top of page
‎⁨1_פרופיל⁩.png
Decorative Objects

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

אשת ההשראה //
ליאת גוברין

אשת ההשראה ליאת גוברין // מעצבת פנים

מסע חיינו מלא בהפתעות ושינויים. אנו מתכננים לעצמינו את העתיד והמסלול אך לא פעם הפתעות קטנות משנות לנו כיוון. שינוי שכזה בחישוב מסלול מחדש קרה למעצבת הפנים ליאת גוברין כשהגשימה לעצמה חלום חבוי שליווה אותה לאורך שנים והיא ידעה שיום יבוא ותגשים אותו, תפרוץ עם כשרונה ותגשים חלומות גם עבור לקוחותיה.

יש בי שני צדדים, אומרת ליאת. מצד אחד אני מאוד ריאלית וראליסטית, ומצד שני אני אמנית בנשמה. אני מקבלת השראה מכל דבר, עפה עם הדמיון ואוהבת לתרגם אותו למעשים, לעיצובים.

כמעצבת, הטעם שלי לא רלוונטי

‎⁨2_צילום שירה רוטקופף⁩.jpg
‎⁨2_צילום שירה רוטקופף⁩_edited.jpg

יציאה מאזור הנוחות

סיימתי תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים ומימון ועבדתי בתחום הכספים במספר מקומות כשהאחרון שבהם היה בחברת טבע. עם הזמן, החברה נקלעה לשנויים ארגוניים והבנתי כי עומד לחול שינוי.

כטיפוס ראליסטי ופרקטי היודע לתכנן ועם הרבה מחשבה ופרגון מצד בעלי ובנותיי, אזרתי אומץ והתפטרתי כשאמרתי לעצמי שעכשיו זה הזמן עבורי לעשות את השינוי שעליו חלמתי.

מגיל צעיר היה בי את הכישרון הגלום והאהבה לעיצוב ואמנות עוד כתלמידה בכיתת אמנות. לפני 20 שנה, כשהתלבטתי עם עצמי מה ללמוד כמקצוע לחיים, ועוד לפני שתחום עיצוב הפנים נלמד, בדקתי לעומק את נושא האדריכלות. הבנתי שמסלול הלימודים לאדריכלות פחות התאים לי, בשלב ההוא של חיי והחלטתי לפנות ללימודי כלכלה ומנהל עסקים. לאחר שעברו השנים החלטתי שעכשיו זה הזמן עבורי להגשים את החלום.

צילום שירה רוטקופף

‎⁨3_צילום רותם פריפר⁩.jpg
‎⁨3_צילום רותם פריפר⁩_edited.jpg

סטאג' מעשי

עם החלטתה לשנוי המסלול ולהתמקצע בתחום עיצוב הפנים, פנתה ליאת ללימודי התחום בביה"ס של ברברה ברזין, אחת האושיות המובילות בתחום. מה שאהבתי בלימודים שם, הוא שלמדתי ממנה הכל, את כל מה שבאמת נדרש למקצוע. מבלי לבזבז זמן, תקופת הסטאג' היא בעצם הניסיון המעשי בשטח החל בתכנון וניהול הפרוייקט עד לעבודה עם ספקים והלקוחות כך כשסיימתי את הלימודים יצאתי עם נסיון במעבר קל לדרך עצמאית. היום אני מעצבת סוגים שונים של פרויקטים החל משיפוצי דירות, בתים פרטיים, עיצוביי משרדים וחללים ללימודים ועד לפרוייקטים משלב החשיבה עד הביצוע כולל הום סטיילינג.

צילום רותם פריפר

‎⁨8_צילום רותם פריפר⁩.jpg

התשוקה שבעשייה

תחושות האושר, הגאווה והסיפוק שהגשמתי לעצמי חלום אותן אני מעבירה גם ללקוחותיי בהגשמת חלומם לבית חדש. אני מאמינה כי הבית שלנו, אליו אנו רוצים לחזור בסוף כל יום, בעיצובו, סגנונו והצבעים השולטים בו משפיעים על התנהגותנו, על האנרגיה והתחושה הכללית שלנו כל יום מחדש. אותן אני מיישמת במגוון עיצוביי כשההשראות שלי מגיעות מכל מקום, מעיצובים מיוחדים שאני נתקלת בהם ואפילו לפעמים מתכניות טלוויזיה.

