top of page

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

איש ההשראה //
עו"ד פז יצחקי-וינברגר

פז יצחקי.png

איש ההשראה עו"ד פז יצחקי-וינברגר// חברת עורכי דין

לא הכל ורוד בחו"ל, כדאי להכיר את החוקים

אנו חיים בכפר גלובלי בו העולם מתקדם ומתפתח. אנשים יוזמים רעיונות חדשים, משנעים סחורות בעזרת טכנולוגיות עתירות ידע והכל הופך זמין ונגיש יותר. חלק מתהליך זה הביא לא מעט ישראלים לפתוח עסקים בחול, ללמוד בחול ואף להעתיק עם בני משפחתם את מקום מגוריהם אל מעבר לים. אך לא הכל ורוד שם מעבר לים, יש צורך להבין את החוקים ואת הסכנות הבלתי צפויות בקשרים הבינלאומיים, מדגיש עו"ד פז יצחקי-וינברגר המתמחה במשפט בינלאומי פרטי ומשפט אזרחי מסחרי הכולל אכיפת פסקי ישראליים דין בחול ואכיפת פסקי דין זרים בישראל. נתקלתי במקרים בהם ישראלים פתחו עסק או חברה בחול, לא הכירו את החוקים שם, ונאלצו לאבד הרבה מכספם ולסגור את העסק בעגמת נפש.

Signing a Contract_edited.png

הכל מתחיל מהבית

גדלתי למשפחה של משפטנים, אך העדפתי את תחום ההייטק. כקצין מצטיין במיל' במודיעין, ביחידת 8200, הצטרפתי לאחר שחרורי משירות קבע לחב' סטארטאפ כמהנדס תוכנה בכיר, שעם הזמן נמכרה למייקרוסופט. במקביל לעבודתי החלטתי ללמוד משפטים באונ' ת"א, כי כנראה האווירה בבית השפיעה עלי, ובשנת 2009 התמחיתי אצל עו"ד איתן ארז שם נחשפתי לראשונה למשפט הבינלאומי, פירוקי חברות ופשיטות רגל מורכבות, הענקתי חוו"ד בחוקים זרים וניהלתי הליכי משפט בארץ ובחול. בשנת 2013 הקמתי את חברת עורכי הדין שלי שאני מייסדה.

מה אתה אוהב בתחום עבודתך?

להיות פורץ דרך בתחום המשפטי להכרת פסקי הדין הישראליים במדינות הזרות, ולהיפך שבישראל יכירו בפסקי דין מחול נושא שיקרב בין המדינות ויצור ביניהן קשרים.

אני אוהב לעזור לאנשים ולגרום לשינוי חיובי בחייהם. חשוב לי לדאוג לסביבה תומכת עבור משפחות שהתפרקו ונעזבו ע"י הבעל, ולדאוג שהכסף יגיע אליהם, לסייע לקורבנות מרמה בינלאומית ובכלל להילחם בעוולות, באי צדק, למגר תופעות של ניצול האחר ולמשוך לארצנו אנשים טובים..

לקוחותיי מאוד חשובים לי ואפעל תמיד ביושרה ובנאמנות כלפיהם. משרדי לעולם לא יטפל בתיקים שאינו מאמין בהם אלא רק כאלה עם אמונה בצדקת הלקוח ובסיכוי להצלחתו. חשוב לי להבהיר ללקוחותיי כי תמיד אעבוד מולם תוך שקיפות מלאה ובהצגת המצב הראלי כפי שהוא ללא ציפיות מוגזמות או הבטחות שווא.

משרדך נישתי בתחומו. מהי הייחודיות שלו?

משרדי עוסק בתחום המשפט הבינלאומי הפרטי והמשפט האזרחי והמסחרי על היבטיו השונים לרבות אכיפת פסקי דין זרים בישראל, בצוע עסקאות בישראל ע"י תושבי חוץ, טיפול מול חברות הפותחות סניפים בארץ או חברות ישראליות הפותחות סניפים בחול, ירושות בארץ ובחול, חו"ד מומחה מול דיני מדינות זרות, עסקאות נדלן, דיני הייטק ,סייבר וגיוסי הון, פשיטות רגל, פרוק ושיקום חברות, ליטיגציה וגישורים.

תחום המשפט הפך רווי ותחרותי. אתה מרגיש כך גם בתחומך?

בתחום שלי התחרות יחסית נמוכה היות וחסם הכניסה גבוה. מעבר לידע הנדרש בפסיקות וחוקים במדינות השונות, יש צורך בניסיון וקשרים בינלאומיים, שליטה בשפות זרות וחברות בלשכות עו"ד זרות. עם זאת התחום מצוי בהתפתחות וצמיחה כי כל עוד הכפר הגלובלי גדל ומתפתח כך עולה הצורך להעזר בחוקים, הגבלות ואכיפות שונות  בהתאם לכל מדינה.

