top of page
Abstract Paint

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

אשת ההשראה // זינה רוזנבליט

זינה רוזנבליט יום ההשראה2_edited_edited.

 אשת ההשראה זינה רוזנבליט 

היום להיות שונה זה מיוחד

 רציתי להיות רופאה. תמיד אהבתי לעזור לאנשים, להכיר אותם מקרוב ולהנחות אותם אך נמנעתי ללמוד את התחום ארוך השנים וחששתי לעבוד עם אנשים חולים מספרת זינה רוזנבליט שמאית חפצי ערך ואמנות. לתחום השמאות הגעתי כחובבת אמנות  תוך אהבתי לצייר, לתפור ולרקום ובמקביל, תמיד הרגשתי בתוך תוכי אנרגיה פנימית.

אנרגיה שהקרינה על סביבתי הקרובה כאילו קוראת אותה חוקרת ומגלה את דמותם ומחשבתם של הסובבים אותי עם יכולת חזוי מצבים שיקרו בעתיד.

איך הכל התחיל?

לא ייחסתי חשיבות לאנרגיה התקשורתית החבויה בי ותוך כדי עבודתי כשמאית, הכרתי מתקשר שגילה אותי והרגיש כי יש בי אנרגיות המועברות לסביבה. "שמתי לב, הוא אמר, כשאת מסבירה ללקוחותייך על שווי חפצי האמנות שברשותם, וכיצד יוכלו לקבל בעבורם כסף, את מדברת מתוך אנרגיה כאילו את חשה אותם".

עם הזמן כשפגשתי עוד ועוד אנשים שביקשו להעריך חפצים, הרגשתי כי כשאני מדברת אליהם מרגישה בתוכי מה תהיה תגובתם, על מה הם חושבים ואני במקביל אליהם, מתוך ליבי, מתכננת את תשובותיי לשאלותיהם.

הייתי מעידה על עצמי שאני אמפט, סוג של מתווכת, מעין צינור .המעביר אנרגיה ומרגישה מקומות ואנשים אומרת זינה

מהו השנוי שעובר התחום שלך בעידן הנוכחי?

אנו בתקופת התעוררות בתחום לימודי מדעי הרוח. אם נסתכל שנתיים אחורה נבין כי תקופת הקורונה, האיצה יותר את החשיפה לעולמות אלה כשלאנשים היה פתאום עודף זמן והחליטו לחפש כיוון חדש שיתן מהות נוספת לחייהם ויעשיר אותם בידע. בזכות הקידמה הטכנולוגית, נפתחו בפנינו שפע של אפשרויות ללימוד עצמי שתפסו במובן מסוים, את מקומן של המכללות. המדיה זמינה ונגישה לכולם וניתן לרכוש דרכה יופי של מידע. מגוון הקורסים בזום במגוון שפות, מלוות בהרצאות, וובינרים ותירגו וקבוצות הפייסבוק הפעילות מעלות דיונים, שאלות ותשובות.

ואז החלטת ללמוד את
תחום התיקשור?

לא למדתי תקשור, מספרת זינה, למדתי רייקי שהיא בעצם שיטת טיפול אשר גורמת ל" אנרגיית הרייקי של היקום לזרום מהמטפל אל המטופל. את האנרגיה הפנימית החבויה בי אני מעבירה למטופל והוא שולח לי במקביל את האנרגיה שלו. שיטת רפוי זו הכוללת מגוון טכניקות היא אנרגיית חיים בעלת כוחות רפוי המרפאה לעומק מצבים גופניים, נפשיים ורוחניים.

אני לא מתקשרת, מעידה זינה בפניי, אני דמות העוזרת לחבר אנשים לעצמם כדי שיכירו את עצמם לעומק. מעצם היותי אדם האוהב לעזור לאנשים אני מעבירה  מסרים ומתרגמת את האנרגיה האישית של כל אחד, לכיוונים ומחשבות חדשות. אני מאושרת כי בעזרת האנרגיה הפנימית שלי יש  ביכלתי להכיר כל אחד מקרוב ולהנות מהשנוי שהוא עובר בתת מודע.

איך יראה התחום בשנת 2032 בעינייך?

