top of page
Climbing Plants

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

אשת ההשראה //
רונית טל

רונית טל אדריכלות יום ההשראה2.png

אשת ההשראה רונית טל // אינטרני אדריכלות

אני מגשימה חלומות בזכות ההקשבה

אחרי שסיימתי לימודי עיצוב פנים קפצתי אל המים הקרים, הקמתי את "אינטרני אדריכלות ועיצוב פנים" והחלתי בעיצוב רהיטים, דירות ובתי קפה. על דפי שרטוט ומודלים מקרטון עבודה ניכרה ההשראה של קו העיצוב היפני אליו נחשפתי המהלך 6 שנות שהותי במזרח הרחוק. ההכרה התקשורתית ביצירותיי החלה כאשר חשפתי את בית מגורי שאותו תכננתי בקפידה ועל בנייתו ופקחתי בדקדקנות. הבית, ממוקם על גבי מגרש רחב ידיים בכפר סירקין ונבנה בסגנון מודרני-יפני. עם סיום בנייתו שלחתי צילומים שלו למגזין בניין ודיור ולמרות היותי צעירה מאוד ואנונימית הם התאהבו בסגנון המרענן וחשפו אותו באופן נרחב במגזין היוקרתי והמכובד. הכתבה גרפה מחמאות רבות וחשיפה נרחבת לקהל המקומי. הבית עוצב באופן פורץ דרך ושונה מהמקובל אשר בא לידי ביטוי בקירות וחלונות אלכסוניים, מבנה המורכב מקוביות ומלבנים עצמאיים המקושרים בניהם במעברים מורכבים המחברים בין אזורי המגורים . הגינה שתובלה באלמנטים יפניים כמו מקבצי סלעי בזלת עצומים, שבילי חצץ שחור וצמחי במבוק קיבלה במה עיצובית. היא משתקפת מבעד לחלונות הגדולים באזור הסלון והמעברים ומייצרת חוויה מיוחדת מלווה בתחושת טיול לתוך הטבע המתמזג בין החוץ לפנים.

DSCF8763_edited_edited.png

מה את הכי אוהבת בתחום ומהי הייחודיות שלך?

משרד אינטרני אדריכלות ועיצוב פנים עוסק בעיצוב ותכנון בתים פרטיים, בניינים, דירות ובנוסף בפרויקטים מסחריים למשרדים, חנויות ולמלונות. משרד הבוטיק שוכן בכפר סירקין ממוקם במבנה לול משנות השלושים שהסבתי למשרד ונושא אופי מיוחד בסביבה כפרית. את היום אני אוהבת להתחיל מעבודת תכנון במשרד ולאחר מכן אני יוצאת לבקר ולפקוח על פרויקטים שלי המשרד זכה במספר פרסים לאורך השנים עיקר עבודתי מתבססת על עיצוב פנים וחוץ משלב התכנון ועד אבזור מלא לעיתים גם עד לבחירת סט כלי האוכל לבית או למשרד. לאחרונה סיימתי פרויקט משרדים בן מאות מטרים במגדלי בסר שבפ"ת במקביל לפרויקטים נוספים של בתים צמודי קרקע על מגרשים גדולים במושבים. "אינטרני" היא חברה לעיצוב טוטאלי, בין השאר אני מלווה כבר יותר מעשור, רשת רהיטים גדולה שבבעלותה מפעל יצרני, שם אנחנו מספקים שירותי עיצוב המוצר בדגש על ניצולת מקסימלית של חומרי הגלם ועיצוב מוכוון חשיבה מסחרית. לקחנו רשת חנויות מסורתית והפכנו אותה למובילת שוק הן בקו המוצרים המודרני והן בחזות פני
חנויות הרשת.

התאהבתי במפגש עם מגוון לקוחות מעניינים, וכשאני מעצבת עבורם את הבתים וחללי העבודה שלהם נוצר קשר עמוק ואינטימי, והם הופכים עבורי לאוסף של חברים לחיים. אני מדברת עם כולם בגובה העיניים, ללא אגו , אני אמצא איתם תמיד את הדרך המשותפת להבנה הדדית בתהליך העיצוב והתכנון, שאורך לא מעט זמן. חשוב לי להשאיר אחרי חותם ייחודי בעיצוביי ובסגנון העיצוב המיוחד לי. מדי פעם אני מקבלת טלפון מקולגה, לקוח או חבר שעומד לפני מבנה , מצלצל ושואל: זה עיצוב שלך ? נכון ? פניות תמימות כאלו מחזקות בי את ההכרה שייצרתי קו אישי משלי. חשוב לי המבנה ישתלב בצבעי הסביבה ושהנוף מבחוץ ישתקף אל פנים הבית מה שיוצר את תחושת המרחב והמיזוג ההרמוני עם הטבע. ברזל, בטון, עץ טבעי, אבן הם החומרים המועדפים עלי. הם חיים חיי נצח ונראים תמיד קלאסיים ועדכניים. הם נותנים תחושת רוגע כאשר משתמשים בהם בצבעים קלאסיים כמו שחור, לבן ואפור צבעי יסוד . עליהם אני אוהבת ליצוק ולתבל בנגיעות צבעוניות ליצירת סגנונות שונים בכל
פעם מחדש. 

