top of page
Diary

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

איש ההשראה //
חיים מזרחי

IMG-20230101-WA0004.png

איש ההשראה חיים מזרחי //
יועץ מס מוסמך וסוכן ביטוח חיים מורשה 

חוסר ידע יביא לנו הפסדים

כילד שגדל ביפו בסביבה למשפחה קשת יום וחסרת אמצעים, סף רגישותו לכסף, לחיסכון ולערכי אדם גבוהים מהממוצע בתחומו. לחיים מזרחי יועץ המס מאזור (בצמוד לחולון), חשוב שלקוחותיו יכירו מקרוב את רשות המיסים ללא כל פחד, ישלמו לרשויות רק מה שנדרש, יכירו בהטבות המגיעות להם והוא ילווה אותם לאורך שנים בניהול העסק ביעילות תוך מטרה לייצר כמה שיותר הכנסות.  

אני לא רואה את עצמי יועץ מס. אני עובד תוך גישה הומאנית לעזור ללקוחות לנטרל אותם  ממחסומי הפחד ממס הכנסה, לדבר איתם בגובה העיניים ולהסביר להם כיצד לשמור על סדר ויעילות בניהול העסק שלהם מדגיש חיים.

מהי הייחודיות של חברתכם?

עם הזמן, כשצברתי מספיק ניסיון כיועץ מס, הגעתי לתובנה כי טוב יהיה לתת ללקוחותיי תכנית מלאה לניהול העסק. בניתי תכנית הכוללת ייעוץ מס, ייצוג מול הרשויות וכלים לניהול העסק החל ממצבת כ"א, ניהול העובדים, ניהול הספקים והלקוחות והכל כדי לעזור ללקוחותיי לייצר יותר הכנסות עם מינימום טעויות.

מהו האני מאמין שלך?

טרם נתקלתי בסיטואציה מול רשויות המס שאינה ניתנת לגישור ופתרון לשביעות רצון כל הצדדים מצב המוכיח על המקצועיות שלי מדגיש חיים. עסק הנמצא בבלאגן, בו הלקוח " הולך לאיבוד", נותן לי את האתגר להצליח ולעשות את הסדר הרצוי בעזרת תכנית עבודה מסודרת כדי לעזור לו להיות במצב של  וודאות מוחלטת ללא הפתעות מיותרות או חובות מול רשויות המס.

מדוע חשוב לכל בעל עסק להיעזר ביועץ מס?

נפגשתי עם לא מעט מקרים בהם אזרחים שבחרו לפתוח עסק עצמאי, מצאו עצמם נקלעים להפסדים כבר בתחילת הדרך, עקב טעויות קטנות שעשו כשבחרו להתנהל באופן עצמאי ללא עזרה ביועץ מס.

חשוב להדגיש כי כשפותחים עסק עצמאי, יש לקחת בחשבון את דרישות הרשויות לצד תכניות בעל העסק שכן אי עמידה בדרישות וחוסר הבנה יגרמו לנזקים כלכליים בהמשך.

חברת " חיים מזרחי מיסים בע"מ" בבעלותו של חיים מזרחי, יועץ מס וסוכן ביטוח חיים מורשה, שוכנת באזור ומונה 9 אנשי מקצוע שונים: יועצי מס, מנהלי חשבונות ושרות ראיית חשבון. החברה שמה לה למטרה להדריך את קהל לקוחותיה ע"י תכניות הסברה, ושימוש באפליקציות להקל ולייעל את זמן לקוחותיהם בכל נושאי התנהלותם מול הרשויות.

מהו הדרייב היום יומי שלך בעבודה?

לעזור לאנשים להאיר את עיניהם ולתת להם את הכילים הנכונים כיצד להתנהל מול רשות המיסים ללא פחד מיותר. אני מלווה את לקוחותיי לאורך שנים והם מרגישים תמיד בנוח לשאול ולהתייעץ איתי על כל נושא במסגרת ניהול העסק, כשהם נעזרים בתכנית ההסברה שגיבשנו אני וצוות המשרד, על זכויותיהם וחובותיהם מול הרשויות השונות.

מה אתה אוהב בתחומך?

כילד שגדל ביפו למשפחה חסרת אמצעים, אני מכיר מקרוב את התחושה כשאין כסף. אתה חי בתחושת תסכול, חסר בטחון עצמי ומוטיבציה המשפיעים על הגוף והנפש וגורמים לך להרגיש חסר תועלת לעצמך ולסביבה. מתוך רקע זה עם ערך גבוה לחסכון בכסף וכאדם שאוהב לעזור ולחיות בוודאות, בחרתי ללמוד את תחום ייעוץ המס, בשילוב ניהול. מעולם לא ראיתי את עצמי יועץ מס. כל ההתייחסות שלי למקצוע מגיעה מתוך גישה הומאנית לעזור ולהדריך בעלי עסקים להכיר מקרוב את דרישות המס, לנהל את עסקיהם תוך סדר ושליטה ולנטרל אותם ממחסומי הפחד מרשויות המס הנובעים בעיקר מחוסר ידע  כי כשרמת הוודאות עולה קל יהיה לכל עסק לצמוח ולגדול.

Blue Personal Objects

מהן המשאלות שלך לחמש שנים הקרובות?

להגיע למצב בו לקוחותיי יהיו מסודרים מול רשויות המס, שלקוחותיי יראו ברשות המיסים רשות המעניקה להם שרות ולא רשות מאיימת, להמשיך ולהדריך את לקוחותיי כי אם ינהלו את העסק כמו שצריך לא יהיה להם עוד פחד המנהל אותם.

איך לדעתך יראה תחומך בעוד 10 שנים?

לקוחות שלא יחיו עם הקדמה ולא יעבדו און ליין מול הטכנולוגיה, יישארו מאחור. להערכתי העדכונים יהיו מהירים יותר, ההתנהלות מול הרשויות תעמיק בגרסאות הדיגיטליות, יהיה חסכון בניירת ובזמן, חלק מהתהליכים יקוצרו מבחינת זמן אישורים ותפעול כללי.

האם העידן הטכנולוגי סייע גם בתחומך?

אני גאה לומר כי אנו בין המשרדים הראשונים שנעזרנו בטכנולוגיה והכנסנו למשרד שימוש באפליקציה ייעודית ליועצי מס שנועדה לשתף כל לקוח בניהול חשבונות משותף. כל מסמך שהלקוח מקבל מרשות זו או אחרת, מועבר אלינו דרך אפליקציה זו ואנו עוזרים לו להתנהל בעזרתה וכך חוסכים לו זמן הגעה אלינו, הבנה תוך שקיפות מלאה על התהליכים בחיבור און ליין ופתירת בעיות באופן מידי מול הרשויות.

Graphic Shapes

אלו עצות תיתן למי שבתחילת דרכו?

אין קיצורי דרך להצלחה. חשוב להתעמק בידע, לא להפסיק ללמוד ולהתעדכן.

כשעובדים עם אנשים, רצוי לגלות אורך רוח וסבלנות ולעולם לא להבטיח משהו שאינך בקיא בו או שלא תעמוד בהבטחתך.

חשוב להיות מקצועי בתחומך לכוון ולדייק את המטרות, ללא ייאוש גם כשהדרך רצופת אתגרים.

ללמוד מטעויות ולצמוח מהן.

מהו המוטו המוביל אותך?

יושר הוא הדרך להצלחה.

אין סיפוק גדול יותר  עבורי מעזרה לזולת, יחסי אנוש טובים וכבוד הדדי כי גם בעולם שכולו קידמה, כולנו בני אנוש.

bottom of page