top of page
  • תמונת הסופר/תאבי יופה

עו"ד ונוטריון ענבל ג'וליה אלוש | השראה ועשייה פורצת דרך

עודכן: 3 במרץ

יום האשה הבינלאומי בפתח, עו"ד ונוטריון ענבל ג'וליה אלוש מפגינה כוח נשי מנהיגותי איכותי 365 ימים בשנה, ראיון מעורר השראה

 


צילום לילך תוינה

אחרי 20 שנות עשייה מקצועית בתחומי דיני המקרקעין, חדלות הפירעון ודיני המשפחה החליטה עו"ד ונוטריון ענבל ג'וליה אלוש לסטות מעט מבחינה גיאוגרפית מקו באר שבע-ירושלים-תל אביב ולהתחיל לפעול באחת הערים הגדולות בדרום. ג'וליה אלוש, יחד עם שתי חברות ועמיתות למקצוע, עו"ד מירן שלג ועו"ד שרון בירון מרקוביץ', פתחה משרד חדש שיפעל באשדוד.
"בזכות בן הזוג שלי, שהוא במקור מאשדוד ומתגורר כאן עם משפחתו, גיליתי עיר עם הרבה כוח מסחרי", מסבירה ג'וליה אלוש, "יש בה מסחר לא מבוטל ואם תשאל אותי אשדוד בדרך להפוך לתל אביב השנייה כמו שזה נראה היום".

איך זה בא לידי ביטוי?

"אשדוד חסרה בשטח לבנייה למגורים ולכן ישנה פעילות רבה בנושא תמ"א 38 בעיר, ועל כל חלקה פנויה מתרומם בניין. כבר היום מתחילים לשווק קרקעות חקלאיות סביב אשדוד, ומדברים גם בהמשך על חיבור בין העיר לבין אשקלון הסמוכה לה. כאמור, יש בעיר בניה מרובה מסוג תמ"א, כשקבלנים לוקחים בניין, שניים ואפילו ארבעה, מחתימים את הדיירים, הורסים ובונים מחדש או שבונים על הקיים. כתוצאה מהעדר מבני מגורים ומצוקת דיור קשה למול להיקף האוכלוסייה בעיר, ולעובדה שמדובר בעיר חוף הרי שמחירי הדיור בשמיים כל הזמן מאמירים".


עו"ד ענבל ג'וליה אלוש מביאה לדוגמה מקרה של דירת חמישה חדרים חדשה יחסית, עם ממ"ד, באזור המע"ר באשדוד הנחשב חדש ושחלקו צופה לעבר הים. דירה כזו עד לפני שנה נרכשה בסכום של 2.7 מיליון שקלים בעוד שהיום גם במחיר של 3.4 מיליון אי אפשר יהיה למצוא אחת דומה לה. "המחירים עולים וזו בועה שתתפוצץ", מזהירה ג'וליה אלוש, "וגם דמי השכירות עולים בהתאם ודירה כמו זו שתוארה יכולה להיות מושכרת בדמי שכירות חודשיים של למעלה מ-7,000 שקלים".


כוח נשי איכותי

עו"ד ענבל ג'וליה אלוש, עו"ד מירן שלג ועו"ד שרון בירון מרקוביץ', פרט להיותן עמיתות למקצוע, הן גם חברות קרובות האחת של השנייה למעלה מ-25 שנים. לכן כשחברה אחת החליטה להעתיק חזרה את מקום מגוריה לאשדוד, וחברה נוספת רצתה לבצע דריכת רגל מקצועית בעיר, החליטה ג'וליה אלוש להצטרף אל השתיים.


