top of page
Green House

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

אשת ההשראה //
ענת הרמן

ענת.png

אשת ההשראה ענת הרמן //
אדריכלות ועיצוב פנים

צילום : תמיר רוגובסקי

DSC_0262-Edit.jpg

תחילת הדרך | ניצוצות של השראה

כבת לאמא מהנדסת ואבא חובב אומנות, נחשפתי לעיצוב ואומנות כבר מגיל מאוד צעיר. תמיד משכו אותי תערוכות ומוזיאונים, מבנים אדריכליים ובכלל אסתטיקה ועיצוב.

ההשראה הכי גדולה עבורי עד היום נובעת מלימודיי לתואר הראשון בתולדות האומנות באוניברסיטת תל- אביב אותו סיימתי בהצטיינות, ובו נחשפתי לאוצרות הבלתי נדלים של ציור, פיסול, אדריכלות אומנות ועיצוב מכל סוג.  

בשל תשוקה ועניין החלטתי להגשים חלום ומעבר לתיאוריה להפוך ליוצרת בזכות עצמה, למדתי תואר נוסף לאדריכלות ועיצוב פנים בParsons school of design בניו יורק.

הלימודים והמגורים בעיר הגדולה בשנות ה-90, בה שלטו תרבות מוזיקה ואומנות, המוזיאונים הבולטים בעולם והאוספים המיוחדים היוו מבחינתי השראה אינסופית מאז ועד היום. חזרתי לארץ והתחלתי לעבוד במשרדי עיצוב פנים ואדריכלות שונים,  בשנת 1992 הקמתי את הסטודיו שלי לעיצוב פנים ואדריכלות בתל אביב- ענת הרמן אדריכלות ועיצוב פנים.  עם השנים התגבש צוות נשים קטן ומשפחתי כולל בתי מיה הרמן שהצטרפה לאחר סיום לימודי תואר שני בעיצוב פנים בהצטיינות במילאנו, וליטל נעה מזל טוב שעובדת איתי בצוות כבר למעלה מ-10 שנים. וביחד אני יכולה להגיד (באופן לא אובייקטיבי) שאנחנו צוות מנצח!

צילום : תמיר רוגובסקי

מהי השראה עבורך?

מה מוציא אותך מהמיטה בבוקר? על תשוקה ומוטיבציה

התשוקה והאהבה למקצוע בראש ובראשונה. סקרנות, רצון ללמוד את הנושאים השונים ולהתחדש, לאתגר את עצמי והצוות בפרויקטים בתחומים מגוונים מאוד בתחום הציבורי והפרטי: חינוך ממרכזים לגיל הרך ועד אוניברסיטה, רפואה, מרכזי מבקרים, מלונות, משרדים, בתים פרטיים וכן הלאה. החשיפה לחומרים חדשים אותם אני מחפשת בכל מקום ממילאנו ועד מפעלים בארץ. האפשרות לקיים סיעור מוחות עם הצוות ולפתח קונספטים חדשים כל יום עבור לקוחות חוזרים וחדשים ולהגשים להם את החלומות.

אני רואה את החיים עצמם כהשראה הגדולה ביותר: אנשים וסיפוריהם, תרבויות, נופים וטבע, צבעים, אומנות, תערוכות. אני חושבת שהזיכרון והמבט שלי הוא מאוד ויזואלי- אני חושבת שאני שואבת השראה מכל דבר אליו אני נחשפת.

שינוי | הרגע הזה בו יש פוקוס, חידדת מטרות והבנת מה חשוב.

הפוקוס תמיד היה ויהיה המשפחה שלי. ועל כן, בניתי משרד בוטיק משפחתי שאיפשר לי במהלך כל שנות הקריירה להמשיך לעשות את מה שאני הכי אוהבת- ולהיות קרובה ואוהבת למשפחה שלי. תמיד היה לי חשוב שהמשרד יהווה בית לי ולצוות, וכך הוא הפך גם לבית לכל לקוחותיי. עם השנים הבנתי שאני רוצה לאתגר את עצמי והצוות, ולהמשיך לעבוד על מגוון תחומים רחב. אם מדברים על תכנון ועיצוב וילה, על משרדים לחברות הייטק צומחות, על תכנון בתי ספר לחינוך מיוחד או עיצוב בתי חולים שהם בשבילי משימת שליחות.

המטרה של הסטודיו היא קודם כל לייצר עיצוב חוויתי- ש"יזיז" לאנשים, שיגרום להם להרגיש, לספוג אווירה, ולקחת משהו מהמקום והחוויה איתם הביתה ולהמשך היום.

על פחד ואי עשייה - או איך מתמודדים כשמלאים חששות?

לרוב כשנוצר חשש או דאגה- אני אוהבת לבצע סיעור מוחות עם הצוות ולפרק את הפרויקט לגורמים. וכך תוך כדי התהליך לרוב הדאגה פגה, ואני מצליחה להתמקד בעיצוב ובתכנון קדימה.

DSC_2442-Edit-2.jpg

צילום : תמיר רוגובסקי

צילום : תמיר רוגובסקי

צילום : תמיר רוגובסקי

צידה לדרך | איזה עצה היית נותן לאלו שבתחילת דרכם?

העצה שאני יכולה לתת מכל הלב היא להקשיב לעצמך ולא לתת לקולות רקע מסביב לערער אותך. ללמוד תמיד עוד ועוד, ללכת לתערוכות ולהיחשף באופן כללי למופעי תרבות, לבקר במקומות רחוקים וחדשים שיפתחו את הראש ולשאוב השראה

מה המנטרה האישית שלך?

ברגע שאת אוהבת מה שאת עושה תמיד תמצא הדרך להצליח בגדול תוך איזון בין העבודה לחיים האישיים.

צילום : תמיר רוגובסקי

bottom of page