top of page

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

אשת ההשראה // קרן אור מלכא

קרן תמונה מעודכנת.png

אשת ההשראה קרן אור מלכא // אדריכלות ועיצוב פנים

העולם הרוחני מדייק אותי בעיצוביי

היא שונה באופן חשיבתה, מעיזה ונועזת בעיצוביה ויודעת לאבחן את לקוחותיה מתוך עולם הרוח והתקשור המסייע לה לדייק את אופיו של הלקוח, רצונותיו וסגנון העיצוב המועדף עליו אל תוך תהליך עבודתה כאדריכלית ומעצבת פנים.

קרן אור מלכא, חיפאית בעלת משרד לאדריכלות ועיצוב פנים מזה 20 שנה, פתחה במקביל לעבודתה לפני כ- 5 שנים את חממת העיצוב בה היא מלמדת את הפרקטיקה בשטח עבור כל מי שסיים לימודים ומרגיש כי חסרה לו התנסות מעשית.

"בכל פרויקט אני יודעת מראש כיצד אתנהל וכיצד הוא ייראה, כשבעצם חוויתי אותו עוד בחלומי בלילה, מספרת קרן אור.

בחלומותיי אני חיה את העשייה, חולמת על פתרונות מול מצבים בשטח, מענה ללקוחותיי וחשיבה מעמיקה עד לפרטים הקטנים תוך דמיון וביצוע בפועל מול כל פרויקט.

 

התחלה נועזת

עוד בצעירותי נהגתי לצייר על קירות חדרי שהיה תמיד מעוצב ואסטטי .בתום שרותי הצבאי כמו רבים אחרים, התלבטתי מה ללמוד.

ניגשתי  למיונים והתוצאות הראו התאמה מדויקת לאדריכלות מה שלא הפתיע אותי, כטיפוס שכל חייו סבבו סביב האסתטיקה והיופי.

את לימודי האדריכלות סיימתי בהצלחה בנצרת עילית אך הרגשתי צורך פנימי להעשיר את הידע , כך שלמדתי בנוסף עיצוב פנים במכללה למנהל שבחיפה במחזור הראשון.

 את התנסותי הראשונה בתחום עברתי במשרד אדריכלים כעובדת מן המניין עד למנהלת משרד ולשותפה. עם עבודתי שם במשך 3 שנים חשתי צורך להתמחות בעיצוב פנים (מחשבה שסללה עבורי לימודים והתמחות בנגרייה ובמרכז לעיצוב הבית, שם למדתי מקרוב עיצוב ותכנון מטבחים כל מה שקשור לעולם הנגרות והכל בכדי לסלול לעצמי עתיד מוצלח יותר.)

לאחר 5 שנים יצאתי לדרך עצמאית בעלת ידע והיצע מגוון של אפשרויות ללקוחותיי לתכנון ועיצוב חללים מהחוץ אל הפנים ולהיפך.

כטיפוס יוזם שאוהב ליצור ולעבוד, פניתי לעיריית נצרת עילית, וכשהם נענו בחיוב, קיבלתי מהם את הפרויקט הראשון שלי כעצמאית – עיצוב מרכז נוער בן 1300 מטר שהביא להתפעלות גדולה בקרב הציבור ופתח בפניי דרך חדשה לפניות נוספות מלקוחות פרטיים לשיפוצים ופרויקטים נוספים.

פתחתי את משרדי בחיפה שגדל בנפח עבודתו עם צוות מוכשר של עובדים,  וב- 2017 החלטתי לפתוח את המדרשה לעיצוב למעצבי פנים ואדריכלים מתחילים מתוך רצון להכשיר את הדור הבא בפרקטיקה מעשית, כששמתי לב לתופעה כי הרבה עזבו את התחום כשהבינו שאינם בעלי ניסיון פרקטי בכדי לעמוד בדרישת החברות והמעסיקים. אחת ממטרותיי העיקריות בפתיחת המדרשה, מעבר להעשרת הידע מבחינת חומרים חדשים או טכניקות עבודה, היתה לתת פתרון לפרקטיקה מהשטח ורזי המקצוע שאינם נלמדים בכתה אותם חוויתי על עצמי: כיצד מנהלים פרויקט? כיצד מתחילים לעבוד בעסק כעצמאי? מושגים מעולם המיתוג האישי, התנהלות נכונה מול ספקים ולקוחות, שיווק הפרויקטים ועוד.

 הלימודים אורכים 3 חודשים, פעם בשבוע וכוללים מגוון הרצאות אורח, קורסי העשרה שונים ומגוונים בהתאם לאופיו של התחום שכל פעם ממציא את עצמו מחדש ומתפתח.

מה מושך אותך אל התחום?

אני מתחברת לשילוב בין עולם העיצוב אל העולמות האישיים של הלקוחות וכמו כן לתלמידים הקרובים אל ליבי.

