top of page

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

אשת ההשראה //
אילת צורי

איילת-צורי 3.png

אשת ההשראה אילת צורי // ה״לוחשת למסמכים״

השורשים שלי הם במדינה שלי. אני פטריוטית ציונית גאה. ישראל היא הבית שלי, למרות שאני מסתובבת בעולם כבר עשרות שנים. כיום, אני מרגישה מחוברת מאוד לשורשים שלי, לארץ ישראל ולבית שלי בתל אביב. מכל אחד מהם אני נהנית בצורה אחרת.

שלוש המלים שורש ארץ בית גם מתחברות למקור ההשראה שלי: הטבע. ב-3 השנים האחרונות סיימתי מספר קורסים באקו-תרפיה ביערות: ריפוי בטבע. עשיתי את הקורסים באנגליה, ואני ממשיכה את הפעילות שלי בארץ. מסתבר שגם בארץ יש צמחי מרפא נהדרים, והם עוזרים לאנשים להיטיב את החיים.

אני מתנדבת בקיימות בגן ילדים. אני חושבת שזה חשוב מאוד בחינוך ומקווה שאוכל להמשיך את הפעילות הזו עד סוף חיי.

התמה השנתית של יום ההשראה הינה ״שורש.ארץ.בית״ איפה תפיסה זו פוגשת אותך? 

את היכולת לעזור לאנשים. לשנות להם תוך זמן קצר את אפשרויות הביטוי שלהם בכתב. פתאום נפתח להם משהו מבפנים. הם מרגישים הרבה יותר טוב מקצועית ומגיעים לתוצאות מבחינת זמן וכסף.

מה את הכי אוהבת במקצוע?

85O_2845.jpg

מסביב לשעון // יום בחיי // איך מתנהל יום טיפוסי שלך, ועל מה איזה פרויקט את עובדת כרגע?

אני אוהבת להתחיל את היום במדיטציה של חצי שעה. לאחר מכן, אני עושה קצת ספורט או יוגה. אני אוהבת להתחיל את היום אחרי שגם קצת חוויתי טבע. אין לי יום טיפוסי, כי אני מחלקת את הפעילויות שלי לימי השבוע: ימי הדרכה קבועים, יום בטבע, יום טיול (גם בטבע), פעילות התנדבות ומפגשים עם חברות.

הפרויקט שאני עובדת כרגע זה קורס כתיבה לסטודנטים במסלול למינהל עסקים. הקורס למעשה מוכן ו"נוסה" על לקוח ותיק שלי. הוא משלב את השימוש בספר (לטווח ארוך) וכמה מודולים קצרים של המסמכים הנפוצים בארגון כמו מיילים והודעות, סיכום ישיבה ומנהלה והצגת עמדה. אני כרגע עסוקה בשיווק הקורס.

הגילטי פלז'ר שלי זה פגישה עם חברות. אני מאוד אוהבת את החברות שלי, שנותנות לי הרבה  עניין וכוח. לאחרונה גם חידשתי קשר עם חברות ישנות, וזה משמח אותי מאוד. עוד גילטי פלז'ר זה לקרוא בשבת בבוקר ספר טוב כמה שעות.

מה הגילטי פלז׳ר (Guilty Pleasure)  שלך? 

חידושים טכנולוגיים יש תמיד, וכיום יש את ה-AI. עדיין לא גיבשתי דעה בנושא. כלוחמת נגד הפייק גם בוויקיפדיה, יותר חשוב לי ללמד אנשים איך לתקף מידע ולשמור על אמינות מאשר להשתמש ביישום כזה או אחר.  שינוי אחר שכבר קורה שלושים שנה בתחום שלי הוא החלפת הכתיבה את התקשורת המדוברת. אני מניחה שהוא יתעצם. דור ה-z כבר נולד לתוך זה.

מהו השינוי המשמעותי שעובר על התחום שלך בעידן הנוכחי?

הרשתות החברתיות הרחיבו והשפיעו על התחום שלך?
 

כן. בהחלט. אני מדברת בספר שלי על הזליגה של השיח הלעומתי והאלים של הרשתות גם לפייסבוק ולאינסטגרם העסקיים. צריך להקפיד מאוד על גבולות השיח ועל התרבות בו גם שם. אנחנו רוצים להצטייר בצורה הטובה ביותר ולשווק את העסק, ולא תמיד מודעים להיבטים ההרסניים של השיח.

הכתיבה תמשיך להיות חשובה. אנשים עוד פחות ידברו ויותר יכתבו מאשר היום. בתחומים מקצועיים וטכניים אולי יקל  ה-AI על כתיבת חוזים, מפרטים ומסמכים דומים, אבל האדם עדיין יצטרך כלים חשובים כדי להביע את דעתו במרחב העסקי והציבורי, להניע לפעולה ולשמר מערכות יחסים בעזרת התקשורת.

איך יראה התחום שלך ב-2034 בעינייך? 

אילו היית יכולה להחליף תפקיד עם מישהי.ו מי זו.ה היה ולמה?

לו הייתי יכולה (גם מבחינה פיזית), הייתי רוצה להיות מטפסת הרים מקצועית. זה נראה לי מרתק וכיף גדול. השהייה בהרים הגבוהים יוצרת התמזגות בין האדם לטבע. אין שני לטבע. השהייה בטבע מחזקת גם את הצניעות והכרת התודה של האדם.

הצצה לרשימת משאלות - מה ברשימת המשאלות שלך לחמש שנים הקרובות?

להמשיך למצוא את התשוקה בכל הפעילויות הרבות שלי. לתרום לסביבה מבחינת קיימות ואורח חיים מיטיב. לתרגם את הספר שלי ולהרצות אתו באוניברסיטאות בעולם.

24.jpg

מצאי את הדבר שאליו יש לך תשוקה (Passion). אל תתביישי לשנות אותו, אם דברים בחיים שלך משתנים. גם לא לפחד לשנות עיסוק או תפקיד. לכי עם הלב שלך.

איזו עצה היית נותן למי שבתחילת הדרך?

מה מוציא אותך מהמיטה בבוקר?

ההרגשה שאני תורמת היום משהו למישהו.

מהם מקורות ההשראה שלך?

הטבע, האמנות והספרות.

מה המוטו שלך או המנטרה האישית?

מכל דבר אפשר ללמוד. גם מהרוע ומהקושי. המוטו שלי הוא "היי היום בן אדם טוב יותר מאשר אתמול".

bottom of page