‎⁨6_צילום רותם פריפר⁩.jpg

מהו המוטו העיקרי שלך בעשייה?

הפרקטיקה והפונקציונאליות הן לפני היופי הויזואלי. אני מאמינה ומסבירה גם ללקוחותיי כי הבית צריך לשרת אותם והפרקטיקה והפונקציונאליות (שעיקרה בהנדסת אנוש ונוחיות תפעול) ניצול שטחים וחלוקת החלל באופן יעיל הם הנושאים החשובים ביותר בתכנון לפני הביצוע.

 לא מעט לקוחות שואלים אותי האם אני מטמיעה את הטעם האישי שלי גם לסגנון העיצובי. דעתי הכללית, אותה אני מיישמת בפועל, היא כי מעצב טוב הוא זה שטעמו האישי אינו רלוונטי בביצוע הפרוייקט ללקוחותיו. כמעצבת, חשוב לי להתאים את עצמי ללקוחות, להפתיע אותם בתרגום טעמם לתוצאת הביצוע, להסביר להם מדוע עיצוב מסוים שבחרו פחות יתאים למבנה הקיים בהתחשב לנתוני השטח שלא תמיד ניתן לשנות, ולעיתים אפילו משכנעת אותם להעז בנגיעות צבעוניות, בקירות או בתוספות אביזרי צבעוניים לשמחה ולחידוש אנרגיה מזו שבביתם במצבו הקודם. אני אוהבת להוסיף לעיצוב טאץ' הכולל משהו בלעדי של הלקוחות - משהו שנותן להם ערך מוסף והרגשה שזה ייחודי ושלהם.

‎⁨1_צילום רותם פריפר⁩.jpg

מה את הכי אוהבת במקצוע?

את היצירה. להגשים חלום שיתאים לצרכי לקוחותיי, לחשוב לעומק ולתכנן תוך יישום פרקטיקה שהיא אחד מהנושאים הכי חשובים בעיני כמעצבת ולהביא מבחר אופציות לבחירתם. רק אחרי שנבחרת האופציה התכנונית - אני עוברת לתכנון הצבעים והחומרים שיתאימו לאופי הפרוייקט והסגנון האהוב עליהם.

אני אוהבת לדמיין עוד בשלבים הראשוניים ורואה בעיני רוחי את שלבי התכנון, עד לשלב גמר הפרוייקט, למרות שאני יודעת כי ללקוחותי אין מעוף ודמיון שכזה, התוצאה הסופית כהפתעה עבורם והאושר הגדול בהגשמת חלומם, הוא הסיפוק הגדול ביותר עבורי.

צילום רותם פריפר

צילום רותם פריפר

צילום רותם פריפר

‎⁨7_צילום רותם פריפר⁩.jpg

אילו עצות תתני למעצב מתחיל?

לא תמיד התכנון לעתיד המקצועי תואם את המציאות ולכן אני מציעה לא להילחץ ולא להיכנע אלא להאמין ביכולות האישיות, ללמוד מטעויות, להמשיך ללמוד תוך כדי תנועה ולהתפתח בלי סוף.

להבין כי כל שלב מגיע בזמן הנכון והמתאים לך.

לראות ולהיות בעניינים בכל מה שקשור לתחום מסביב. מגמות, שינויים, עדכונים.

להיות סקרן, ולסלול דרך משלך בשונה מכולם.

להישאר אותנטי ולעבוד מול הלקוחות בגישה חיובית, עם סף רגישות גבוה, הקשבה, הכלה ואיפוק.

להבין כי הלקוחות פונים למעצב העומד מולם כי מתחברים לאדם שהוא ומצפים שתבין אותם ותשדר כלפיהם בטחון.

ומהי רשימת המשאלות שלך?

להגדיל את נפח העבודה בסטודיו עם צוות עובדים איכותי, להכיר מגוון גדול יותר של בעלי מקצוע אמינים ומיומנים, לעצב פרוייקטים רחבי היקף כשמעל כל העשייה הברוכה, להנות עם משפחתי, עם בעלי האהוב שתמך ופרגן לי בהגשמת החלום ועם 4 בנותיי המדהימות הרואות אותי כדמות להערצה כי כשממש רוצים, עובדים, משקיעים ולא מוותרים - החלומות מתגשמים.

‎⁨4_צילום רותם פריפר⁩.jpg

צילום רותם פריפר

צילום רותם פריפר

bottom of page