top of page
Minimalist Staircase

מבעירות את הניצוץ

נשות השראה

אשת ההשראה//
אלה אורן

IMG_0538 copy.png

אשת ההשראה אלה אורן // אדריכלות ועיצוב פנים

IMG_0557 copy.jpg

חשוב לי להכניס התלהבות ונשמה אל תוך הבית

כל מפגש שלי עם לקוח היא הסתכלות פנימית על נפשו, תרגום חלומותיו למציאות תוך התחשבות בתקציב והענות לצרכיו, אומרת מעצבת הפנים אלה אורן בעלת סטודיו בוטיק ממעלה החמישה. חשוב לי לעצב בית שיהיה נוח למגורים, היוצק בתוכו יופי בשילוב צבעים, שימוש לא צפוי בחומרים ופונקציונאליות תוך התחשבות בגודל החלל וניצול השטח במקסימום.

צילום מסך 2023-03-13 ב-10.34.41.png

מה אני אוהבת בתחום?

אלה אורן החלה דרכה לפני 20 שנה כשסיימה לימודי הנדסאות אדריכלות ותוך כדי הלימודים החלה לעבוד כאדריכלית צעירה במשרד אדריכלים משך 7 שנים, שהתמחה בבניינים גדולים ציבוריים. לא אהבתי את התחום, וחיכיתי לסיום הלימודים כי הרגשתי שזה לא הכיוון המדויק עבורי שחסרה לי נשמה ורגש בעבודה במיוחד בגלל העיסוק המייגע בבירוקרטיה. עם הזמן בעודי עובדת במשרד הפכתי לסוג של יועצת בעיצוב פנים מול הלקוחות, תחום שהתחברתי אליו מאוד והביא אותי להחלטה מוגמרת כי זה הכיוון שלי לעתיד. את דרכי כעצמאית התחלתי כשפתחתי את הסטודיו שלי בבית עדיין כאדריכלית אך בעיקר כמעצבת פנים. עם הניסיון סללתי לעצמי את הדרך בה אני נמצאת עד היום.

את האתגר של כל התחלת פרוייקט. כשאני צריכה לתכנן חלל מגורים עפ"י צרכי הלקוח תוך ניצול מקסימאלי. לא תמיד החלל מספיק גדול ועלי להכין תכנית העמדה במקסימום של הפרטים שיוצבו ולתכנן את השטח ביעילות. האתגר הזה של ליצור יש מאין ולהגשים חלום עבור כל לקוח כל פעם מחדש, להפתיע ולהדהים אותם משלבי התוכניות ועד לתוצאה מוגמרת, הוא הדרייב שלי בעבודה. חשוב לי להכניס את ההתלהבות והנשמה אל תוך הבית בעיצוב מתאים כמהות כוללת לאנרגיה, שמחה ותחושה נעימה שתעלה להם חיוך והנאה לאורך שנים.

דירה בירושלים צלם ערן פלד.jpg

בימים אלה אני עובדת על פרויקט משכנות התאטרון. זהו פרויקט דירות יפהפה ברמה הגבוהה ביותר הצמוד לתאטרון ירושלים וכולל  דירות יוקרה השייכות ברובן לתושבי חוץ מהאלפיון העליון. כמעצבת פנים אני מגשימה חלום שכל מעצב היה שמח לבצע כשאין לך מגבלות בחלל ובתקציב והאפשרויות לעצב ולעוף על הדמיון בהתאם לטעמו של כל לקוח חסרות גבולות.

בית פרטי ברמת השרון (1) צלם אורי סיוון.JPG
פנטהאוז בירושלים צלם אורי סיוון.JPG

איך מתנהל יום טיפוסי שלך ועל איזה פרויקט את עובדת היום?

לשמחתי אין לי יום טיפוסי וזה בדיוק מה שאני אוהבת. כל יום מעניין מחדש, שונה מהקודם לו ומסקרן. אני פותחת את השבוע בספורט הנותן לי אנרגיה לתחילת היום, מתחילה בעבודה משרדית, עונה למיילים, חוזרת ללקוחות ומעדכנת, ממשיכה בביצוע תכניות העיצוב ע"ג המחשב ויוצאת לשטח לבדיקת מצב ביצוע הפרויקטים מול התכניות. ימים אחרים הם ימי מפגש עם לקוחותיי בחנויות בבחירת פריטים לבית  כשחשוב לי להיות בבית עם הילדים בשעות אחה"צ. בשעות הערב, כשהבית נכנס למצב שקט, אני חוזרת לעבוד מול המחשב וממשיכה בתהליכי העבודה.

בית פרטי ברעות צלם ערן פלד.jpg

באילו פרויקטים את מתמחה?

