top of page
Skyscrapers

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

אשת ההשראה //
נועה גל

נועהגל.png

אשת ההשראה נועה גל // מנכ״לית חברת בחוכמה מימון השקעות ומשכנתאות בע״מ

אני אוהבת להוביל שנויים כאלה שיתנו ערך מוסף

לקחת משכנתא או בחירה בהשקעה כלכלית מניבה ומשתלמת היא אחד מהצעדים החשובים בחיינו. לכולנו חשוב לדעת כי הבחירות שלנו נכונות אך לפעמים חסרה לנו ההבנה המקצועית לתכנון המסלול המתאים לנו שיביא אתו את התוצאות הכלכליות החיוביות.

נועה גל, דמות יזמית מעוררת השראה הקימה בשנת 2011 עם דניאל ששון בן זוגה,  את חברת בחכמה. החברה עוסקת בייעוץ משכנתאות והשקעות ומציעה ללקוחותיה ליווי מותאם אישי ובניית מסלול תואם מצב כלכלי וסטטוס אישי.

היום לאחר שצברו מספיק ניסיון ולקוחות מרוצים, הם מריצים יוזמה חדשה- השקעות אלטרנטיביות. השקעות אלה הנחשבות לאחד מהתחומים המעניינים בעולם ההשקעות, כוללות השקעות שאינן קשורות למסחר בשוק ההון הראשי ( הבורסה) אלא בשוק המשני ( מחוץ לבורסה) כמו קרנות גידור, הון סיכון, תשתיות, קרנות פרטיות ועוד.

Business Graphs

העשייה בתחום קשורה לאישיותך?

במידה רבה כן. ״אני אוהבת לעשות שנויים, רואה הזדמנויות ופועלת לעשייה״ מצהירה נועה. מאז ומתמיד בכל מערכת בה עבדתי חוללתי שנויים עם קבוצות אנשים ויחד הובלנו שנוי, שהביא איתו ערך מוסף לציבור.

תני דוגמא

ב 2016 הבנקים הדיחו את יועצי המשכנתאות וניסו לסקל את פעילותם. כיועצת משכנתאות אישית, כשבדקתי לעומק את הנושא, החלטתי לפעול לשנוי. הופענו בכנסת מול ועדות הכספים והעלינו את צורך הציבור להעזר ביועצי משכנתאות כדי שכל אזרח יוכל לבחור את מסלול המשכנתא המתאים לו. הועדות שקלו את בקשתינו ולבסוף אישרו. מאז יועצי המשכנתאות עובדים ישירות מול לקוחותיהם תוך שקיפות מלאה ובודקים מול הבנקים את המסלול מותאם אישית לכל לקוח.

מה הוא השנוי שעובר על תחומך בהתאם לעידן הנוכחי?

הטכנולוגיה מניעה את אנרגית הכסף. משקיע ממוצע יכול לנהל חשבונות במספר מדינות, יכול לרכוש נדל"ן במדינות שונות, יכול לגור במדינה אחת ולעבוד במדינה אחרת, משקיע את כספו באפיקי השקעות שונים, הכול עובר בקלות ובמהירות דרך המחשב או הטלפון הנייד.  חשוב לציין כי בדור שלנו, כשהאפשרויות להשקעות, עבודה ו/או רכישת נכסים רבים ומגוונים יותר, בהשוואה לדורות הקודמים, היום הרבה יותר אנשים הופכים בעלי הון, משאבים כספיים הופכים לנגישים יותר.

איך מתנהל יום טיפוסי שלך?

אין לי יום טיפוסי מצהירה בפניי נועה בטון דיבורה הדינאמי והעצמתי. כל יום אצלי שונה מהקודם ואני מגוונת בעשייה. פעילותי הרב תחומית בתחום המשכנתאות וההשקעות, ובמיוחד עכשיו בתחום ההשקעות האלטרנטיביות, מחייבת אותי להיות דינאמית ולשנות לו"ז בהתאם לרגע נתון. מזלי, שקצב עבודה שכזה המלא בעשייה שאינה נגמרת, תואם את אופיי כיזמית שאף יודעת לייצר עבודה בכל רגע נתון.

אוהבת לייצר תהליכים

אני מאמינה כי יש לי תפקיד בחיים, לשפר ולהועיל לציבור. אני לא פוחדת, יוזמת ומעיזה להניע תהליכים שיובילו לשנוי לטובת הכלל כדי לעזור ולהנחיל דרכי פעולה חדשות כאלה שטרם העזו או חשבו עליהן קודם. אחד הנושאים החשובים שעומד מול עיני כיועצת משכנתאות והשקעות הוא להביא לשנוי בתפיסה המחשבתית. היום אוכל לסייע לכל מי שיש ברשותו סכום כסף, ולאו דווקא גדול, להתחבר לקבוצות משקיעים ולקבל תשואה גבוהה על כספו, לתכנן עבורו מסלול לטווח קצר או ארוך ולקבל בכל מצב הכנסה בהתאם לצרכיו האישיים.

