top of page

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

מה השתנה בעקבות הקורונה?

מגפת הקורונה הביאה אתה הרבה מאוד משברים עסקיים אך יחד עם זאת גם הזדמנויות חדשות ולאור התנודות הקיצוניות הציבור הפרטי והעסקי הבין לעומק את חשיבותו המקצועית של היועץ העסקי שילווה ויכוון אותם במסלול הפיננסי המתאים, בהתאמת האשראי לצרכי העסק ובכל נושאי המינוף העסקי ובניית תכנית עסקית מתאימה.

גם בהתנהלותי מול הבנקים, הסטטוס השתנה. אם קודם הייתי צריך לשכנע אותם להכיר בפעילותי ובהורדת הריבית ללקוחותיי, היום הם אלה שרוצים בי ושאעבוד מולם כי יודעים שאני מביא ללקוחותיי ערך אמיתי ויציבות עסקית שמייצרות עבור הבנקים לקוחות עם פחות סיכון לאורך זמן.

איש ההשראה//
אמיר פרידברג

image_6487327.png

אמיר פרידברג – ליווי עסקי

Amir Logo Site_edited.png

התנאי ההכרחי שלך להצלחת העסק

גם אם העסק שלכם רווחי ולא יתנהל נכון מבחינה פיננסית, הוא עלול להיקלע לבעיות כלכליות העלולות לדרדר את מצבו ואף לגרום לסגירתו. כבר 20 שנה שאמיר פרידברג, מייסד חברת ניהול נכון, נפגש עם עסקים, בוחן את התנהלותם, מלווה ומייעץ כיצד להימנע מטעויות תוך חסכון במשאבים וייעול תהליכים כדי להביא לשגשוג ומינוף העסק שיביא גם רווח.

"מה שאני אוהב בתחומי הוא הסיפוק בהבראת עסקים. לראות כיצד לקוח הגיע אלי חסר אונים כשהעסק נקלע למשבר פיננסי ותוך מספר חודשים לאחר ליווי מקצועי שלי, העסק התחיל לפרוח מחדש, ואיתו גם החיוך של בעליו. זוהי אכן שליחות עבורי ואין מאושר ממני מלהחזיר את שמחת העשייה לאנשים" אומר אמיר.

איך אמרה לי השבוע לקוחה, בעלת מסעדה? " אני לא יודעת איך היו נראים חיי אם לא היית בהם".

אמיר פרידברג

צילום: שי בראל

על איזה פרויקט אתה עובד בימים אלו?

קיימת תנופה מול הלוואה חדשה בערבות המדינה מטעם משרד האוצר, המקלה מצד המבקשים בדרישה נמוכה יותר לביטחונות ( מ 25% ל 15%) ופתוחה יותר אפשרויות לאישור מצד הבנקים, חברות האשראי ועוד מוסדות פיננסים.

תאר יום בחייך

רוב יום העבודה שלי מתנהל בפגישות בחוץ מול לקוחותיי, ובמשרד בעבודה מול המחשב בהכנת דוחות חודשיים ותזרימי מזומנים.

מידי יום אני נפגש עם 3 לקוחות קבועים ביום ובשעה קבועה, יושב עם ההנהלה לניתוח דו"חות, תוצאות, הסקת מסקנות והסבר על המשך תהליך קידום העסק ובדיקת המטלות לביצוע שהכנתי עבורם בפגישה הקודמת.

בנוסף, אני נפגש עם לקוחות חדשים בתחום ההלוואות בערבות המדינה, לומד את צרכיהם, את אופי החברה, מכין ומגיש את הבקשה לקרן ומלווה אותם בכל התהליך עד לאישור.

כיצד אתה משווק את שירותיך המקצועיים?

הפניות מהבנקים המכירים אותי כמנוסה בתחומי עם שעור הצלחה גבוה.

דרך רואי חשבון המפנים אלי לקוחות שלהם כאשר הם מרגישים שהעסק חייב ליווי עסקי.

דרך פרסום ושיווק במגזינים ובאון ליין העוסקים בתחום הפיננסי.

עם השנויים בעקבות הטכנולוגיה, האם גם תחומך עובר שנוי?

לא באופן מהותי. הטכנולוגיה אכן מסייעת לי בקיצור תהליכים וייעול זמן אך בתחומי הפגישות האישיות בין אנשים היא מהותית וחשובה במיוחד עבור מנהלי חברות מולם אני נפגש לייעוץ וליווי בתהליכים מתמשכים.

כיצד להערכתך יראה תחומך בעוד עשור?

אני מעריך כי התחום יהיה ביצועי יותר ופחות ייעוץ. אני אישית עובד כך כי אני מאמין בעבודת שטח והבנת העסק מבפנים בשילוב הייעוץ, וכך יראה העתיד כשאנשים יבינו כי ייעוץ נכון חייב לחיות את העסק בפועל ולא רק מול תכנית עסקית המתבצעת במשרד מול המחשב.

מהן המשאלות שלך לזמן הקרוב?

להרחיב את תחום פעילותי כמלווה עיסקי מול חברות גדולות יותר.

אמיר פרידברג

צילום: שי בראל

מהם מקורות ההשראה שלך?

הציפורים מהוות עבורי השראה. הן חרוצות, עובדות כדי להביא אוכל, מנווטות בדיוק למטרה, נעות בממדים של מעוף, שחיה והליכה, יודעות לעבוד בצוות והכי חשוב - הן חופשיות!!

מעבר לעבודתך הממלאת אותך בעשייה יש לך תחביבים?

בוודאי. אני מאוד אוהב ספורט. רוכב על אופניים, משחק טניס בקביעות מדקות בים, יוצא להליכות ולפילאטיס. בנוסף אני חובב מוסיקת ג'אז ורוק אנד רול, ומתעניין בתחום הצפרות.

מהן עצות הזהב שלך ליועץ עסקי מתחיל?

אם תהיה הגון ומקצועי, הפרנסה תגיע בשפע.

בתחום הייעוץ העסקי חייבים להיות בעלי ניסיון בתחומים שונים הקשורים לעסקים.

אין קיצורי דרך. אנשים לא יקשיבו לעצותיך אם לא תשדר מולם בטחון ומקצועיות שיגיעו רק לאורך זמן וניסיון מעשי.

מהו המוטו שלך?

בעבודה - ללמוד ולהשתפר ללא סוף

בזוגיות ובמשפחה – לטפח ולהשקיע

bottom of page