top of page
  • תמונת הסופר/תאייל הראל

ספר ההשראה של ישראל: המהפכה הירוקה בתעשייה - קבוצת רוטל תעשיות ומסחר בע"מ

עודכן: 21 בנוב׳ 2021

המהפכה הירוקה בתעשייה ירון שריג, סמנכ"ל השיווק של קבוצת רוטל, המייצרת חומרי ניקוי ירוקים תחת המותג ״Green Line״, על ההשראה שהובילה את החברה לחולל שינוי ולעבור לייצור חומרים ירוקים, למען עתיד ירוק ובריא יותר.

תחילת הדרך | ניצוצות של השראה

המעבר לחומרי ניקוי ירוקים תחת המותג "Green Line" קבוצת רוטל הוקמה בשנת 1825 בגרמניה, כ"בית מסחר

כללי" והחלה לפעול בישראל בשנת 1959 בשם "רוטל תעשיות ומסחר בע"מ."

הקבוצה מהווה מרכז ידע מהמובילים בישראל ובעולם בתחומים רבים כגון: הדבקה, איטום, הפרדה וסיכה, מכשירי מדידה ובקרה, מכשירי מינון, ציוד ומכשור UV, מניעת פלט חלקיקים וחומרי ניקוי ידידותיים למשתמש ולסביבה.

בשנת 2013 החלטנו להפוך את חברת רוטל לחברה ירוקה - התחלנו לייצר ולמכור מוצרי ניקוי ידידותיים לסביבה ובמקביל הפסקנו למכור חומרים מסוכנים לשימוש. המעבר לתחום הירוק חוצה חברה ונמצא בה בכל היבט: את הכוסות החד פעמיות החלפנו בכוסות זכוכית, אותן אנו מנקים בעזרת חומר לשטיפת כלים המיוצר על ידינו, עברנו לשימוש בנייר צילום ממוחזר והעברנו כבר חלק מצי הרכב שלנו למכוניות היברידיות, החלפנו את כל גופי התאורה בחברה לנורות לד, שדרגנו את מערכת ה-ERP כך שהדפסת הניירת מתייתרת, אנו ממחזרים נייר, בקבוקי זכוכית ופסולת אלקטרונית ואנו גובים פיקדון עבור אריזות בהן אנו מוכרים את חומרי הניקוי שלנו, על מנת לעודד החזרת מכלים ריקים לשימוש חוזר.


מה הם מקורות ההשראה שלך?

ההשראה שלנו נובעת מהאמונה שאנחנו צריכים לפעול למען עולם ירוק יותר. ייצור החומרים הירוקים הוא חלק מתפיסה הכוללת את כיבוד הזולת, העובדים, הלקוחות והסביבה. אנחנו מאמינים בחשיבות ההגנה על הסביבה, בצורך חיסכון באנרגיה ובחשיבות ההגנה על העובדים, בפני חומרים רעילים ומסוכנים.

התחלנו את השינוי בקטן ולאט לאט הגדלנו את הפעילות שלנו. אנחנו כל הזמן חושבים על מוצרים חדשים ומתרחבים לתחומים ושווקים חדשים. אנחנו תמיד מנסים להשתפר ולראות היכן אנחנו יכולים לתרום, למען עולם ירוק יותר.

ההתמחות שלנו בייצור מוצרי Custom Made, מובילה אותנו לחדש כל הזמן ולמצוא פתרונות יצירתיים לכל צורך, במגוון תחומים. מעבר לרצון למצוא ללקוח את הפתרון הטוב ביותר, חשוב לנו לתת לו ערך מוסף ירוק.


מה מוציא אותך מהמיטה בבוקר? על תשוקה ומוטיבציה

הייחוד של החברה שלנו, כל חומרי הגלם של המוצרים הירוקים שלנו - מגיעים מתעשיית המזון והתרופות ורובם נמצאים במזון שאנו אוכלים. חומרי הגלם הללו מתכלים באופן טבעי בטבע, ללא כל התערבות נוספת.

אנחנו מייצרים פתרונות Custom Made ללקוחות שלנו - בהתאם לצרכים הייחודיים שלהם. למשל: פיתחנו חומר מיוחד לניקוי דשא סינטטי, המנקה ומחטא אותו משאריות אבק, לכלוך ושתן, פיתחנו חומר ייעודי לניקוי כפפות של שוערי כדורגל ועוד.

תהליך הייצור מתבצע תוך הקפדה על נהלי עבודה קפדניים ועם האישורים המחמירים ביותר - כולל עמידה בתקנות משרד הבריאות לחומרים מסוכנים, אישור כשרות, עמידה בתקני ISO, Vegan Friendly. כמו כן, אנו נמצאים בעיצומו של תהליך קבלת תו תקן ירוק בינלאומי של חברת GREEN TAG ומעבר לתקן ISO 14000.


מה מעורר בך השראה?

חזון ההתרחבות הגלובלית שלנו למען עתיד ירוק יותר

המוצרים שלנו נמכרים כיום באוסטרליה, הודו, יוון, מקסיקו, דרום אפריקה ופנמה. אנחנו מתכוונים להקים מפעלים ברחבי העולם ולהפיץ את הבשורה הירוקה באופן גלובלי.

כדי לעזור לנו להפיץ את הבשורה הירוקה, אנחנו מחפשים שותפים לשיווק והפצה של המוצרים שלנו, בארץ ובעולם, ללקוחות בתחום התעשייה ובשוק הפרטי.

לשמחתנו, השימוש בחומרים ידידותיים לסביבה נמצא בעלייה מתמדת ואנחנו גאים על כך שאנחנו נוטלים בכך חלק משמעותי. העתיד הוא במוצרים הירוקים, הבריאים והטבעיים, השומרים על הסביבה ועל בריאותנו.


שינוי | הרגע הזה בו יש פוקוס, חידדת מטרות והבנת מה חשוב.

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה הולכת וגוברת של

שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, בעולם התעשייתי בכלל ובתעשיית המזון בפרט, המחליפים את החומרים הפוגעים בסביבה ובבריאות.

חברת רוטל מובילה את המגמה הזו וכבר בשנת 2013, התחלנו בייצור סדרת מוצרים ירוקים, תחת המותג"Green Line".

סדרת המוצרים הירוקים שלנו כוללת: מסירי שומנים לתעשייה, מסירי שומנים לתעשיית המזון והתרופות, מוצרים לניקוי אבנית, מסיר חלודה, חומרי ניקוי וחיטוי לתעשיית המזון, משחה לניקוי הידיים, מסיר פיח, דבק וצבע.

כמו כן, אנו מייצרים מגוון רחב ומגוון של מוצרים ירוקים לשוק המוסדי והביתי כגון: נוזל חיטוי לניקוי פירות וירקות, מסירי כתמים מבדים ועור, נוזל ניקוי רב תכליתי, מסירי שומנים, מסירי אבנית ועוד.


על פחד ואי עשייה - או איך מתמודדים כשמלאים חששות?

מבחינתי אי עשייה משמע שיתוק! אני מנסה כל הזמן ליצור ולייצור דברים חדשים, לא מכיר את המושג פחד. מוכן לקחת סיכונים ולהיכשל מאשר לא לעשות.


צידה לדרך | איזה עצה היית נותן לאלו שבתחילת דרכם?

לחשוב בגדול ולהתחיל בקטן, לתכנן טווח ארוך עם יעדים ומטרות לטווח הקצר והבינוני,

מי שלא חושב בגדול לא יגיע להיות גדול.

09-7667990 | rotal.com

bottom of page