top of page
Foot Tracks on Sand

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

איש ההשראה //
יוסי ארואטי

יוסי אראטי חתוך_edited.png

איש ההשראה יוסי ארואטי// מייסד ״ווטרלו״

כך מתבזבזים המים והכסף שלנו

במדינת ישראל, המועטת במקורות מים, החסכון במים נחשב לאחד מהנושאים החשובים והמדוברים ביותר. לא מעט אנו שומעים על מסעות הסברה בדבר שימוש מושכל בצריכה הביתית, התפלת מים או כל יוזמה אחרת שתביא איתה חסכון למדינה ולכספו של הציבור.


אחד מהיזמים שפעל בתחום, עם רצון לשפר, לייעל ולמנוע בזבוז מים, הוא יוסי ארואטי שהקים בשנת 2005 את חברתו ווטר לו. החברה מייבאת משווקת ומתקינה אסלות המודחות במערכת ואקום סגורה כשהשאיפה היא להחדיר מוצר זה לתודעת השימוש הרחב ולהביא לחסכון גדול במים, במיוחד במקומות הומי אדם כמו בתי קולנוע, קניונים, ומרכזים מסחריים.

יוזמה מתוך צורך

מאז ומתמיד פעלתי כיזם תוך שימת דגש על איכות הסביבה וחסכון במשאבים כשאחד מהנושאים החשובים בעיניי היה החסכון במים ואיתו החסכון הכספי לאזרח, מספר יוסי. את דרכי התחלתי בהשכרת קרונות עם שרותים ניידים לארועים ומסיבות רבי משתתפים, ועם הזמן הגעתי לתובנה והתעורר בי הצורך לספק פתרונות שהיו אז חסרים בתחום, לחסכון במים.
תוך חיפושים אחר מוצר מתאים, הגענו לפתרון כשנתקלנו לראשונה במערכות ואקום באסלות המיוצרת ע״י חברת JETS בנורווגיה. מערכות אלו הפועלות במערכת ואקום סגורה חוסכת מים, מונעת רעשים ואסטטית למראה. לאחר השתלמויות והדרכות של מערכות אלה החלטנו לשווק אותן בארץ.

מהי הייחודיות במערכת הואקום?

המשאבות במערכות ואקום שקטות, וכך גם כל פעולת הדחה. מעצם הגמישות בהתקנתה, היא מתאימה לשימוש בבניינים גדולים כמו בתי מלון, בתי חולים, כביש 6 או כל בניין משרדים שבו האסלות הם הבזבזן העיקרי של המים בכך שאינה מצריכה שימוש בשיפועים מיוחדים או בכוח הגרביטציה בהם כוח המים דוחף את הפסולות במורד הצינורות אל הביוב ואז נוצר בזבוז מים גדול כי נדרשים מים רבים לביצוע פעולה זו.

 

יתרון נוסף הוא במניעת ריחות, חדירת מזיקים שונים, התפתחות חיידקים בסביבת השרותים ובצנרת הביוב, ומניעת נזילות כשהתועלת המרכזית היא החסכון במים בכל פעולת הדחה (חצי ליטר, לעומת 4 ליטר בחצי מיכל הדחה רגיל, או 7 ליטר במיכל שלם).

Abstract Water_edited.jpg

מהי המוטיבציה והתשוקה בעשייתך?

הלקוחות שלי החוזרים אלי, מרוצים ומפרגנים כשגרירים נאמנים ללקוחות חדשים. רגעים אלה של הכרת תודה מהווים עבורי מוטיבציה להמשיך להשקיע ולהתפתח תוך הבנה כי עשיתי טוב, פעלתי נכון בדרכי וכי עזרתי לחסוך מים וכסף בסוף כל חודש.

כיצד אתם משווקים את המערכות?

אנו חוברים למהנדסי אינסטלציה וחברות בניה בתחילת תהליכי הבניה. במקביל משתתפים בתערוכות, כנסים, כתבות במגזינים ובדיגיטל.

מה מעורר בך השראה?

מצב המים הגרוע בארץ שצפוי להתדרדר, כשהקצבות המים לחקלאות אינן מספיקות וכל פעולת הדחה יומיומית של הצרכן הפרטי, מביאה לבזבוז מים אדיר ומיותר ולהוצאה כספית גדולה. מצבים אלה עשויים להימנע אם יוחלפו המערכות הקיימות למערכות ואקום תוך חזון ורצון משותף של המדינה והאזרחים, לשמור על מקורות המים בארץ  לצרכים הכרחיים ולמנוע בזבוז מיותר.

מהי המטרה הבאה של ווטר לו?

לפרוץ את הרגולטור שיחייב חסכון מים באסלות ע״י שימוש במערכות ואקום.

אלו עצות תתן ליזם מתחיל?

תהיה כנה, אמתי ואל תתייאש.


אם תאמין בעשייתך, תתמיד בה עד שתגיע ליעד שהצבת לעצמך.


כשלונות הם חלק מהדרך להצלחה. אם נסגרת דלת, נפתח חלון.

יוסי ארואטי 2 (1).jpg
bottom of page