top of page
Blue Flowers

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

אשת ההשראה //
טליה גולן 

טליה גולן.png

אשת ההשראה טליה גולן // ייעוץ זוגי, בעלת משרד חשבונאות

Happy Hugging Couple

״אני מתחברת לניצוץ של כל אדם״

מערכות יחסים בדגש על זוגיות הן תמיד מורכבות.

גם קשר יציב של שנים, עשוי להתערער עם הזמן ולגרום למשבר של חוסר תקשורת הנובע משגרה שוחקת, טיפול מסיבי בילדים, קריירה תובענית וחוסר השקעה בטיפוח הקשר הזוגי. זוגות רבים מנסים להציל את הקשר בעצמם או להתעלם ממורכבות המצב, מה שמחמיר עוד יותר את המשבר, בו בזמן שפתרונות מתאימים עשויים להגיע ממעורבות של אדם שלישי- היועץ הזוגי. טליה גולן, בעלת קליניקה לטיפול זוגי ומיני, מאמינה כי קשר זוגי דורש עבודה משותפת הכוללת הבנה, הקשבה ורצון לשיקום המשבר וכי לכל אחד מאתנו קיים ניצוץ אישי אותו היא בוחנת ומעצימה במצבים מורכבים ומשברים.

״תמיד אהבתי להקשיב״

Couple in a hammock

עוד בצעירותי ידעתי לדייק את מטרותי, להקשיב לליבי, להתעלם מרעשי הסביבה וללכת בדרך שבחרתי, ממוקדת והחלטית. לתחום הייעוץ הזוגי-מיני הגעתי מתוך אישיותי, כאחת שתמיד הקשיבה לחברים ולמכרים, שיודעת לתת עצות ״מהחיים״ תוך ניתוח המצב, גלוי חמלה ואינטואיציה אישית, כך שדרכי הייתה כבר סלולה. עם הזמן, כשסיימתי ללמוד ועסקתי בייעוץ פרטני , החלו להגיע עוד ועוד פניות לייעוץ זוגי אפילו בדרך אגב כעצות חבריות,  אז בעצם הבנתי כי יש בידי תחום חדש וכי ארצה לעסוק בו כיועצת זוגית מינית. היום, כשברשותי קליניקה בראשל״צ, אני עוזרת לזוגות לצאת ממשברים, לגלות את הניצוץ האישי הטמון בנשמתם ונותנת להם את הכוח להאמין כי בעבודה משותפת, הבנה והכלה יוכלו ונוכל לגשר על כל משבר ולחיות שוב יחד כזוג אוהב לאורך שנים.

איך מתנהל יום טיפוסי שלך ועל מה את עובדת בימים אלה?

אני קמה מוקדם כל בוקר, משתדלת להתחיל את יומי בפעילות גופנית, מסדרת את הבית, מכינה אוכל חם למשפחתי לצהריים ונוסעת למשרדי בתחום החשבונאות כשבצמוד לו נמצאת הקליניקה שלי. את פעילותי בקליניקה אני מתחילה בדר״כ בשעות אחה״צ בייעוציים זוגיים ואבחונים נומרולוגיים (עוד נושא שהתמחיתי בו) כשחשוב לי מאוד לתת דגש על מציאת האושר האישי כי זוגיות, גם הטובה ביותר, אינה תחליף לאושר אישי. את נקודות התורפה שעליהן ״יושבת״ הבעיה, שברוב המקרים נובעות מחוסר בטחון עצמי או מפחד ומשפיעות על המערכת הזוגית, אני מזהה דרך שיחות הייעוץ, ומוצאת פתרונות לכל בעיה. בימים אלו אני בונה הרצאות לזוגות לפני נישואין והרצאה הומוריסטית נוספת לזוגות על שחיקת שיגרת הזוגיות.


