top of page
Misty Slopes

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

איש ההשראה //
ארז דיין

erez.png

איש ההשראה ארז דיין // מייסד ובעלים של פוליסי צ'ק וחותם בריאות בע"מ

חותם בריאות בע"מ – עידן חדש של בריאות

תכנונם והגשמתם הביאה לידי ביטוי את חוש הצדק והמוסר המושרש בי והוא הליבה שאיפשרה לי לפתוח את העיניים לאנשים בכל מיני דרכים לעידן חדש של בריאות. 

ארז דיין, בעל תעודת חוקר בוחן ממשטרת ישראל ומומחה  לחקירה באמצעות שאלונים, ומי שניהל בעברו מספר חברות  ביטוח מהגדולות במשק , הוא גם יזם בתחום הבריאות והביטוח (הקים לפני 21 שנים את "פוליסי צ'ק" העוסקת בתחום של בקרת הצבירות של ביטוחי המנהלים עבור לקוחות חברות הביטוח עם הצלחות של החזרים בין עשרות למאות אלפי ₪ לפוליסה), והקים את "חותם  בריאות". מדובר בשיטה להעלאת מודעות ומוטיבציה  בהתאמה אישית של שאלות ותשובות בעידוד לשינוי התנהגות  עצמי כשלב הכנה להצלחה בכל הקשור לירידה במשקל,  הפסקת עישון, ובהפסקת התמכרויות לעבודה, מסכים, פורנו, קניות ולהימורים.

הסטארט אפ חותם בריאות נולד לפני מספר שנים עם אינטואיציה והארה פנימית של חיבור נקודות להשראה.

מהם המקורות שהובילו להשראה שלך?

הנקודות שחיברתי: 

- שימוש במתנה שיש לי להבין איך לבצע שינוי התנהגות עצמי מוצלח 

- החברות שיש להם אינטרס כלכלי לשיפור בריאות הציבור כמו חברות הביטוח, קופ"ח ועוד מנסות ולא מצליחות (רק  5% בעולם מצליחים לשנות התנהגות ביחס להרגלים  מזיקים) 

- עובדה: עלייה דרסטית של מחלות כרוניות של בני אדם עם סכנה להתמוטטות מערכות הבריאות המערביות וחברות ביטוח

- ההבנה העסקית של הצורך של בני האדם להיות בריאים ושל חברות הביטוח וקופות החולים להרוויח ולמנוע גרעונות, תביעות מרובות וסכנה פיננסית יצרה את המודל העסקי של חותם בריאות. (בקופ"ח היום הגרעון הוא מעל שלושה מיליארד ₪)  

- משאבים כספיים ויכולת שלי להקמת סטארט אפ ייחודי  שהצליח להגיע למוצרים מוגמרים בהשקעה מלאה שלי של  מעל חצי מיליון דולר.  

- יכולת וכישרון לבניית מערכת מומחה של שאלונים מותאמת אישית עם אלגוריתמיקה מורכבת להגשמת שיטה שתוביל לתהליכי טרנספורמציה עצמית בעזרת מתודולוגיות של מומחים (בעבר בניתי מערכות מומחה כאלה בשתי חברות ביטוח)

ארז דיין קרדיט_ עומר ארמוני.jpeg

אילו עצות היית נותן למי שבתחילת הדרך ליישום רעיון  שנבע ממהשראה שלו?

ראשית לך עם האמת שלך, תאמין בעצמך כי ההשראה  מורכבת מכל מי שאתה והיא הניצוץ של השראות רבות נוספות והמעלית שלך בדרך לעשייה, היה אמיץ ונחוש, הכישלונות והקשיים בדרך הם רק דרך לימוד לעלייה במדרגות להצלחה והגשמת ההשראה. 

תביא לידי ביטוי את החוזקות והכישרונות שלך ותעשה, תעשה, תעשה ואל תעצור לרגע. 

כל הדרך תתבונן בעצמך ללא פשרות, תעמיק ותפגין תבונה  גדולה כלפי עצמך. תפנים ותיישם עצות מאחרים, תמזג את  הרוח והחומר, תקשיב לקול הפנימי שלך, בטח באינטואיציות  שלך, תהיה ממוקד אבל רגיש לסביבה. כבד את עצמך ואת השפע שמגיע אליך ותלמד להניע בעזרתו עוד פרוייקטים למען  האנושות. 

צלם | עומר ארמוני

הדחיפות היא שבימים אלה יש עליה עקב המלחמה, החרדה  ,הלחץ והקשיים הכלכליים ועוד של כ 90% אחוזים בשימוש  של הרגלים מזיקים או חזרה להרגלים מזיקים והגברת  הסיכויים לנזקים בריאותיים ונפשיים עתידיים. 

