top of page
Blue Couch

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

גיא חידושים // מחזירים רהיטים לחיים

גיא חידושים מעודכן.png

אין לנו חזון להתפתח טכנולוגית. זו הייחודיות שלנו.

כולנו מחכים כל יום לרגע הזה בסוף כל יום. הרגע הזה, שאנו מגיעים הביתה אחרי יום עבודה עמוס הכולל מרוץ מטורף אחרי הזמן ואנו תשושים, עייפים וכל מה שנרצה זה רק לחלוץ נעליים ולהשתרע על הספה. להשתרע ולהתענג מפסק זמן של שלווה, של שקט ללא מעש. הספה שלנו, כמה טוב לחזור אליה בסוף כל יום היא  כל כך נוחה, ובעצם היא כמונו עייפה ותשושה, מהזמן, מהחיים. פה ושם רואים בה קרע, הספוגים כבר לא מוצקים ורואים שעברו עליה השנים אבל אנחנו כל כך קשורים אליה, משתלבת עם הסלון אז למה להחליף? אבל בכל זאת אנחנו יודעים אין ברירה.. היא כבר עשתה את שלה.
 

 

 

 

 

 

 

 


אז מה עושים?

אלה מצבים קלאסיים שאנו, מחדשי הרהיטים מכפר אז"ר, נתקלים מול הלקוחות שלנו. הלקוחות אוהבים את הרהיטים שלהם, הם התרגלו לאופיים כחלק משלים מהסלון, והיו מעדיפים להישאר איתם, אך יודעים שהגיע הזמן לחדש. הם לא מתכוונים לקנות חדש אלא רק לחדש. לחדש את העץ, להחליף ריפוד וספוגים ולהישאר עם אותו סלון אהוב שעבר חידוש, והם מאושרים.

סיפור משפחתי ודרייב אישי

אני יליד כפר אז"ר בן למשפחה שעסקה בייצור רהיטים ומזה 50 שנה שאנו מחדשים רהיטים. מאז ומתמיד גרנו ועבדנו בכפר אז"ר כמוכרים בתחום הריפוד, וכשנפח העבודה גדל, עברנו למרפדייה גדולה בראשל"צ, והמשרד, מחסן הבדים ומחסן כריות הנוי נמצא במושב ניצני עוז.

אני אוהב את העבודה הכוללת מפגש מול לקוחות המבקשים לרפד את הרהיטים שהם כה אוהבים, ואני עוזר להם בייעוץ, בבחירת הבד המתאים ובתהליך העבודה. אני חש תחושת שליחות וסיפוק מול לקוחותי בכך שאני יוצר עבורם מוצר מוגמר, הקרוב אליהם רגשית ומקנה להם אושר.

מהו בעצם חידוש רהיטים?

חידוש רהיטים היא בעצם אמנות הכוללת חידוש גוף הרהיט והריפוד כשהמדד העיקרי לרפד טוב היא היכולת שלו לחקות באופן מדויק את המקור. במהלך עבודתנו, נתקלנו מידי פעם במצבים בהם נעזרנו במקורות היסטוריים בכדי להבין ולראות את אופי הרהיט תואם לתקופה, הבד המתאים לסגנון, הגמורים, התפורים והכפתורים ( קפיטונאג') שנועדו לחיזוק וליופי.

כשאנו מקבלים רהיטים לחידוש, אנו בוחנים איזה בד יתאים לכל רהיט. חשוב להבין כי לא כל בד יתאים לכל רהיט ויש לקחת בחשבון פרטים ברהיט כמו כיווצים, כפתורים שיתאים להם בד מסוים בשונה מרהיטים בקווים ישרים להם נועדו בדים אחרים. עוד נושא חשוב הוא פנים הרהיט. רפד מקצועי ידע להתאים את קושי הספוג המתאים לסגנון הרהיט, באילו רצועות מתאימות ישתמש לחיזוק ובחירה נכונה של אורך ומידת הקפיצים הנכונה.

PHOTO-2022-11-30-00-01-03.jpg
PHOTO-2022-11-30-00-01-02 (1)_edited.jpg

לעבוד עם משפחה נחשב לעיתים מאתגר
מה משך אותך?

