top of page
Collecting Seashells

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

איש ההשראה //
רפי שדמי

רפי שדמי.png

איש ההשראה רפי שדמי // עו״ד

כל תיק עבורי הוא סיפור חיים

אמפתיה, אהבת אדם והקשבה הם העוגנים עליהם מתבסס משרדו של עו"ד רפי שדמי מומחה לדיני משפחה כבר 40 שנה.

דיני משפחה הם דיני נפשות הנוגעים בסיפורי חיים מורכבים של משפחות הנקלעות לא פעם למצבים בהם גם אני, כעו"ד ותיק, מתקשה להירדם בלילות.

עבודתי מתבססת על סבלנות וסובלנות כשהמטרה המרכזית שלי בכל תיק היא לחתור לסיומו תוך זמן קצר יחסית. הסכסוך הוא אמנם בהווה אלא שהשלכותיו הן לא אחת גם לעתיד ולכן חתירתנו לתוצאה מתבססת גם על ניסיון להביא להסכמה ושמירה על יחסים טובים בין בני המשפחה לאורך שנים.

אדם של אנשים

אני נחמד לאנשים ואנשים מרגישים זאת. בחרתי בתחום דיני משפחה כי הבנתי שהתחומים האחרים כמו המשפט הפלילי או האזרחי פחות תואמים את אופיי. כאדם בעל אורך רוח, אמפתיה והקשבה חשוב לי ולצוות המשרד להעניק טיפול אנושי ומכיל ללקוחותינו הזקוקים לתמיכה. מעבר לצד המשפטי, בנושאים מורכבים כמו ניכור הורי, ניתוק אחד ההורים לילדיו, או בין הילדים לסבא וסבתא, הלקוחות זקוקים לתמיכה במלוא מובן המילה.

מהי הייחודיות במשרדך?

מאחורי כל תיק קיים אדם ומאחוריו לא אחת עולם ומלואו. אנחנו מקפידים מאד להעניק ללקוחות יחס אישי, אמפתיה והתחשבות.
לקוחותיי מרגישים בנוח לשוחח איתי בכל יום ובכל שעה, להתייעץ, ולהתעדכן איתי, זאת כאשר כל ההתנהלות נעשית באופן שקוף וברור.
בשלב ראשון אנו לומדים ומכירים לעומק כל תיק וכל ייצוג נפתח בפניית משרדנו בכתב מול הצד השני בכדי להיפגש ולבחון סיום מהיר של הסכסוך מבלי לפגוע בכל אחד מהצדדים. אנו מתייחסים לכל תיק כסיפור חיים הטומן בתוכו לא מעט מצבים רגשיים ונפשיים ומתוך כך אנו מטפלים בכל תיק תוך אמפתיה, סבלנות והתאמת החקיקה בהתייחס לכל מקרה.

אנו מתמחים בגירושין, ירושות וצוואות, ניכור הורי, שלום בית, חטיפות ילדים ועוד תחומים הנוגעים לצרכיו המשפחתיים של האדם כשעודו בחיים וכשהולך לעולמו.

לא מעט מתמחים התמחו במשרדי. מעבר לעובדה שלמדו ממני את תחום דיני המשפחה לעומק וינקו ממני את הגישה הומאנית שבאה לידי ביטוי גם בהופעות בבתי המשפט, כמה מהם אף מונו לשופטים כשבניהם שופט ושופטת בית משפט לענייני משפחה.

White Background

ספר על הצלחה מיוחדת

לפני מספר שנים, הייתה לי לקוחה, מרצה באחת האוניברסיטאות הגדולות בארץ ובעלה, לשעבר הוציא נגדה צו עיכוב יציאה מהארץ בדיוק כשהייתה צריכה להרצות בקורס בחו"ל. כשבית הדין הרבני סרב לבטל את העיכוב, הגשתי עתירה לבג"ץ והוא ביטל את עיכוב יציאתה.

האם אתה חווה שינויים בתחומך בעידן הנוכחי?

התחום עובר שינויים בנושאי הפסיקה בהתאם לשינויים במבנה המשפחתי. ילדים לזוגות גרושים יקבלו סכום מזונות שונה ממשפחה למשפחה בהתאם למצבה הכלכלי, מספר הילדים הגרים בבית המשותף וגובה השכר הגבוה יותר של האם או של האב.

מהו הדרייב שלך בעבודתך?

להציב בפניי אתגר בכל פעם מחדש להגיע עם הצדדים המסוכסכים להסכמים שיצאו שבעי רצון וישמרו על יחסי אנוש תקינים ביניהם לאורך שנים.

אין מאפיין קבוע להצלחות בתיקים בענייני משפחה משום שהסיבות משתנות וכך גם מידת מורכבותן בכל תיק ותיק הנוגעות באנשים ואיתם גם ההיבט הפסיכולוגי. ברוב המקרים בתי המשפט לענייני משפחה יחתרו לפשרה המבוססת על הסכמות משותפות מטעם שני הצדדים, כשתפקידו של עורך הדין הוא להמליץ על הליכי גישור בטרם תיפסק הפשרה מטעם בית המשפט.

הקו המנחה אותי לאורך שנים אותו אני מנחה את לקוחותיי, כי תמיד אחתור למגע למצוא את האפשרויות להגיע להסכם פשרה בין שני הצדדים שיאפשר חזרה למסלול חיים תקין ולא להתקוטטות משפטית.
תיק מוצלח מבחינתי הוא כזה שהיציאה מהסכסוך המשפטי מאפשרת שיבה למסלול חיים תקין נטול משקעים כבדים, טראומות ופצעים נפשיים ללקוח, לא כל שכן כאשר ילדים מעורבים בסכסוך.

מהן העצות שתיתן לעו"ד מתחיל?

להיות סבלני וסובלני כלפי הלקוחות במיוחד בענייני משפחה – נושא בו סף הרגישות גבוה.

לדעת להיות קשוב ואמפתי מול לקוחותיך.

עדיף לחתור למגע למציאת הפשרה המוסכמת על שני הצדדים, מאשר להגיע לפסק הדין בבית המשפט.

כדאי להבין כי סכסוכי משפחה הכוללים לא פעם מעורבות ילדים, עלולים להביא עימם השלכות שישפיעו בעתיד על נפשם ועתידם.

מהו המוטו המוביל אותך?

היה אדם.

bottom of page