top of page
Cotton Flowers

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

אשת ההשראה // רונית חיימוב

רונית-חיימוב-זילברמן 2.png

רונית חיימוב // המרכז האפקטיבי לטיפול בחרדות וטראמות ומחלות כרוניות

הרשתות החברתיות מייצרות חרדה

כולנו מכירים את המושג כי גוף ונפש היא מערכת אחת, מערכת שלמה המורכבת מהשפעת הגוף על הנפש והנפש על הגוף. כשאנו בחרדה ממצב מסוים או בטראומה ממקרה שחווינו בעבר, נפשנו פגועה, מייצרת מנגנוני הישרדות הבאים לידי ביטוי בהתנהגותנו, תנועות הגוף, טון הדיבור והביטחון העצמי, וכשגופינו פגוע כך גם נפשנו תתייסר ותשפיע עלינו בתפקוד היומי ולאורך זמן גם מצב העלול להביא אתו לא מעט תחלואות.
 

רונית חיימוב, עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית מעל 23 שנה, שהחלה דרכה במסלול הטיפול השגרתי וריכזה את תחום הטיפול באלימות במשפחה בבי"ח וולפסון, טיפלה בנפגעי תקיפה מינית ועבדה בלונדון עם ילדי פליטים בתחום איחוד משפחות וכיום עומדת בראש "המרכז לפסיכותרפיה אינטגרטיבית "הדרך של רונית"  אותו הקימה לטיפול בנפגעי חרדות טראומה ומחלות כרוניות ולהכשרת מטפלים.
 

אנו שונים מאוד זה מזה כך שלכל אחד מאתנו תתאים שיטת טיפול שונה מסבירה רונית. את  המרכז לפסיכותרפיה אינטגרטיבית "בדרך של רונית ", הקמתי מתוך רצון להעניק טיפולים תוך שימוש בגישה חדשנית, כזו הנשענת על דרכי טיפול מסורתיות בשילוב גישות חדשניות ובעזרת צוות מטפלים מיומן ומעורר השראה, אנו מעניקים למטופלינו את הטיפול המדויק ביותר עבורם.

מה את הכי אוהבת במקצוע?

אני אוהבת לעבוד עם אנשים ולראות כי למטופלים קיימים משאבים וכוחות אישיים להתגבר על מצבים פסיכולוגיים ולרפא את עצמם. תהליכי הטיפול שמיסדתי הבנויים רבדים רבדים תוך ליווי אישי עד לתוצאות משמחות, גורמות לי אושר כל פעם מחדש.
 

נושא נוסף הוא ההוראה המקנה לי תחושת סיפוק מול תלמידי המצליחים לטפל בהצלה תוך יישום השיטה שלי המושתת על השקפה מתקדמת וגמישה, תוך ראייה דינאמית ושונה משיטת הטיפול האקדמאי המושתת על ההיסטוריה, כשמחקרים חדשים הוכיחו כי היא מיושנת ותואמת פחות את הלך הרוח של תקופתנו.

יום בחייך

כל בוקר אני מלמדת במרכז את המסלול ללימודי פסיכותרפיה וטיפול בחרדה וטראומה. בחלקו השני של היום אני מגיעה לקליניקה שלי לטיפול אישי מול לקוחות או כמדריכה במרכז שלי.

Peaceful Candle and Flowers

תהליך אישי

כשמגיע אלי מטופל, אני מזהה את מנגנוני ההישרדות שלו, האם הוא טיפוס לוחמני, מופנם, מתקשה להיות עם עצמו ובורח לעשייה בכדי להדחיק כאב או אולי מרצה אחרים. לאחר הזיהוי אני מתאימה לו במדויק את חליפת הטיפול הנכונה לו תוך ראייה כוללת עליו ומכלול הסביבה בה הוא נמצא.

בין לבין שעות העבודה אני מקדישה זמן איכות לשני בניי אור ושחר, מבלה איתם ומקשיבה להם איך עבר יומם מידי יום. לאורך השנים, עם לימודיי והשקעתי המרובה בעשייה ובהתפתחותי האישית מעולם לא זנחתי את משפחתי ותוך ניהול זמן נכון, מצאתי תמיד את זמן האיכות עבורם.