 אני חשה בהשפעה החיובית שהבית החדש מביא אליהם וכשאני מול תלמידי במדרשה, ומעשירה להם את הידע בפרקטיקה מעשית, אני מבינה כי הגשמתי שליחות אישית המהווה עבורי סיפוק וגאווה.

נושא נוסף האהוב עלי הוא חיבור בין הידע שלי בתחום הרוחני עם העיצוב המתבטא ביכולתי "לקרוא" את לקוחותיי, להבין את רצונותיהם מתוך תקשור ולעצב להם בדיוק מלא את בית חלומותיהם כפי שדמיינו ובהתאם לאישיותם.

איך מתנהל יומך הטיפוסי? ועל איזה פרויקט את עובדת כרגע?

לקוחותיי העכשוויים או לקוחות חדשים שמגיעים לפגישה במשרד להתייעצות והכוונה. פגישות נוספות מתבצעות עם לקוחות נוספים בחנויות ובמרכזי קניות לבחירת אביזרים לבית, קרמיקה, כלים סניטריים, גופי תאורה, מטבחים ועוד.

 מול כל פרויקט בכל  שלבי התהליך חשוב לי להגיע עם צוות המשרד שלי, שכולו כוח נשי, לשטח הבנייה על מנת  לבחון את ביצוע התכניות אל מול העבודה בשטח בקפדנות, בפיקוח ובפתירת מצבים מול בעלי המקצוע הרלוונטיים.

פעם בשבוע בשעות אחה"צ אני מלמדת במדרשה שלי, ופעם בשבוע קורס במכללת שנקר בנושא ההכנה לחיים האמיתיים בתחום עיצוב פנים.
 

כרגע אני עובדת על מספר פרויקטים:  עיצוב מחודש של חזיתות בניינים ישנים בת"א, בנייה של בתים פרטיים בטבעון ובנשר ועיצוב פנים וחלוקה של מספר דירות.

Hamidrasha - beitili 2022 - _042.jpg

ואיך משלבים חיי משפחה?

כעצמאית זה היתרון. בנוסף לצוות המשרד שמסייע לי, אני יודעת לנהל את הזמן ולחלק אותו בין העבודה לבין חיי המשפחה. מידי יום אני מגיעה הביתה בשעות אחה"צ/ערב, נמצאת עם 3 ילדי האהובים, חווה את יומם, מקשיבה ומתעניינת בהם ופשוט נוכחת איתם כי עבורי חיי משפחה מאושרים, הם חלק מהעשייה והדרייב שלי להצלחה.

האם את מרגישה שנוי משמעותי שעובר התחום שלך בעידן הנוכחי?

לא, אני לא מרגישה שנוי מהותי בתחום מלבד הקלות וההנגשה שהביאה איתה הטכנולוגיה ופתחה אפשרות לעבוד מרחוק בכל רחבי הארץ מול הלקוחות, לשלוח הודעות ולתקשר עם בעלי המקצוע בוואטסאפ ובווידאו, לשלוח תמונות ללקוחות מהשטח ולהיעזר בהדמיות בתלת ממדיות.

והרשתות החברתיות, השפיעו והרחיבו את התחום שלך?

Hamidrasha - beitili 2022 - _129.jpg

אכן כן. הרשתות החברתיות הקלו מאוד בנושא הפרסום והשיווק ללא מאמץ או עלות גבוהה.

כל הפרסומים בעולם הדיגיטל העכשווי, הטיקטוק, האינסטגרם, הפייסבוק והרילסים השונים הביאו המון פניות ושיתופי פעולה אשר קידמו את תלמידי המדרשה וחשפו אותם לעולמות השונים של הפרויקטים והסרטונים בעולם העיצוב קלאסי וכמו כן התלת מימדי.

_VLZ2304 (1).jpg

מהם מקורות ההשראה שלך?

כל מה שאני רואה סביבי לאורך כל שעות היום הם מקורות להשראה עבורי, החל מבניינים, אופנה, שלטי חוצות, חפצים ובעיקר בטבע היומיומי שסביבנו ובו אני פוגשת עלים , פרחים, עצים, סלעים אלמנטים של מים ודברים פשוטים נ וספים שנתפסים כפשוטים ונורמטיביים בעיניי אחרים.

מה ברשימת המשאלות שלך לחמש שנים הקרובות?

לפרוש את המדרשה בכל רחבי הארץ החל מהסניף הראשון בצפון ועד לנגב שבדרום, להגדיל את נתחי העבודה על ידי פרויקטים נוספים ומעניינים ולהתפתח לכיוונים נוספים  בעולם העיצוב הרחב וכמובן לפתוח עוד משרד אדריכלות בתל אביב.

והמוטו המכוון אותך?

להעז ולא לפחד.

להעז להיות שונה וייחודית משאר הסביבה, להוביל דרך ודעה למרות הקשיים החיצוניים ולהשאיר חותם אישי גם בשוק התחרותי.

לצעוד צעד צעד ללא פחד במסלול הדרך הכוללת מעידות, עד להצלחה.

bottom of page