היא לקחה את ניסיונה רב השנים בליטיגציה משפטית, כנאמנת בתיקי חדלות פירעון, כמייצגת חייבים, כמייצגת נושים, מייצגת בתיקי פירוק של חברות, בליווי עסקים בתחום אזרחי-מסחרי וגם כמייצגת בתחום משפחה ודיני ירושות וצוואות, כמו גם כמייצגת מטעם גופים ממשלתיים בתחום המקרקעין, יחד עם היותה חברה בוועדות השונות של לשכת עורכי הדין ודיינת בבית הדין המשמעתי של לשכת עו"ד במחוז דרום. היא חברה לניסיון של חברותיה בתחומים חופפים לשלה ושונים כגון: מקרקעין, משפחה, צוואות וירושות, אזרחי-מסחרי, נזיקין ביטוח לאומי ורשלנות הרפואית. יחד השלושה הקימו כוח נשי איכותי, שיעסוק במתן ייצוג משפטי הולם בכל התחומים הללו.  מטרת שיתוף הפעולה בין שלוש עורכות הדין אלוש, שלג ובירון-מרקוביץ הוא רצון אמיתי וכנה לתת שירות משפטי מהטובים שיש בשוק שהתחרות בו לא קלה, רווי עו"ד, אך צמא לייצוג מהטובים שיש. הייחוד של שלושתן הוא כח נשי, מקצועי מאוד, איכותי ועם זאת בעל יחס אישי, חם ומשפחתי."אומנם ישנם משרדי עו"ד רבים באשדוד, אבל את החבילה שאנו מציעות אין באפשרותם להציע בתחומי העיסוק שלנו", מבהירה ג'וליה אלוש, "מעבר לניסיון רב השנים שלנו במקצוע (למעלה מ-20 שנה) מדובר בתחומים סבוכים שדורשים הבנה מעמיקה של הפרוצדורה המשפטית, התמקצעות בליטיגציה ובהתנהלות הדרושה למול הגורמים הרלוונטיים. חדלות פירעון, לדוגמה, הוא תחום שנוגע בכל תחום משפטי אחר שקיים והשליטה ברזי חדלות הפירעון משמעה שליטה גם בתחום דיני המשפחה, המקרקעין, הנזיקין ועוד".האם את יכולה לאפיין את קהל היעד שיתאים למשרד החדש שלכן?

"בתחום הנזיקין, ביטוח לאומי והרשלנות הרפואית כל מי שנפגע בתאונת עבודה או תאונת דרכים או תאונה בכלל, או כל מי שניזוק כתוצאה מפרוצדורה רפואית כלשהי יכול להיות קהל יעד. אין חתך אוכלוסייה מסוים, שכן כל אחד יכול להיפגע או לעבור תאונה מכל סוג - מורכבת יותר או פחות. בכל הקשור לדיני משפחה החתך יהיה משמעותי יותר, והאבחנה תהיה לפי הנכסים שיש לבני הזוג, מס' הילדים ועוד. 


"לעומת זאת בדיני חדלות פירעון קהל היעד יכול להיות אדם פרטי שכשל בניהול משק הבית, כמו גם בעל עוסק מורשה או חברה שכשלו בניהול החברה והעסק עד כדי פירוק החברה. יהיו מקרים בהם אמליץ על הבראת חברה ולא בהכרח על פירוקה, לחילופין ניתן לבחון הקפאת הליכים מתו מגמה להבותיר את החברה פעילה. לעיתים אני אדע גם להציע ליווי עסקי לעסק בשילוב בעלי מקצוע כמטריה מלווה כדוגמת רו"ח, יועץ עסקי, וליווי בנקאי מתוך מגמה לסייע לבעל העסק לשפר את העסק שלו ולהוציאו ממצב של חובות למצב של שיקום והבראה. אני ושותפותיי יודעות לחשוב מחוץ לקופסא ולנהל תיקים אחרת ממה שרגיל ומקובל בתחום המשפטי ובאופן שכזה לתת פתרונות יצירתיים ומיטביים ללקוחותינו. 


"ללקוחות שרוכשים דירה/מגרש/או בית ישן למטרת שיפוץ אנו יודעות להציע מטריה של בעלי מקצוע עימן אנו עובדות במשותף כדוגמת אדריכלים, קבלנים, וכן יעוץ בנקאי. ובדיני המשפחה מעבר להיותו מגשרות ובוררות ביישובי סכסוכים, הן בתחום האישי והן בתחום האזרח-מסחרי, אנו עובדות בשיתוף פעולה עם מטפלות זוגיות ומשפחתיות ופעמים לא מעטות הצלנו ומנענו גירושים והבאנו לשלום בית בין בני הזוג". 
Comments


bottom of page