top of page
Abstract Bridge

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

איש ההשראה //
מישל מורג

מישל (1 of 1)-57.png

דרך עייני הלקוח

מורג-נייר מכתבים עליון.jpg

התחלה תוך יוזמה ברוכה

תחום המשפטים הפך רווי עם לא מעט עורכי דין טובים ומוכשרים המפלסים לעצמם את הדרך להתפרנס, מצב זה גורם לכך שכל עו"ד נדרש ליצירת ייחודיות שתבדיל אותו.

עורך הדין מישל מורג, מתמחה בתחום המקרקעין, תכנון ובניה, מיסוי מוניציפלי, ייפוי כוח מתמשך, תמ"א, רישוי עסקים, חריגות בנייה וגישור. הוא אחד מאלה הנבדל בעשייתו מעבר למקצועיות, הוא ממזג את האני מאמין שלו בכל דרך פעולה שלו, הן בפגישה מול הלקוח, הן בניהול התיקים ובמגע מול הגורמים הרלוונטיים לתיק. בזמן לימוד התיק מורג נכנס לנעליו ובקשב רב בוחן את הצרכים והמהלכים המגוונים והיצירתיים בהם ינקוט תוך שמירה על האינטרס של הלקוח ושמירה על המוסר, מצפון, יושר ואמת.

עו"ד מישל מורג (64) תושב הרצליה, נשוי, אב לארבעה וסב לשישה סלל דרכו לתחום המשפטים לאחר שיצא לגמלאות ממערכת הביטחון בה שרת כבוגר קורס חובלים וכקצין צוללות בחיל הים. מורג כיהן כעוזר לסגן וממלא מקום ראשת העיר דאז, בין תפקידיו היה טיפול בחריגות בנייה, סיוע למתן היתרי בנייה ורישוי עסקים ופעל כמגשר לאזרחים שפנו בבקשה לסיוע אל מול מחלקות העירייה. שם גילה מורג את זיקתו למערכת המשפט וסלל דרכו לתחום מתוך אהבה לתרום ולעזור. בין פועליו בעיר היה שותף מרכזי להקמת להקת המחול הייצוגית של העיר, שותף בהקמת מרכז לבני הנוער,  והקמת קו חם סיוע, לנוער ולמבוגרים בנושא סמים ואלכוהול. מורג, בוגר MBA במנהל עסקים, MA במשפטים וביישוב סכסוכים וכן בעל רישיון נוטריון מנהל ביד רמה משרד עו"ד מצליח בבני ברק.

AdobeStock_344997014_Preview_edited_edit

 ההשראה שלי

על אף גילי אני נקרא רבות למילואים ומשרת בדרגת אלוף משנה כמפקד מערך המטפל באוכלוסייה בשעת חירום, חבר בעמותת "הבונים החופשיים" שכל מהותה נתינה לחברה ולקהילה, הדדיות, אחווה ואמת. בעל שנים של ניסיון כפעיל חברתי מוניציפאלי. את השראתי בעבודתי כעורך דין אני שוזר כחוט השני ממקורות אלו.

מה מייחד את משרדך?

אני  דוגל בהענקת שירות איכותי ומקצועי עם אוזן קשבת "בגובה העיניים", תוך התחשבות בצרכי הלקוח ושמירה על פרטיותו. טיפול מעמיק ויסודי לפתרון הבעיה ולאו דווקא משפטית. עורכי הדין במשרד הם מהשורה הראשונה בתחומם המעודכנים באופן שוטף ב״הלכות המשפטיות", על מנת להבטיח רמה מקצועית גבוהה. אנו דואגים להיות מונעים מצדקת הדרך האישית ולאו דווקא מהגישה התופסת תאוצה בעולם הגלובלי שמתייחסת לכל בראיה כלכלית.

על מה אתה עובד בימים אלה?

כרגע במספר תיקים בהתמחות שלי: טיפול בחוזה רכישת מבנה לעמותה, רישום הנכס, עבודה מול הבנק, הטאבו ורשם העמותות. גישור בין סרבני תמ"א אל מול נציגות שאר הדיירים ועו"ד של היזם, טיפול בבעיות של ועדי בתים מול דיירים

ומעבר לעבודה הברוכה, מהם התחביבים שלך?

אני איש משפחה במהותי, עם השנים התחביבים שלי הפכו סביבם וסביב פעילויות התנדבותיות בקהילה. עם כל התזזיתיות והנמרצות שבי אני שומר על איזון ויציבות. אני איש ספר, הקריאה היא חלק ממני, התנדבות ומתן סיוע הם בשגרת יומי, לאחרונה ארגנתי ערכות פנאי לילדים לחלוקה בבית החולים, מופעים במחלקות ילדים והאונקולוגיות במספר בתי חולים, עריכת טקסי בר מצווה למי שידם אינה משגת, מתן תרומות לארגונים שונים, ועוד.

אם לא היית עורך דין מה כן?

אני אוהב את העיסוק שלי, לא חושב שהייתי משנה את הדרך בה בחרתי, אך יחד עם זאת בשל ניסיוני יתכן שהייתי פונה לניהול יחסים בינלאומיים.

מטרות חדשות?

אני עובד על בסיס פילוסופיית מעגל הידע של מרטין היידגר משמע:

מה אני יודע שאני יודע, מה אני יודע שאני לא יודע ומה אני לא יודע שאני לא יודע. ואחת מהמטרות שלי היא להגדיל תחומים במעגל שאני יודע, ולהקטין את המעגל בתחומים שאני לא יודע באמצעות הלמידה, העמקה והתעדכנות בחדשות המשפטיות.

מהן עצות הזהב לעורך דין מתחיל?

שישכיל להבין כי תחום המשפטים הינו תחום רחב ועליו ללמוד ולהתמקצע בתחום בו בחר להתמחות. הלמידה, ההתמדה וההתחדשות, מחייבת, להיות מעודכן כדי לתת לכל לקוח יתרון יחסי.

 Supreme Court
Judge's Gavel on Books

דוגמא מתחום המקרקעין

לקוח מבקש לקנות נכס, אם לא אבצע את כל הבדיקות על הנכס הוא עשוי לטעות ולחשוב שקנה בית אבל בפועל זהו מחסן או חנות שהוסבו שלא כדין ולא כחוק, נושא שיביא איתו תביעות משפטיות ותפקידי לכוון ולהגן על הלקוח כדי למנוע ממנו עוגמת נפש ואובדן ממון רב.

מהו המוטו המוביל אותך?

לעזור, לתרום, לנצח ולהישאר בן אדם.

bottom of page