כיצד מגיעים אלייך תלמידים חדשים ומטופלים?

רוב הפניות ללימודי התחום במרכז מגיעים בהמלצות מפה לאוזן ומפרסום במדיה כשלא מעט תלמידים הינם מטפלים בעצמם המגיעים אלינו ממערכות ציבוריות או מקליניקות פרטיות כתוספת מעשירה של ידע ופרקטיקה. מסלול הלימודים במרכז אורך 3 שנים, פעם בשבוע כשטווח הגילאים משתנה בכל פעם ( 24-74), כשבניהם נמנים מטפלים לקראת פרישה או לאחר פרישה, המעוניינים לפתוח קליניקה פרטית ומבינים כי עליהם לרענן את החומר הלימודי.

Natural Cosmetics Oil

מהו השנוי המשמעותי שעובר על תחומך בעידן הנוכחי?

היום ניתן לבחון כי הדור הנוכחי, דור ה Z, מחפש פרקטיקה או גישה טיפולית פרקטית כמו חוויה סומאטית או מיידנפולס, גישות הנוגעות בהכרה כי גוף ונפש מחוברים למערכת אחת והשיטות עובדות גם הן במקביל.

DIY Plant Hanger

ובנושא קידמה, האם להערכתך הרשתות החברתיות השפיעו על תחומך?

אנו עובדים ביושר ומקצועיות מול לקוחותינו. חשוב לנו להיות שקופים מולם וללוות אותם נאמנה לאורך כל התהליך.

מטרות חדשות להגשמה

בוודאי. אחת הבעיות שנוצרו בשימוש הרשתות החברתיות היא ההתנתקות מהמציאות. אדם הגולש ברשת חברתית מסוימת, מוצא את עצמו מוקף בעולם אחר, כמעין בועה, והוא נסגר מבחינה סביבתית חברתית מצב המביא אתו חוסר תקשורת בינאישית, חרדה וירידת ערך אישי כשאחת מהתופעות המוכרות המשפיעה על הנפש, היא FOMO (פחד מהחמצה). במצב זה אנו מרגישים החמצה בלתי פוסקת ואף פעם לא מאושרים במה שיש לנו, נמצאים במרוץ תמידי אחר הדבר הטוב הבא וחיים באופן קבוע בחוויה חסרה.

חשוב להבין כי בעידן של היום כשהכול מהיר, מואץ ורווי בטכנולוגיה, כך גם הסביבה הופכת לחסרת שקט ואינה סבלנית מספיק כדי להבין שטיפול נפשי אורך לעיתים לא מעט זמן ובנוי על תהליך המושתת על מערכת יחסים אנושית שלא תמיד עוברת נכון מול מסך בפגישות זום כי גם כשהמטופל ירגיש עם עצמו בטוב, מצב זה הינו רגעי ורק טיפול ממושך יעזור לשחרר אותו מעומק הדפוסים בהם הוא נתון.

 

הנוער בזמננו חווה מצב של חוסר ערך מצב שמתעצם עם יתר חשיפתו מול הרשתות החברתיות ובא לידי ביטוי בהתנהגות קצרת רוח, תוקפנות, אלימות והתמכרויות. הרשתות שלא תמיד משקפות בתמונות מצולמות ומלוטשות מצבים אמתיים של חברים קרובים המצלמים עצמם בסיטואציות מנקרות עיניים, כך שהצופה מתמלא ברגשות החמצה, תסכול וחוסר שביעות רצון ממצבו הנוכחי.
 

בהתאם למציאות של ימינו, וההתמודדות מול מצבים נפשיים כגון אלה וחדשים נוספים, הביאו אותי לפתח את תכניות הטיפול המיוחדות שלי ב "דרך של רונית" תוך רצון לעזור למטופליי ולהדריך את תלמידיי, להגיע ליעדים טובים יותר בעזרת מגוון משתנה וגמיש של דרכי הטיפול מול כל מטופל.

bottom of page