top of page
White Objects

מבעירים את הניצוץ

אנשי השראה

איש ההשראה //
זוהר עזרא

זוהר עזרא_edited.png
75-112-100-P_collage1.jpg
75-112-100-P_collage1.jpg

איש ההשראה זוהר עזרא // מנכ״ל ננו תכשיטים

כולנו חווים רגעים מרגשים בחיים בהם נרצה להעניק מתנה מיוחדת בעלת ערך ומסר כזו שתהיה ייחודית ותיגע באנשים היקרים לנו. אחת המתנות המוערכות על כולנו, שתמיד נשמח לקבל או לתת היא תכשיט, ולא סתם תכשיט אלא ייחודי ושונה כשמוטבע עליו מסר המלווה ושומר עלינו לאורך שנים.

כזו היא חברת ננו תכשיטים. חברה המעצבת לנו תכשיטים בשילוב טכנולוגיה, אמנות ומסרים.

11 שנים של מסע מפרך, תוך דבקות במטרה הביאו את זוהר עזרא לפתח ליין בטכנולוגיה ייחודית פורצת דרך ולעצב תכשיטים אחרים. הטכנולוגיה שפיתח ע"ג אבני התכשיטים, כוללת חריטות מיניאטוריות של טקסטים זעירים, משפטי העצמה אישיים וברכות בזהב 24 קארט הניתנים לקריאה ע"י זכוכית מגדלת המצורפת לכל תכשיט.

המסרים הם התכשיטים שלנו

75-112-100-P_collage1.jpg

יש לך סיפור שהשאיר בך חותם?

כן, סיפור שמלווה אותי שנים. פעם נכנסה אלי לחנות עולה חדשה מצרפת שעלתה לישראל לבדה וחיפשה עבודה במקצועה כגרפיקאית אך לא מצאה. סיפורה נגע לי ללב והחלטתי לתת לה את תליון האושר שלנו. לאחר חודש, הגיעה שוב לחנות, עונדת את התליון, מצביעה עליו ומבשרת לי בשמחה כי בזכות התליון מצאה עבודה. חודש לאחר מכן, עברה לדירה, אחר"כ מצאה בן זוג ולאחר שנה הגיעה שוב והפעם עם עגלת תינוק. סיפורים כאלו של לקוחות שקנו לעצמם או ליקיריהם תכשיטי מסרים, גורמים לי אושר כל פעם מחדש ואני חש שליחות אישית כי ניתנה לי האפשרות לעזור להם בברכות ובמסרים מעצימים הנותנים להם כוח ומוטיבציה אישית.

מהי המחשבה מאחורי העיצובים

להטביע מסרים חדשים של אמונה, כוח ומוטיבציה ע"ג התכשיטים התואמים את רוח הזמן, מועדים ואירועים מרכזיים בחיינו. אני מאמין כי לתוכן יש את הכוח לעשות שנוי ובננו תכשיטים יש לי את האפשרות להפיץ מסרים וסמלים של אהבה, שלום, קשר אישי בין בני זוג, בין אדם לחברו ולסביבתו, ב 12 שפות לכל העולם והדתות.

מה אתה אוהב בעשייתך?

אני אוהב לעצב תכשיטים שמעבר היותם תכשיט חרוט עליהם מסר בעל אמירה חזקה הנוגעת בכל אדם. בנוסף, אני אוהב דיוק ואת  השילוב בין הטכנולוגיה לעיצוב. האותיות המיניאטוריות של משפטי העצמה המוטבעות בזהב על כל תכשיט, נותנים לא רק ייחודיות מעוצבת אלא גם העצמה אישית והם מעין קמע אישי לכל מי שמקבל אותו.

מהם מקורות ההשראה שלך?

אני עצמי מתעניין בחיי הרוח ומחובר לאנשים העוברים תהליכים בחייהם לכן קל לי להעביר מסרים ככוח מעצים בתכשיטים שלי. בנוסף, חשוב לי להקשיב לקהל הלקוחות מה הוא אוהב יותר, איזה מסר חדש הוא מחפש וכך אנו מעשירים את הקולקציות הבנויות לפעמים על אותם רעיונות ומתחדשות בעיצובן.

בעידן הנוכחי, האם אתה חש שנוי בתחומך?

כן, אני מרגיש שהיום אנשים יותר פתוחים למסרים ורק מי שעונד את התכשיט עם המסר אליו הוא מחובר, יבין את העוצמה והמשמעות. העסק שלי המבוסס טכנולוגיה מתחבר למסורת התנ"ך שניתן לנו לפני 3000 שנה. בשונה מתקופות העבר, רק היום בעזרת הקידמה הטכנולוגית ניתן להתחבר לשרשי העבר והמסורת המוטבעים ע"ג צ'יפ קטן ולשמור אותו קרוב אלינו מעוצב כתכשיט.

תאר יום בחייך ועל איזה פרויקט אתה עובד כרגע?

אני מעורב במרבית התחומים בעסק. עוסק בייצור ובעיצוב, בעבודה מול הספקים ובשיווק האתר ועיצובו. בנושאי הצורפות, שרות הלקוחות המכירות והאדמיניסטרציה אני נעזר בעובדות המסורות שלי, והמשלוחים שלנו לכל הארץ מגיעים תוך 3 ימי עבודה ללא תוספת עלות.

אנו עובדים על קולקציית תכשיטים הכוללת בתוכה את כל 24 ספרי התנך המוטבעים ע"ג צ'יפ קטן שעד לפני שנה קנינו אותו והיום, אנו כבר מייצרים אותו בעזרת מפעל מעבדה שעובד רק איתנו. בדומה לייצור מעגלים מודפסים, אני מכין את השבלונה והמפעל מבצע את החריטה ע"ג הצ'יפ.

70-100-201-P_collage1.jpg
70-100-201-P_collage1.jpg
70-100-201-P_collage1.jpg
80-150-101w-si-B_collage1.jpg
80-150-101w-si-B_collage1.jpg
80-150-101w-si-B_collage1.jpg

מהן המשאלות שלך לשנים הקרובות?

יש לי משאלה אחת והיא להיות תמיד מאושר. אני מאמין כי דרך האושר מגיע הכל וזה מה שאאחל לעצמי ואחלום להגיע אליו כאל מטרה בכל דרך שהיא. עבורי, יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז.

אתם מוכרים גם לחנויות?

כן,  לאחרונה התחלנו למכור גם לחנויות תכשיטים ואנו מייצרים עבורם גם לפי הזמנות.

הרשתות החברתיות הרחיבו והשפיעו על תחומך?

בעיקר בתחום הפרסום. אנו מגיעים לקהל דרך צילומים, פוסטים, מודעות פרסומיות והסברים על התכשיטים תוך דיוק ומיקוד קהל היעד החושף אותנו מול קהל לקוחות חדש המגיע לחנות ביפו להתרשם מקרוב ולקנות במקום.

80-110-105-B13_collage1-1-768x768.jpeg
80-110-105-B13_collage1-1-768x768.jpeg
80-110-105-B13_collage1-1-768x768.jpeg

ומהן העצות שלך ליזם מתחיל?

כדאי לאהוב מה שאתה עושה אחרת תרגיש חסר אנרגיה ומוטיבציה לצלוח את האתגרים שבדרך.

רצוי להתמיד עם המטרה והדרך מלאת האתגרים לא להתייאש.

להיות בעל תעוזה כנגד כל הסיכויים, לדעת להקריב, להאמין בעצמך ולרצות מאוד להגשים את המטרה.

הדרייב הוא לדעת להסתכל על הכל באור חיובי ולחשוב חיובי.

bottom of page