אני אחת ממובילות קהילת אמהות עם מהות בראשל״צ, כשאחת מהמטרות העיקריות שלנו היא להביא כמה שיותר נשים לקהילה, ליזום כמה שיותר מיזמים ומפגשי שיח נשיים מעצימים תוך דגש על תרומה לקהילה - תחום הנחשב עבורי שליחות אישית המסב אושר גדול לך כנותן, ולצד השני המקבל.

People Walking
IMG_0352.png

מה את אוהבת בתחום?

אני אדם של אנשים. אוהבת להכיר אנשים חדשים ולתת להם ערך מנסיון חיי, מהידע שצברתי ומסל הכלים שרכשתי בלימודים, כדי לעזור להם לסלול דרך חדשה. שילבתי את כל ניסיוני בתחום הכספים עם התחום הרגשי של הייעוץ ופיתחתי שיטה המשלבת את שני העולמות ולמעשה אני עורכת חוזה נישואין חדש המתאים לזוג בנקודת הזמן הנוכחית. לחוזה הזה אני קוראת״ עשרת הדיברות שלנו״ והוא מושתת על החזון והערכים של כל אחד מהצדדים לשימור הזוגיות ייצוב התא המשפחתי וסלילת הדרך המותאמת להם.

מהן ההנאות הקטנות שלך?

אני אוהבת להיפגש עם חברים, לפגוש אנשים חדשים, להקשיב וללמוד מהם, לפנק את משפחתי שהיא ערך עליון עבורי, במטעמי המטבח הביתי שלי וכאדם של נתינה אני אוהבת לתרום לקהילה. יחד עם זה לא שוכחת לפנק את עצמי בימי כיף, בקניות ובטיפולים, כי אני מאמינה שכשטוב לי טובלכולם סביבי.

והרשתות החברתיות, השפיעו והרחיבו גם את התחום שלך?

כן, אנו חיים בעולם דיגיטלי שהפך חלק מאתנו, העסק שלי לא מפורסם ברשתות החברתיות מהסיבה שייעוץ זוגי-מיני נחשב לתחום אישי ואינטימי וחשיפתו ברשתות החברתיות מצטייר בעיני לא אותנטי, מה גם שלקוחותיי סומכים עלי בדיסקרטיות בנושא ולא ירצו שסיפורם האישי ייחשף ברשת החברתית.

ומה לגבי פרסום טיפים?

אני מאמינה בפרסום מפה לאוזן והמלצות אישיות כך התנהלתי עד היום וכרגע אני עובדת על אתר שירכז את כל תחומיי הפעילות שלי ויתן מענה מורחב לכל העיסוקים.

איך תגדירי את הייחודיות שלך?

מי מהווה עבורך השראה?

עו״ד דנה אייזנר-לביא יועצת ראש העיר לקידום מעמד הנשים ומנהלת מ.נ.ע (מרכז נשים עירוני) בראשון לציון, בחורה צעירה שמקדישה את מלוא זמנה לקהילת הנשים בעיר ותמיד עסוקה בליזום פעילויות נוספות לקידום שינוי מגדרי והעצמה נשית בעיר.

אני יודעת לזהות את האור הקיים בכל אדם ולהתחבר אליו ללא שפיטה תוך הכלה ולהעצים את הניצוץ שבו.


לא משנה מה עברתי בחיים או מה אני עוברת בהווה, תמיד אשמור על חיוך, אופטימיות ואנרגיה גבוהה.

איזו עצה תתני ליועץ/ת זוגי בתחילת דרכו?

אל תוותר על ערכיך והיצמד לאורך זמן לנושא המרגש אותך.

מהו המוטו שלך?

מצאו תמיד את כל הסיבות ״לעוף על עצמכם ועל החיים״ – וזכרו שמשפחה היא מקור הכוח גם הזוגיות הטובה ביותר, לא תחליף אושר אישי.

טליה גולן – ייעוץ זוגי ומיני, ראשון לציון – טלפון 0523838530

bottom of page