top of page

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

קובי אורון

קובי אורון.png

קובי אורון ניהול פרויקטים

kobi oron logo.png

תחילת הדרך, ניצוצות של השראה

"בתחילת הדרך עסקתי בתחומים שונים בענף הבנייה, בעיקר בתחום פיקוח על פרויקטים בבנייה. במהלך השנים צברתי ניסיון, ידע  והשכלה נרחבים בנושאים אלה. באותה תקופה לא הכרתי את תחומי ההתחדשות העירונית וליקויי הבנייה ובכל זאת, כאשר פנו אלי בבקשה לספק שירותים בתחומים אלה, לקחתי על עצמי את המשימה וכך צברתי ניסיון וידע בתחום. כיום, חברת 'ק.אורון ניהול פרויקטים' אותה הקמתי בשנת 2007, הינה מובילה בתחומים אלה."

מהי השראה עבורך?

"אני אוהב לעשות דברים בדרך שלי  ויורה את החץ לפני סימון המטרה. למדתי שכדי להתקדם צריך תמיד לקפוץ קצת מעל הפופיק, בלי פחד. כשעושים טועים ואני מאמין שלא צריך לפחד מטעויות - צריך ללמוד מהן.

בנוסף, כשאני עובד בגינת ביתי, השקט והיופי נותנים לי השראה לרעיונות חדשים."

מה מוציא אותך מהמיטה בבוקר? על תשוקה ומוטיבציה

"אני אדם של בוקר! מתעורר כל יום בשעה 5:00, ללא צורך בשעון מעורר ומתוך חדוות עשייה מתמדת. עד לשעה 8:00 אני כבר מספיק לבצע משימות רבות, האמורות למלא יום עבודה של שמונה שעות.

ההספק הזה מפנה לי זמן רב - להסתובב בשטח, לחשוב על פיתוח עסקי והכי חשוב - נותר לי זמן לעצמי. האיזון הזה בין העבודה לחיים הפרטיים הוא הבסיס להצלחה ומונע שחיקה לאורך זמן."


מה מעורר בך השראה?

"הרצון לשינוי ויצירת עניין. אני מחפש כל הזמן פעילות מעניינת ומאתגרת בתחום העסקי ובחיי הפרטיים וכל שבוע חייב להיות משהו חדש ומרגש אשר גורם לי לציפייה. השינוי והעניין מובילים להתפתחות והתקדמות בתחום המקצועי והעסקי ומשאירים אותך ערני."

על פחד ואי עשייה – או איך מתמודדים כשמלאים חששות?

שינוי. הרגע הזה בו יש פוקוס, חידדת מטרות והבנת מה חשוב

 "כאשר הבנתי שהצלחתי לייצר שירות ייחודי בתחום השירות לדייר, במסגרת ההתחדשות העירונית, הסקתי את המסקנות הבאות:

  1. אני עובד רק עם בעלי דירות ולא עם יזמים.

  2. 90% מהפעילות של החברה תתמקד בתחום ההתחדשות העירונית וכלל החשיבה השירותית, טכנולוגית, שיווקית תנוע סביב הצרכים של הדיירים בתחום ההתחדשות העירונית."

" אני לא מכיר מצב של אי עשייה – הרי תמיד אפשר לעשות יותר זה רק עניין של רצון. אין בי פחד אלא מודעות וערנות למצבים משתנים, עמם אני מתמודד מתוך חוזק ולא ממקום של קושי או מצוקה."

 מה המוטו/מנטרה אישית שלך?

צידה לדרך. איזה עצה היית נותן לאלו שבתחילת דרכם?

"חשוב להיות יצירתי ומקורי כדי למצוא את הבידול שלך, לפעול תוך שיפור מתמיד המלווה בלמידה ותיקון טעויות, לסמן מטרות ולתכנן דרך. הכי חשוב - להתמיד במה שאתה עושה, מתוך אמונה בעצמך."

"המשפחה היא החשובה ביותר עבורי ולכן המוטו שלי הוא לעבוד בזמני החופשי. החיים קצרים וצריך ליהנות מהרגע, במקום לחכות לגיל הפנסיה.  באופן כללי, אני לא מחכה כל הזמן למשהו טוב יותר שיגיע אלא שמח בחלקי ויודע שמה ששייך לי הוא שלי. 

לא צריך להילחם על הטפל - הדבר החשוב ביותר שלמדתי בחיים הוא לוותר על מה שלא חשוב ולהתמקד בעיקר, במהות החיים."

bottom of page