top of page

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

איש ההשראה // רונן מנדי

רונן מנדי 2.png

ד"ר רונן מנדי // כירופרקט

שיפור התיפקוד היומי הכי חשוב לי

את ד"ר רונן מנדי אני פוגשת בפעם השלישית וכל פגישה מעלה בי את ההתפעלות מחדש על פעלו ואת המודעות העולה לבדיקת עמוד השדרה. אין זה משנה אם כואב לנו באיזה שהוא מקום בגוף או לא, חלק מהתחזוקה הכללית הנחשבת לבדיקה שגרתית, היא בדיקת עמוד השדרה.

עמוד השדרה שלנו דומה לארון חשמל, מתאר ד"ר מנדי, וכמו המפסקים הנמצאים בו, כך נמצאות בעמוד השדרה 33 חוליות האחראיות על תפקוד עמוד השדרה ותנועת גופנו בכלל. ברגע שקיימת הפרעה בחוליה מסוימת, התקשות או חסימה בעמוד השדרה, תפקודנו יפגע ואתו גם הכאבים.

ככירופרקט ובעל קליניקה אני פוגש מטופלים בכל הגילאים ובבדיקה כירופרקטית של עמוד השדרה, אני עוזר לשחרר חסימות ולחצים, משחרר אותן ומאזן את מצב החוליות וע"י כך, עוזר למטופלי לחזור לתפקד.

מה אתה אוהב בתחומך?

אני נהנה לעזור לאנשים וזוהי המטרה הייחודית שלי ואהבתי למקצוע.
כשמגיעים אלי מטופלים הסובלים מבעיית כאב כלשהיא בגופם המונעת מהם לתפקד בשגרת חייהם, אני שמח כי אני יכול להשיב עבורם את תפקודם ע"י טיפול כירופרקטי המתאים להם.  בבדיקה הכירופרקטית בה אני מאבחן את מצב עמוד השדרה, בודק חסימות, חוסר איזון בין החוליות או לחצים אחרים אני מבין לעומק את בעיית הכאב המגיעה מעמוד השדרה, ומטפל בדיוק באותן חוליות בעייתיות היוצרות כאב זה. הטיפול הכירופרקטי משפר את הבריאות ומחזק את עמוד השדרה. ואני מתייחס אליו כטיפול שגרתי מונע. כמו ברכב שלנו כשאנו מבצעים טיפול שגרתי בכדי שרכבנו יתפקד וימנעו בעיות, כך הטיפול הכירופרקטי נועד להקל על לחצים או התקשויות בעמוד השדרה ונועד לשמור על תפקודינו בחיי היום יום, במיוחד היום כשאנו חיים בעולם דינאמי ותחרותי המביא איתו לא מעט כאבי צוואר, גב, מתחים ועייפות כרונית.

ככלל, חשוב לי מאוד לשפר את תפקוד מטופליי במיוחד כשאני מוצא היכן מוקד הבעיה ולדעת לתת את הטיפול הכירופרקטי המתאים.

האם אתה חווה שנוי שעובר התחום שלך בעידן הנוכחי?

אכן כן. העידן הנוכחי מואץ הטכנולוגיה הביא למצב בו המטופלים מגיעים אלי כשיש להם את הידע המוקדם על מהות כאבם,  כי קראו עליו והבינו מהן הסיבות הגורמות להם לכאב ועל ההשלכות על מצב בריאותם לטווח ארוך.

וידע כזה מצדם, מקל עליך בעבודה מולם?

בוודאי. שת"פ ביננו טוב יותר. הם מגיעים אלי קשובים, שואלים שאלות ממוקדות ומבקשים הסברים על הטיפול לאחר שחקרו ולמדו על מהות הכאב וכיצד הטיפול הכירופרקטי יכול להקל עליהם.

כשהם מגיעים מוכנים עם ידע מוקדם אני שמח לענות על שאלותיהם כי כשהם מבינים את מהות הבעיה וההסברים, הם מעורבים יותר, נוצרת ביננו קירבה ורצון לפעול יחד לפתור את הבעיה, ולי נחסך זמן לגבי הסבר או שכנוע על מהות הטיפול שיעזור להם לחזור לחיי שגרה תקינים.

איך להערכתך יראה תחומך בעוד 10 שנים?

המודעות וההבנה על הטיפולים הכירופרקטיים יעלו ויהיו כחלק מטיפולים שגרתיים לשמירה על הבריאות. בתחום השיווק, תתבצע פעילות ענפה תוך מתן הסברים פשוטים להבנה לשמירה על תחזוקת הגוף כבר מגיל צעיר ולא בגיל 40 ומעלה כשמתחילים הכאבים. התחום יופץ גם ברשתות החברתיות בעזרת ראיונות וכתבות של כירופרקטיים מובילים, מחקרים חדשים בתחום וסרטונים של לקוחות שיעידו על התהליך שעזר להם לחזור לשגרה בריאה.

family-1024x683.jpg

אם לא היית כירופרקט היית..

המקצועות האהובים עלי הם  מתמטיקה והנדסה. בצבא, הייתי מיועד לתחום הנדסת אלקטרוניקה ואכן חשבתי ללמוד תחום זה אך הבנתי כי אני נמשך לעבוד עם אנשים ואוהב לעזור.
בחרתי בכירופרקטיקה כי תחום זה משלב גם את ההבנה הבסיסית בנוסחאות מתמטיות וגם את הקשר בין נקודות שונות לאזורים בגוף עם נגיעה של יחס אישי לכל מטופל ואבחון מעמיק על כל כאב גופני.

מהי רשימת המשאלות שלך לעתיד?

להמשיך בעשייה שאני כה אוהב, לכמה שיותר מטופלים כדי להחזיר אותם במהרה לשגרת יומם הברוכה.

להמשיך ולהתמקצע בתחום ללא סוף כי כשאתה מקצוען בתחומך, יגיעו עוד לקוחות מרוצים.

החזון שלי, לטפל באנשים בריאים לאורך זמן כדי שבריאותם וחיי שגרתם היומית תאריך ימים.

מטופלים שיגיעו אלי עם כאבים, ימשיכו בטיפולים כחלק משמירה על תחזוקת גופם.

bottom of page