האתגר להיות חדיש לעשות כל פעם עיצוב שלא עשיתי קודם לחפש קונספט , אנו מייצרים יחסים אינטימיים בין חומר וצורה ובין חיים אנושיים שימלאו את נפח חללי העבודה והמגורים. אנחנו מוצאים יופי לא בדבר עצמו אלא בתבנית הצללים, האור והחושך שדבר אחד כנגד אחר יוצר. האור המקיים אינטראקציה עם קירות, הפינות החדות והמשטחים ההומוגניים אני אוהבת את היצירה שמקורותיה נובעים משיח והקשבה מלאה לצרכי הדיירים העתידיים, הבנת אורח חייהם, משאלותיהם במודע ובתת המודע. בהתאם לכך, נעצב עבורם את בית חלומותיהם שיהיה נוח ופרקטי תוך ניצול שטחים ועיצוב מרהיב, שיבנה עם מחשבה על כל פרט והתחשבות בכיווני השמש, אוויר ונוף ושיבנה מחומרים טבעיים שהזמן רק יטיב עמם. אני מעריכה את הזכות שקבלתי לעשות את השינוי, לחדש להשפיע על חייהם של כלכך
הרבה אנשים.

מהו השנוי המשמעותי שעובר תחומך בעידן הנוכחי?

הטכנולוגיה סייעה בכך שניתן לתכנן היום בתים ובעזרת מדפסת תלת מימד עצומה, מדפיסים בתים שלמים בזכות ההדמיות היום ניתן לדייק הלקוח יכול לחוות את ביתו עד לרמת הטקסטורה של הרהיטים, הדגם או מותג אחד לאחד , אומנות , ועד סוג הצמחים בגינה, והאקססוריז המשלים.
הלקוחות היום מגיעים אלי עם ידע מוקדם, המדיה עוזרת להם להבין ע״י תמונות, סרטונים, ומאמרים חלקם יודעים לשאול שאלות מדויקות ולקבל בדיוק מה שהם רוצים אך לרוב אין להם את ההבנה לעומק וכאן מגיע הערך המוסף של המשרד העומד לרשותם לכל אורך התהליך.

האם הרשתות החברתיות השפיעו על תחום עבודתך?

אני פחות משקיעה בזה, למרות זאת הרשתות החברתיות מסייעות לי בתחום הפרסום. כאשר אני
מעלה פרויקטים שלי באינסטגרם, בפייסבוק וסרטונים בסטורי. הבעיה ש
you HAVE TO FEED THE MONSRER

ז״א לעבוד בזה כל הזמן להמציא תכנים רלבנטיים, מעייף
אותי האמת.

_DSC8245AAA copy.jpg
_DSC8266AAA copy.jpg

ואת לא חוששת שיעתיקו אותך?

לא, אני לא חוששת. אני מספיק בטוחה בעשייתי הייחודית ומאמינה כי לכל אחד בתחומו יש מספיק מקום ומספיק פרנסה עם ראייתו היחודית , סגנון עבודתו ואופי לקוחותיו.
 

כיצד להערכתך יראה תחומך ב-2032?


טכנולוגיית AI" ARTIFICHIOL INTELEGENT"

( בינה מלאכותית ) מסוגלת כבר היום לעשות פלאים בתחום העיצוב.

 

הבינה המלאכותי ולמידת המכונה הגיע ליכולות חיקוי מורכבות הדומות לחשיבה האנושית אנחנו מתקרבים ליום שבו לקוח ישב מול תוכנת מחשב וזאת תייצר בעבורו עיצובים מורכבים ומושלמים שנתפרו בדיוק למידותיו ובאין סוף סגנונות ואלטרנטיבות. אך האם יכולות אלו יגזלו את פרנסת המעצבים ? אז התשובה היא לא !

הטכנולוגיות החדשות יספקו מקומות עבודה למעצבים שיעסקו בלימוד ואימון מערכות בינה המלאכותית, ישתלבו בחברות טכנולוגיות שיפתחו את פתרונות האוטומציה של העיצוב.

 

פתרונות בינה מלאכותית יספקו מענה לחתך מסוים של לקוחות, אך מכונות אינן יכולות לענות לצורך במימד האנושי בחיי הפרויקט שאינם מסתיימים רק ברעיונות ותוכניות לביצוע.

_DSC8323AAA copy.jpg
_DSC8346AAA copy.jpg

אילו עצות תתני למי שמתחיל דרכו בתחומך?

להתמקצע וללמוד מתוך עבודה בשטח כי רק שחווים את העבודה, לומדים אותה באופן הטוב ביותר.


לעבוד כשכיר במשרד אדריכלים או מול מעצב כי זו הדרך הנכונה ביותר ללמוד לעומק את התחום.


לא לשקוט על השמרים. ללמוד בלי סוף, לחדש וליצור, להעז ולהמציא את עצמך מחדש ולהיות מקורי עם קונספט משלך.


לתעד הכל למען הסר ספק מול הלקוחות.

bottom of page