כיצד לדעתך יראה התחום שלך בעוד 10 שנים?

אני צופה גם כי האנשים יהיו יותר יצירתיים במחשבותיהם, והחידושים הטכנולוגיים יסייעו לכלל האוכלוסייה להתייצב מבחינה כלכלית ולעסוק בהגשמה אישית ובשמירה על תוחלת חיים ארוכה.

image (1).png
נועה גל.png
image (2).png
image.png

הכסף באמצעות הטכנולוגיה מניע הכול ובהתאם לשנויים שיחולו על העולם כך ישתנה גם השוק הפיננסי. אם פעם הכסף התרכז אצל 10% מהאוכלוסייה והם היו בעלי הכוח המניע, היום המגמה היא לתת יותר אפשרויות ליותר אנשים להרוויח כסף ממסלולי השקעות שונים. תושבי הכדור המחוברים לטכנולוגיה עולים ברמת המחייה והופכים מבוססים יותר תוך זמן קצר יחסית, מאמינה שככל שנתרגל לכך, נעזור לאוכלוסיות נחשלות להעלות את רמת החיים, ולאט לאט נהפוך לכדור מאוזן, עד שנבין כי גן עדן זה כאן.

ומה לגבי הדור הצעיר? התחזית לא צופה להם עתיד מזהיר

הפסימיסטים חוזים עתיד כזה ואני לא מאמינה בו. אנו חיים בתקופת שפע עולמי שעד היום לא חולק נכון. האפשרויות היום רבות לכל אדם בכל תחום ורמת החיים עלתה. העולם מתפתח בקצב מהיר ואנשים בוחרים לחיות נכון. אם פעם עבדו תקופות ממושכות במקום עבודה אחד, הרי היום הצעירים נודדים מעבודה לעבודה, לומדים מקצועות חדשים, ולומדים איך לייצר כסף ממעט כסף. מעבר לעבודה שהם בוחרים שתהיה להם נוחה וגמישה, הם שומרים על איכות חייהם ודורשים מעצמם גם ליהנות מהחיים.

מהו המוטו שלך בחיים?

החיים הם משחק אחד גדול. לא להפסיק ליהנות בו כל הדרך אל הבנק.

מה ברשימת המשאלות שלך?

שקט ושלווה ויותר זמן פנוי לעשייה חברתית. חשוב לי להעביר את נושא ההתנהלות הפיננסית וההשקעות לנשים. אני חושבת שנשים ובמיוחד נשים מוחלשות ( גרושות, אלמנות, חד הוריות) אינן יודעות מהי התנהלות כספית וחשוב שיידעו כי תמיד קיימות אפשרויות לייצר תשואה שתניב עבורן הכנסה לאורך זמן.

חשוב לי לייצר נגישות גבוה לכסף עבור עוד אנשים, גם אלו שאין בידם סכומים גבוהים כדי לעזור להם להתאים מסלולי השקעה והכנסה בהתאם לדרישותיהם ( פסיבית חודשית או הכנסה בסוף כל שנה).

אמשיך להביא חידושים בתחום ההשקעות ולסייע לאוכלוסיית מסורבי המשכנתאות לעמוד מול הבנקים או החברות החוץ בנקאיות כדי לקבל את המשכנתא במסלול הנוח עבורם.

אילו עצות תתני ליזמים מתחילים?

לא לעבוד בתחום שאינך מומחה בו.

כעצמאי, עליך להיות יזם באישיותך , לדעת לנהל סיכונים, לסמוך על עצמך, להתמיד גם בתקופות מאתגרות עם הרבה סבלנות ולדעת להחליט החלטות נכונות בזמן המדויק.

אם אתה עובד עם אנשים, עליך לאהוב אנשים, לפעול לטובתם ולטובת הסביבה, ולדעת לנהל מערך רגשות סביר כלפיך וכלפיהם.

עליך להבין כי אתה והלקוח מנהלים יחד תהליך אחד שטוב לשניכם.

לשאוף להיות בעל מקצוע הטוב ביותר. לא להפסיק לרכוש ידע הנוגע לתחומך ולטכנולוגיה המתפתחת איתו במקביל.

bottom of page