המערכות שלנו יודעות להושיט יד ולעזור למתן את השימוש הרב בהרגל כבר בהתחלה גם בעזרה ע"י בוט בוואצאפ שמקל על חוסר הפניות והחשק לענות על 30 שאלות ברצף, ולעשות זאת בזמן החופשי תוך כדי החיים השוטפים, זו הזדמנות לעשות שינוי פנימי עמוק למען הבריאות מתוך השבר הגדול בדיוק בזמן שאנו חשופים יותר מתמיד לאלמנטים  ההתמכרותיים שלנו וזה גם קרש הצלה לחברות הביטוח וקופ"ח שמצבם החמיר עקב הפצועים ופגועי הנפש הרבים במלחמה. 

מהו השינוי המשמעותי שעובר על התחום שלך בעידן הנוכחי?

לאנשים קשה להשתנות זה דורש מאמץ, אנשים אוהבים  תהליכים של "זבנג וגמרנו" בלי לטפל בשורש התופעה, אבל  בדיוק כך הם מבזבזים את הכסף שלהם ולא מגיעים למטרה  לטווח ארוך.

אני גיליתי על עצמי שרק תהליך פנימי לטווח ארוך יוביל  להצלחה מעבר ל- 5% היום, ולבניית קהילה של אלו  שמצליחים שיוכלו לעזור לאחרים

אז מה בעצם הבעיה העיקרית שאנשים לא מצליחים  בשינוי?

מה המוטו שלך או המנטרה האישית? 

תשקיע בעצמך באומץ בכל התחומים: מחשבתי, רגשי, גופני  וכן גם כסף ואז תגיע למטרות של שיפור עצמי פנימי, זה דורש  מאמץ אבל שווה את כל הדרך.

חשוב לציין כי מצאנו בפיילוט שהגעה להשראה של בני אדם  מעוכבת ע"י אותם הרגלים מזיקים שהם סוג של בריחה  מקשיי היום יום המחשבתיים הרגשיים והגופניים, וכאשר הם הצליחו לצאת מזה הם גם הגיעו בהדרגה להשראה והגשמה,  זה גילוי מדהים זה אומר שהרגלים מזיקים אלו הם בעצם מעכב של ההתפתחות האנושית וזה אומר שככל שיותר  אנשים יצאו מזה הם יגיעו ליותר התפתחות אישית ויעזרו  באמצעות ההשראות שיקבלו להתפתחות המין האנושי.

את עשיית הצדק, הגילויים החדשים, היצירתיות, האפשרות לעזרה למיליוני אנשים, ההובלה וההנהגה של אנשים לשלום עם עצמם ועם אחרים, וההשראות החדשות שאני מיישם  מעת לעת 

אחרי 40 שנה אתה יכול לשים את האצבע על הדבר שאתה  הכי אוהב בעבודה שלך?

יש לך מקורות השראה בעבודה?

מקורות ההשראה נובעים מניתוח הנתונים שאני מקבל, פתיחות לקול הפנימי שלי והיכולת המיוחדת לקשור בין כל הנקודות, גם בעזרת תחביבים כמו מוסיקה יוגה, ספורט, קריאת ספרים והקשבה לאנשים המוכשרים שבסביבתי.

מה אתה אוהב בעשייתך? 

היכולת להגשים ולהוביל לעולם טוב ובריא יותר שיוביל להתפתחות אנושית לטוב. 

מה מוציא אותך מהמיטה בבוקר? על תשוקה ומוטיבציה 

התשוקה לעשייה ולהתפתחות אישית וגילויים חדשים ובעזרתם לעזור לבני האדם 

אינפוגרפיקה 3.jpg

שינוי זו עבודה פנימית קשה ומאומצת שינוי לא מגיע בקלות ודרושה עבודה פנימית ומאמץ ואז בסוף כשזה מגיע וההרגשה היא עילאית. 

שינוי | הרגע הזה בו יש פוקוס, מטרות והבנת מה חשוב  

מהי השראה עבורך? 

השראה הוא הרגע שבו אתה מחבר את כל הנקודות: הכישרונות שלך, האידאולוגיה, הערכים, היצירתיות, ההבנה  העמוקה, הגילויים – זה כמו bliss, אבל זה לא מספיק אח"כ צריך לעשות, לעשות, לעשות וגם אם נכשלים לומדים  וממשיכים בנחישות

מה המנטרה האישית שלך? 

כל יום להתפתח עוד באמצעות החופש להיות מי שאתה

__dreamstime_m_40026629 - עותק.jpg

מה הדבר שאתה הכי אוהב במקצוע שלך ?  

לעשות צדק בנחישות, לעזור לבני אדם מתוך הכישרונות  וההתפתחות שלי 

להגשים את החזון שלי שמיליארדי אנשים מתכנסים באחדות לאחר שריפאו את עצמם ומצליחים לפתח תהליכים אנרגטיים של בריאה מחדש 

מהו הדרייב שלך בעבודתך  

Self Motivation

מהו המוטו המוביל אותך 

אהבת האדם 

bottom of page