top of page

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

אשת ההשראה // הדר מנג'ם שוורץ

הדר מנגום בלי רקע 2.png

הדר מנג'ם שוורץ // משרד עו״ד ונוטריון

פתרון סוגיות משפטיות עם אופטימיות וחיוך

עוד בילדותי חלמתי להיות רופאה כי עזרה לאנשים ואוזן קשבת הם חלק מאישיותי, אך עם הזמן הבנתי כי כעורכת דין אוכל לממש גם את כשרוני הוורבאלי תוך גישה חיובית, רצון לעזור ושליחות אישית.

היום כעורכת דין, בעלת משרד בפרדס חנה כרכור, העוסק בתחומי נדל"ן, יפוי כוח מתמשך, הסכמי ממון וצוואות אני פותחת כל יום בחיוך ואנרגיה חיובית המשפיעה על עשייתי מול לקוחותיי לאורך כל היום.

מה את אוהבת במקצוע ומהו הערך המוסף שאת מעניקה ללקוחותיך?

אני אוהבת את הקשר מול האנשים, התנהלותי מולם, וההרגשה הטובה כי הם סומכים עלי. בתחומים בהם אני עוסקת אני מכירה מקרוב את לקוחותיי ומשמשת עבורם אוזן קשבת מול בני המשפחה בהסכמי ממון, צוואות או יפויי כח מתמשכים. בנוסף, בתחום הנדל"ן במכירה או בקניית נכסים, אני מתאימה את ההסכמים והמסמכים לעסקה הספציפית תוך מתן תשומת לב לכלל התרחישים העלולים להתקיים הן בזמן הקרוב והן בזמן הרחוק גם בפן המיסויי. 

איך מתנהל יום טיפוסי שלך?

כל יום נפתח אצלי בחיוך והודיה על שבני משפחתי בריאים ושלמים והשגרה טובה אתנו. המשרד שלי מונה עוד שתי עורכות דין ומתמחה העוזרות לי לתת שרות טוב ללקוחותינו.

בעבודתי, כל יום אינו דומה ליום שלפניו והתנהלות המשרד חולשת על מגוון פרוייקטים במקביל כמו ייצוג דיירים בפרויקטים של פנוי בנוי, עסקאות מכר, הסכמי ממון, צוואות וייפוי כוח מתמשך. היום מורכב במענה טלפוני ללקוחות שיצרו קשר, פגישות במשרד או מחוצה לו, תהליכי התקשרות מול טאבו, רשות מקרקעי ישראל ורשויות מקומיות כשרוב הנושאים מקוונים מקלים על העבודה, חוסכים לנו זמן ובעיקר הרבה כסף ללקוחות אשר היו משלמים עבור שליחים לכל פעולה.

הדר מנגם2 .jpg

איך להערכתך יראה תחום עבודתך ב 2032?

התחום יעשה מקוון יותר, החתימה הדיגיטלית תכנס לתוקף ומכלול הפעילות מול הרשויות תהפוך דיגיטלית באופן יעיל יותר על מנת לחסוך זמן, ולייעל את תהליכי העבודה מול הלקוחות. פגישות בזום ימשיכו, במיוחד אם יהיו מרחקים גאוגרפיים בין הלקוח לעו"ד.

מהן המשאלות שלך לחמש שנים הקרובות?

לקום כל בוקר, לחייך ולהמשיך לעבוד בתחום שאני כל כך אוהבת.

אני אוהבת את צוות המשרד שלי ומגשימה את עצמי בנתינה ועזרה ללקוחותיי. אמשיך להתמקצע בתחומיי, ואהיה תמיד אוזן קשבת עבור לקוחותיי תוך רצון לעזור, ולהקל עליהם בתהליכים המייגעים מול הרשויות ולחתור למצוינות.

אני שואפת להגדיל את צוות המשרד ושיהיה זה צוות קבוע ומסור לאורך זמן ויחד נרגיש שותפים בעשייה, בהתמקצעות בתחומינו מול הלקוחות ובמתן שירות הטוב ביותר ללקוחותינו.

מהו השנוי המשמעותי שעובר תחומך בעידן הנוכחי?

הקורונה היא שהביאה טוב בכל מה שקשור לנושא המקוון. כל ההתנהלות מול הרשויות הפכו קלות יותר לביצוע וחוסכות זמן וכסף רב ובנוסף גם הפגישות בזום מול הלקוחות הפכו אותי לזמינה יותר ללקוחות בכל רחבי הארץ.

נושא נוסף שחל בו שנוי במיוחד בתחום הנדל"ן הוא ההחמרה מצד הפסיקה. היום, בשונה מבעבר, עו"ד חייב להיות מקצועי מאוד בתחום זה ובעל אחריות גדולה בגלל הדרישה הקפדנית בירידה לפרטים בהסכמים וזאת כדי שהלקוחות לא יהיו חשופים לתביעות מהצד השני להסכם.

ואיך משלבים חיי משפחה עם קריירה?

אני מנסה לא לערבב ולשמור על זמן פנוי ואיכותי עבור בני משפחתי. הנושא מאתגר, מצריך סדר, ניהול זמן נכון, כיוון מטרות ולדעת לקחת פסק זמן עם כל זה שהמשרד שלי והאחריות לתפעולו הינה שלי.

הדר-3-01.jpg
הדר-3-03.jpg

אילו עצות תתני לעו"ד בתחילת דרכו?

לעבוד כשכיר מספר שנים במשרד אשר ילווה את תהליך הלמידה, ייעץ וידריך בכדי לצבור ניסיון פרקטי וללמוד התנהלות והתמקצעות בשטח.

להיות סבלניים ביציאה לדרך עצמאית כי תפקידו של עו"ד מלא באחריות ואין מקום לטעויות על גבם של לקוחות.

להעז, ללמוד בלי סוף, לחלום חלומות גדולים ולפעול צעד אחר צעד להגשמתם בשילוב מקצוענות וידע משפטי לצד יושרה והגינות.

הסוד להצלחה טמון בהצבת מטרה. דעו ליהנות מהדרך להגשמתה וללמוד ללא סוף עד הגעה להישגים מרשימים.

מהו המוטו שלך?

לפעמים עניינים משפטיים עשויים להיפתר מחוץ לכתלי בית המשפט, ואעשה הכל בכדי להביא פתרונות בדרך זו.

bottom of page