עוד בילדותי חוויתי את עולם הרהיטים כשהמרפדייה של סבא הייתה בחצר שם נהגתי לשחק וכנראה שהתחום חלחל בי והתאהבתי בו.
עם הזמן, הורי דחפו אותי ללימודים והבטחתי לאימא כי אלמד ואעבוד 8 שנים בתחום אחר. בחרתי בהייטק, עבדתי 8 שנים כמנהל מוצר ובתום תקופה זו חזרתי לעסק המשפחתי. מאז ומתמיד גרנו ועבדנו בכפר אז"ר והכירו אותנו כרפדים מכפר אז"ר, וכשנפח העבודה גדל, עברנו למרפדייה גדולה בראשל"צ, והמשרד, מחסן הבדים ומחסן כריות הנוי נמצא במושב ניצני עוז.

לפני 7 שנים, כשחיפשנו להעשיר את העסק עם תחום נוסף כמוצר משלים, פתחנו את " הכרית" אתר למכירת כריות נוי הנחשב לגדול ביותר בארץ מבחינת היצע, מגוון מידות, אפשרות לעיצובים עפ"י דרישה ומשלוחים לכל הארץ, כשרוב הכריות עשויות משאריות בדי ריפוד איכותיים, ולכן המחירים נגישים.

יום בחיי

PHOTO-2022-11-30-00-01-02 (2).jpg
PHOTO-2022-11-30-00-02-46 (1).jpg
PHOTO-2022-11-30-00-01-02.jpg

יומי מתחיל בביקור במחסן הבדים וכריות הנוי בניצני עוז שם אני עורך הזמנות מול ספקים, בודק סטטוס הזמנות שממתינות למשלוח כריות באון ליין ומתאם פגישות מול לקוחות חדשים בביתם או במקום עבודתם.

3 פעמים בשבוע בהן אני מגיע למרפדייה בראשל"צ אני נוהג לפקח שהעבודה מתנהלת כסדרה מול לוז תואם ציפיות הלקוחות ופתרון מצבים כשרהיטים מורכבים בעבודת הריפוד וחידוש החומר.

היתרון הגדול בפגישותיי אצל הלקוחות, הוא כשהלקוח רואה בדיוק את צבע הבד מתוך המבחר שאני מביא, בתאורת ביתו. אחת מהבעיות הנפוצות בחניות הבדים, היא התאורה המשנה את גוון הבד הנראה שונה בתאורת הבית, וזוהי הייחודיות שלנו.
מעבר ליחס האישי, והייעוץ המקצועי, שמנו לעצמנו מטרה לתת  שרות אישי ללקוחות, ע"י איש שרות שלנו, , המגיע אליהם ללא עלות למתן שרות בנושאים כמו: תפר שנפתח  בספה, צבע ריפוד שדהה או אם הספה שקעה.

קסם העבודה בתחום היא הפשטות והקשר האישי מול הלקוחות לכן אין לנו חזון להתפתח טכנולוגית וזו הייחודיות שלנו.

בעידן של קידמה, האם אתה חש שנוי משמעותי בתחומך?

לא, איני חש שנוי משמעותי. בעידן הנוכחי בו אנשים קונים ומחליפים רהיטים בתדירות גבוהה פחות ופחות מרפדים רהיטים ולכן לא נשארו עוד הרבה בעלי מקצוע כמונו כך שהקדמה אינה משפיעה על עבודתנו.

מיהו קהל לקוחותיכם וכיצד אתם מפרסמים עצמכם?

רוב לקוחותינו הם אנשים מבוגרים האוהבים ורגילים לרהיטים שלהם. הם לא מעוניינים לקנות חדשים אך הבינו את הצורך לחדש את שלהם. קהל נוסף הוא דור צעיר שקיבל ירושות הכוללות תכולות בתים עם רהיטים עתיקים והם מבקשים לשמר את הערך הנוסטלגי ע"י חידוש וחקוי מדוייק למקור. לקוחותינו, פרטיים או בעלי משרדים, מגיעים ברובם דרך המלצות או כשראו עבודות שלנו, אהבו והתרשמו ובמקביל תוך הבנתינו לחשיבות הפרסום במדיה אנו מפרסמים בפרינט ובכתבות באינטרנט.

אילו עצות תתן למי שמתחיל דרכו?

תהיה מקצועי בתחומך, ותתמיד בעשייתך תוך סבלנות ויושר.

הפרנסה תגיע עם הזמן כשתדע להתגבר על כל מכשול וללמוד מכך לסלילת הדרך בהמשך עד להצלחה.

bottom of page