top of page

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

אשת ההשראה //ד"ר ליזה ברשטיין-גרוסמן

ליזה שחור לבן.png

אשת ההשראה ד"ר ליזה ברשטיין-גרוסמן // רופאת שיניים מומחית באורתודונטיה למבוגרים וילדים, בעלת תואר מומחה

כשהם מחייכים אלי בביטחון, אני מבינה שהצלחתי

כולנו אוהבים את אותם רגעים מהנים, הרגעים הקטנים האלה, שעושים לנו טוב על הלב.         

חוויות משותפות, טיולים מגניבים, שיחות קטנות ואפילו סתם הרמת כוסית במשרד עם החברות.

כשנפגשים עם חברים / מכרים , יהיו תמיד אלה שירגישו קצת אחרת.

 יחייכו פחות, ידברו פחות , יניחו את היד על הפה וירגישו מבוכה וחסרי בטחון. 

אומרים, רושם ראשוני נמדד בשלוש שניות ובמרכזו החיוך שלנו. החיוך מקרב אנשים, מחבר אנרגיה טובה ונותן לנו להרגיש טוב עם עצמנו.

החיוך, איך לא? כולל גם את חשיפת השיניים. מספיק אם יהיו עקומות, חסרות שוויון באחדות, בצורה ובגוון , נרגיש חוסר בטחון מול הסביבה.

דר" ליזה ברשטיין גרוסמן ,רופאת שיניים ומומחית באורתודנטיה לילדים ומבוגרים חווה רגעים כאלה בקרב לא מעט ממטופליה המגיעים אליה ליישור שיניים ולסתות.

מהו השנוי המשמעותי שעבר התחום שלך בעידן הנוכחי?

בזכות הטכנולוגיה וכניסתם של חומרים חדשים תחום האורתודנטיה נהנה מתהליכי טיפול קצרים יותר, אסתטיים למראה (דוגמת הקשתיות השקופות במקום גשר מברזל) ונוחים יותר למתרפא. הודות למערכת מחשוב מתקדמת ניתן לבצע הדמיית תלת מימד ולראות כיצד יראו השיניים בסיום הטיפול, לדון בדרכי הטיפול ולבנות לכל מטופל את התוכנית הייחודית עבורו.

עם זאת חשוב לי לציין שטכנולוגיה מתקדמת ככול שתהיה חייבת בבסיסה בנית תוכנית טיפול מקצועית ואחראית על ידי רופא המומחה ליישור שיניים. הצלחת התהליך אינה תלויה בסוג המכשור אלא בידע ובניסיון הרפואי של הרופא ובשיתוף פעולה של המתרפא.

באיזה גיל רצוי להגיע לאורטודנט?

רצוי להגיע לאורטודנט לבדיקה ראשונה כבר עם בקיעת החותכת העליונה הראשונה בסביבות גיל 7-8. קיימת גישה מוטעית לפיה יש להגיע לאורתודונט רק כשכל השיניים מתחלפות, לדעתי זה יכול להיות מאוחר מידי בחלק מן המקרים. טיפול מוקדם יכול למנוע בעיות מורכבות בעתיד ולתרום להתפתחות תקינה של המשנן והלסתות.   

עם העלייה במודעות לאסתטיקה, תחום האורתודנטיה הפך לתחרותי. מה מייחד אותך בשונה מהאחרים?

ראשית בנוסף לרשיון לעסוק ברפואת שיניים אני גם מומחית ליישור שיניים ולסתות ובעלת רישיון מומחה מטעם משרד הבריאות. בארץ רק כ-2% מכלל רופאי השיניים הם מומחים לאורתודונטיה.  יישור שיניים הוא טיפול מורכב הדורש הבנה מעמיקה וידע רב מערכתי ולכן טרם תחילת הטיפול מומלץ לבדוק האם האורתודונט מומחה מטעם משרד הבריאות.

unnamed.jpeg

החיים מסמנים עבורנו נתיב שלא תמיד נבין כיצד הגענו אליו, מספרת ליזה.

 מאז ילדותי נמשכתי לעבודות יצירה ומלאכה.

בתיכון, נמשכתי לתחום המדעים והפיזיקה אותו סיימתי בהצלחה יתרה ובצבא, התמקצעתי כטכנאית אלקטרוניקה.