פז יצחקי.jpg

מהי ההשראה בעשייה שלך?

ההשראה שלי היא הצורך להשאיר אימפקט חיובי. אני מאמין כי אנשים שעושים טוב, הטוב הזה יחזור אליהם. גם אצלי, רוב העשייה שלי נובעת מתוך מניע לעשות טוב ולא רק מתוך כוונת רווח כספי.

תן דוגמא

במקרה גרושין, כשהאבא ברח לחו"ל והותיר את משפחתו ללא מזונות, המניע העיקרי שלי היה לעזור לאותה משפחה ושהמדינה בה הוא שוהה, תכיר בחוק המזונות בישראל. כך גם במקרים של נוכלים שברחו לחו"ל עם כספי קורבנותיהם, או במקרים בהם אדם מנסה לעשות שימוש בארץ אחרת וחוקיה כ-"עיר מקלט", או בישראל למול מדינות אחרות. אני גאה ונרגש על  הישגי בתחום כשהצלחתי להביא ללמשל להביא להכרה בפסק דין ישראלי לראשונה באוקראינה, בשוייץ, ברזיל ומדינות אחרות ולהסב אושר גדול ללקוחות שנעזרו בשרותיי. עבודתי היא מעבר לשליחות ואני מרגיש פורץ דרך מול מערכות משפטיות זרות או בשנוי מצבים של חוסר אכיפה ויצירת תקדימים לשת"פ ואמון הדדי בין המדינות.

עשייתו הברוכה והרצון להנחיל תובנות לאחרים באה לידי ביטוי בספר שכתב עו"ד פז. "המדריך האולטימטיבי להצלחה כלכלית" שתורגם למספר שפות והפך לרב מכר באתר אמזון (תחת הכותרת באנגלית Rich Before 40), הינו ספר כללים לחיים המדריך את קוראיו כיצד להתנהל נכון ולשפר מצב כלכלי נתון.

הספר שיצא לאור לפני הקורונה, הינו ספר פילוסופי המנחה כיצד לנצל הזדמנויות בזמן משבר, כיצד ליישם את הכללים הרשומים בו ולצאת לדרך חדשה מחוזקים ועשירים יותר. אם הקוראים ידעו ליישם כללים אלה, הם יוקירו לי תודה, מסביר עו"ד פז. לאחרונה נבחר הספר בידי הוצאה לאור בתאילנד ותורגם לשפה התאית ובתהליכי תרגום לשפות רבות נוספות אחרות.

פז יצחקי.jpeg

האם להערכתך הרשתות החברתיות השפיעו על התחום?

במובנים מסוימים כן. הרשתות החברתיות הביאו לצמיחתה המהירה של הפעילות הגלובאלית.

אנשים היום עובדים מכל מקום בעולם, תוך התחברות קלה, יעילה וזולה, מעבירים כספים - תחום המצריך התערבות משפטית במיוחד כשמדובר על חוקים נוקשים במדינות מסויימות, מפרסמים פרסומים שונים ברשתות -  נושא שגם עליו צריך לתת את הידע המשפטי לגבי חוקים והגבלות, וכנ"ל בתחום העסקי – תחום הכולל פרטיות, חשאיות וסוד מסחר, דיני מיסים, שיטות מסחר באינטרנט וכללים מיוחדים בתחום.

מהן המשאלות שלך לשנים הקרובות?

שאמשיך לפרוץ דרך בתחומי המשפט ובקידום הצטרפות ישראל לאמנות בינלאומיות וכן קידום חקיקה ותקנות מקומיים ישראליים שיסייעו ויתנו כתף לסוגיות האכיפה הבינלאומית.

להרחיב חקיקה שראייתה בינלאומית, כזו שתשלב את ישראל יותר בכפר הגלובלי. שתופנם התובנה שישראל איננה מדינת מקלט לאנשים מפוקפקים.

תן עצות לעו"ד מתחיל

להעז כי כמאמר המוטו הנודע של בה"ד 1: "המעז מנצח".

להתמיד ולא לפחד מחוסר הצלחה שהיא חלק ממסלול ההצלחה.

ללמוד מטעויות ולנסות דרכים חדשות.

לדעת לבחור את האנשים סביבך, להאציל להם סמכויות ולסמוך עליהם כדי לייעל לעצמך את הזמן.

ומהו המוטו שלך לחיים?

המעז (והמתמיד) מנצח!!

bottom of page