בדומה לעליית המודעות ברפואה אלטרנטיבית, כך גם המודעות ללימודי הרוח תתפוס תאוצה, ואנשים יחפשו כיוונים חדשים להיות מודעים לעצמם דרך האנרגיות. כבר היום אנו שמים לב כי הגישה השתנתה. אם בעבר כל תחום לימודי הרוח נחשב חסר הגיון, נסתר או הזוי, הרי שהיום לעסוק בקבלה או ב NLP הפך להיות נפוץ ומקובל. נדמה כי היום להיות סוג של מכשפה הפך לטרנדי ולהיות שונה הפך למקובל מגחכת זינה.

אני מרגישה את הפתיחות וההכרה בתחום שרק הולכת ועולה דרך שיחות בקבוצות בפייסבוק, בכנסים ובשיחות בין אנשים על יכולות האנרגיה הנותנות ביטויי כאמצעי רפוי, שיח פסיכולוגי, הרגלי חשיבה והכוונה במסלול החיים.

Aegina_treasure_01.jpg

ספרי על מקורות ההשראה שלך

היות ותחום האמנות הוא חלק ממני, אני תמיד חוזרת אליו. אחת מהדמויות המרכזיות שנתנה לי השראה מחשבתית ומעשית הוא ג'וזף בויס פרופ' לאמנות חזותית שלדעתי היה סוג של מתקשר.

בתקופת לימודיי כאוצרת אמנות אהבתי ללמוד ממנו ועל השקפתו האומרת כי  כי כל אדם שיוצר משהו, הוא אמן ואין זה מחייב אותנו להיות אמנים בכדי ליצור. עפ"י מחקריו באמנות ובפילוסופיה טען, אם נדע להתחבר לעצמנו דרך האנרגיות והכישרונות האישיים, נוכל ליהנות מהעוצמות שלנו, ולהקרין אותן לסביבה.

השקפה זו ליוותה אותי מאז ועד היום כדרך הסתכלותי על בני האדם כי לכל אחד מאיתנו יש סגולות יחודיות המסמלות אותנו ועלינו לחזק אותן, להפיץ אותן ברבים מבלי פחד, להעז בעשייה ולסלול לעצמינו דרכים שאנו מתחברים אליהן.

מה את מאחלת לעצמך כמטרות חדשות?

להיות בעשייה שאני אוהבת, מתוך השראה ולא כצורך לפרנסה. אני חושבת  כשאדם עוסק בתחום שנותן לו השראה וסיפוק, הוא שלם עם עצמו וירצה להפיץ את האנרגיה שלו והעשייה הברוכה גם לסביבה.

שיהיה לי סטודיו בו אוכל להרצות בפני אנשים, להקים קבוצות ולארגן כנסים וסדנאות בתחום חיבור האדם לעצמו, ובמקביל ליצור סדנאות מעשירות ידע דרך סיפורי התנ"ך לידים.

בהמשך, כשאצבור עוד ניסיון, אטפל באנשים במגוון שיטות בתחום הרוחני.

“If this be magic, let it be an art.” -William Shakespeare, The Winter_ Tale.jpg

אילו עצות תתני למי שבתחילת דרכו?

לעשות מה שאוהבים. אנו חיים בעידן טכנולוגי שבזכותו העולם הפך קרוב יותר ונגיש, כדאי לנצל זאת ולפרסם את עשייתנו בפני כל העולם כי לעולם לא נדע מי צופה בנו.

לא לפחד להעז וליצור דברים חדשים, גם כאלה הנחשבים הזויים, והכל מבלי להקשיב לרחשי הסביבה.

רצוי שנתחבר לאנשים הדומים לנו, כך נרגיש עוצמה חזקה יותר והנאה.

לכתוב ולהתחבר לקבוצות מעניינות ברשת, לשאול, להתעניין ולהקנות ידע אישי לאחרים.

ללכת למוזיאונים ולתערוכות בכל תחום המעניין אתכם, כדי להעשיר ידע ולפגוש אנשים חדשים.

לצייר, לטייל, להתחבר לאנשים בעזרת שמנים אתריים וצבעים המעוררים אנרגיה ומוטיבציה לעשייה.

Beuys-Feldman-Gallery.jpg

מהו המוטו המוביל אותך?

bottom of page