רוב הפרויקטים שלי עוסקים בבנייה הפרטית. דירות, דירות יוקרה, בתים פרטיים פנטהאוזים ומשרדים כשההתמודדות היא לעמוד בתקציב מוגדר ע"י הלקוח ולתכנן תוך חשיבה נכונה ועמוקה חלל מדהים ומזמין בכל עלות נדרשת.

הרשתות החברתיות השפיעו על התחום שלך?

כן בוודאי. אם פעם מעצב פנים היה ממחיש ללקוחותיו עיצובים וסגנונות דרך מגזינים היום העולם הדיגיטלי פתח המון אפשרויות ונגישות לראות, להבין ולחוש עיצובים. אני נעזרת לא מעט ברשת החברתית בפרסום הפרויקטים שלי דרך תמונות באינסטגרם, ובפייסבוק והרבה מהלקוחות מגיעים אלי משם. הרשתות החברתיות  לא רק ייעלו את הזמן, קיצרו תהליכים ועזרו ללקוחות להבין באופן מוחשי את הראש העיצובי של מעצב הפנים המתרגם את חלומם למציאות לידי ביצוע, אלא גם עזרו ללקוחות להבין עם הזמן כי מעצב הפנים הינו חלק מהותי וחשוב מאנשי הצוות כשהוא מתכנן לבנות לעצמו או לשפץ.

בית פרטי ברמת השרון (2) צלם אורי סיוון.JPG

מהי רשימת המשאלות שלך לשנים הקרובות?

לעצב מלון בוטיק. פרויקט שיביא לידי ביטוי את כישוריי בחופש היצירתיות והעיצוב האמנותי שיגרמו לאורחים להתפעל ולהבין מקרוב כיצד תראה חופשת החלומות שלהם באווירה הקסומה המקדמת את פניהם ברגע כניסתם למלון.

את פניהם ברגע כניסתם למלון.

אישית, חשוב לי להמשיך ולהיות באיזון  נכון של קריירה ומשפחה במצב דומה למה שהיום, אולי קצת פחות לחץ אבל לא פחות שאיפות וחלומות. העבודה מהבית טובה לי כי חשוב לי להיות נוכחת עם ילדיי ולדעת לנהל את הזמן גם בתקופות של לחץ בעבודה.

אילו היית יכולה להחליף תפקיד עם מי זה היה ולמה?

לפני שהחלטתי ללמוד אדריכלות, התלבטתי עם ביולוגיה תחום שעניין אותי מאוד מאז ומתמיד. אז אם לא הייתי מעצבת פנים, הייתי מחליפה תפקיד עם ביולוגית ימית.

עצמאית מתחילה, כיצד הגיעו לקוחות?

כשעזבתי את עבודתי במשרד האדריכלים, יצרתי קשר מחודש עם כל מי שעבדתי: לקוחות, מנהלי פרויקטים וקבלנים והכל בתאום מלא ובהסכמתו של בעל המשרד שתמך ונתן לי את ברכת הדרך, כך שעם הזמן הגיעו אלי פרויקטים לעבודה כעצמאית. בשנים האחרונות יש לשמחתי הרבה תופעה של לקוחות החוזרים אלי פעם שניה ושלישית מאז הפרויקט הראשון שעיצבתי עבורם לפני 15 שנה. זה מחמם את הלב וזו המתנה הכי גדולה עבורי, להיות שוב חלק מבחירתם באיש מקצוע שסומכים עליו, מרוצים מהתוצאות, מפרגנים וחוזרים.

דירה בירושלים 1 צלם ערן פלד.jpg

מהן עצות הזהב שלך לאדריכל מתחיל?

לזכור שאתה מעצב עבור הלקוח והוא זה שיגור בבית. לכן חשוב להקשיב לו ולהבין את מחשבותיו וצרכיו המתמזגים עם הגשמת חלומו.

החכמה היא לתת את הטעם האישי שלך ולהתאים אותו לטעמו של הלקוח.

תמיד לתת ללקוח את הפתרונות המתאימים לו בהתחשב בטעם האישי שלו ובתקציב שעומד לרשותו. לא להגיע עם רעיונות מוכנים מראש אלא לזרום איתו תוך כדי התהליך.

רצוי להתחיל דרך כעצמאי לאחר צבירת נסיון כשכיר ואז הידע והבטחון המקצועי והאישי יקרינו ללקוחות העומדים מולך.

עיצוב פנים הוא מקצוע מדהים, אך אם לא תהנה ממנו לא תוכל ליצור תוצאות טובות ועדיף שתעבור לתחום אחר.

משרד מכירות פרוייקט בניה צלם ערן פלד.jpg
bottom of page