לאחר הצבא, היה ברור שאבחר בעבודה טיפולית , היות שאהבת האדם לצד עזרה לזולת מהווים מקור אושר והסיפוק מרכזי בחיי. רפואת שיניים בכלל ואורתודונטיה בפרט אפשרה לי לעסוק בתחום המשלב בתוכו עבודת אמנות עם הידיים, נגיעה בעולם המדע ,פיזיקה ומכניקה לצד טיפול יומיומי במטופלים ושיפור איכות חייהם.

את לימודי הרפואת השיניים וההתמחות באורתודונטיה סיימתי בבית חולים "הדסה", שבירושלים .

כיום אני עובדת בבית חולים איכילוב במרכז לבריאות הפה והשיניים ובמרפאות שיניים פרטיות ברחובות ובת"א.

עיקר אהבתי לתחום האורתודנטיה היא העזרה למטופליי ,להגשים חלום: חיוך רחב עם שיניים ישרות. עבודתי מבוססת על שיתוף המטופל בשלבי הטיפול השונים, תוך הסברים על התהליך ותשומת לב לצרכי המטופל.

אהבתי המיוחדת היא המתבגרים המגיעים אלי לטיפול. בתחילה חוששים, לא תמיד משתפים פעולה אך אני קשובה אליהם , רוכשת את אמונם ויחד, בשיתוף הוריהם, אנחנו מוצאים את דרך הטיפול המתאימה עבורם כשבסופה הם מסיימים את התהליך כבוגרים מלאי בטחון עצמי עם שיניים יפות ובריאות.

מה את הכי אוהבת במקצוע?

האם הרשתות החברתיות השפיעו?

אכן כן. עידן הרשתות החברתיות העלה את המודעות לאסתטיקה כשחלק נכבד ממנה הוא מראה השיניים. בני נוער המגיעים אלי מבקשים ליישר שיניים בכדי להראות טוב יותר בצילומי ה"סלפי", והסרטונים שהם מעלים למדיה החברתית. קהל נוסף שהגיע אלי במיוחד בתקופת הקורונה הם נשים וגברים שנפגשו לצרכי עבודה בזום . מראה שיניהם במצלמת הזום ובמסך , גרם להם להרגיש לא נוח עם נראות השיניים והפה שלהם והדגיש אצלם את הצורך להגיע לטיפול.

אני חייבת להדגיש שמעבר לצד האסטטי, יישור שיניים מסייע לשמירה על בראות השיניים והחניכים.

כיצד לדעתך יראה התחום שלך בעוד 10 שנים?

להערכתי, בזכות הטכנולוגיות המתפתחות ניתן יהיה לבצע חלק מהפגישות עם האורתודונט מרחוק, ללא צורך להגיע למרפאה. המטופלים יוכלו לסרוק את שיניהם  דרך הנייד של המטופל והאורתודונט  יוכל לצפות במצבו בזמן אמת ולהמליץ לו על תהליך הטיפול הנדרש או כיצד להמשיך בתהליך הטיפולי.

במקביל לעליה במודעות ליישור שיניים תהיה גם הוזלה בעלויות הטיפול. אם נתייחס לדוגמא לקשתיות השקופות המחליפות את גשר הברזל, ויקרות יותר, מחירן ירד עם הזמן ויותר אנשים יוכלו להרשות לעצמם להשתמש בטכניקה זו.

ליזה ברשטיין.jpg

מהו המוטו אישי המוביל אותך?

להיות אדם טוב ומקצועי בעשייתך, כי כשתעשה טוב, תחשוב טוב ותכוון לטוב הסביבה תספוג את האנרגיה הטובה שתפיץ והיא תגיע גם אלייך.

אני מודה כל יום על זכותי הגדולה לטיפול באנשים מתוך חמלה, הקשבה ועשיית טוב עבורם וכשהם מחייכים אלי בסוף הטיפול, אני יודעת שהצלחתי.

מה הדרייב שלך בעבודה?

לחוש את השמחה והבעת התודה בקרב מטופליי. אני עושה את עבודתי מתוך שליחות גדולה ואחריות עצומה. המטופלים נעזרים בי על מנת להגשים את החלום שלהם ולחייך חיוך מושלם בביטחון מלא.

חשוב לי לתת למטופלים שלי את הטיפול המקצועי ביותר במסירות גדולה לאורך הדרך. הדרך המשותפת חשובה לי לא פחות מהתוצאה הסופית.

bottom of page