה בשנות ה-70 לחייה, כאשר ההכנסה היחידה שלה היתה מקצבת ביטוח לאומי ללא יכולת לעבוד. בנוסף, חשבון הבנק נמצא במינוס, וברשותה נכס בשווי של כמה מיליוני שקלים.


"מדובר באם לשני ילדים עם עבר של אובדן נכסים פיננסיים בעקבות התנהלות כלכלית לקויה", פירטה מוזס סטמקר, "הבקשה שלה היתה בנוסף למעט ההכנסות, ליצר הכנסה חדשה מהנכס הקיים, ובד בבד גם לשמור על היחסים עם הילדים בצורה כזו שההחלטות הכלכליות לא יגרמו לקרע במשפחה. יחד עם הלקוחה נבחנו מספר חלופות אפשריות: משכנתא הפוכה, מעבר לדירה שכורה קטנה יותר והשכרת הדירה שבבעלותה כך שהיא תתקיים מההפרש, מכירת הדירה ורכישת דירה קטנה יותר ועוד. במקביל לבחינת האלטרנטיבות השונות, החלה הלקוחה להתנהל עם תקציב מוקפד כדי לא להעמיק את הבור הכלכלי. מאחר ולא הגיעה להסכמה עם ילדיה, ומתוך רצון להרגיע את הרוחות, הוחלט להשהות את ההחלטה בשלב זה. בינתיים, הלקוחה התייעלה רבות בהתנהלותה היומיומית, יצרה הכנסה נוספת שמאפשרת לה להתנהל באיזון ואף צברה חיסכון קטן בצד".


מאיהלי מוזס סטמקר ליוותה זוג בשנות ה-50 לחייהם שהפך לסיפור הצלחה נוסף. לזוג ארבעה ילדים בגירים, והם הגיעו עם בקשה לשפר דיור ולכן רצו להתחיל בתהליך של מכירה וקנייה של נכס.

"לאחר מיפוי המצב הנוכחי של הזוג מבחינה כלכלית, הוחלט על נקיטת צעדים מידיים לשינוי הסטאטוס הכלכלי שלהם כך שהדירוג שלהם ישתפר והם יזכו לתנאים טובים יותר כלקוחות מול הבנקים", מסבירה מוזס סטמקר, "במיפוי עלה כי ההתנהלות הכלכלית היומיומית וקבלת ההחלטות מתבצעות ללא תכנון וללא חשיבה לטווח הארוך. בנוסף, עקב יצירת מינוסים מעת לעת, נלקחו הלוואות רבות והבור הכלכלי שלהם הלך וגדל. השחיקה הכלכלית היתה גדולה והיה ברור כי הם גם נמנעו מלחלום ולסמן מטרות עתידיות, אלא התרכזו בלחיות את ההווה מבלי למעוד.


"תהליך הליווי המקצועי כלל מספר צעדים, הראשונים היו התייעלות כלכלית - התנהלות עם תקציב ובקרה שבועית, צמצום וחיסכון, מבלי לפגוע ברמת החיים היומיומית.״


בנוסף מוסיקה מאיהלי: ״בדיקת ההגנות הכלכליות שיש להם ובמקרה של כפילויות ביטול פוליסות מיותרות. נבדקו קרנות הפנסיה והגמל הקיימים ואילו שינויים נדרשים, על מנת להבטיח שהכספים יעבדו נכון ובמסלולים המותאמים לפרופיל המשקיע שלהם ולצרכים העתידיים שלהם. התקיימה שיחה עם הילדים שאימצו במיידית את החשיבה הכלכלית החדשה. התוצאה - מכירת הבית ורכישת בית חדש באיזור ובמיקום משופר הרבה יותר מעבר לתכנון הראשוני, תוך לקיחת משכנתא בתנאים טובים מאד שאפשרה גם שיפוץ מרשים טרם הכניסה לבית. תוצאה נהדרת נוספת הינה סגירת מינוסים בחשבונות ויצירת חיסכון לקראת אירוע משמח במשפחה ללא הלוואה. הזוג, ששנים לא ידע שקט כלכלי, סוף סוף זכה לחיות עם תחושת ביטחון כלכלי איתן, ופניהם קדימה ליצירת תכנית השקעות. בתקופה הקרובה נתכנס לחשיבה מחודשת לדיוק המטרות בצורה מושכלת ומאוזנת ואופן השגתן".Comments


bottom of page