top of page
  • תמונת הסופר/תאורית לבה

כשאני עפה עם הדמיון, נולדים העיצובים

לפני 25 שנה ליאת אוטמזגין כשזיהתה את כשרונו של אחיה דודו אוטמזגין בענף אמנות הקונדיטוריה, גילתה ליאת מי היא באמת. יזמית בנשמה, מפיקה ומעצבת אירועי יוקרה כשבבעלותה חנות קונספט לעיצוב הבית, קונדיטוריית בוטיק במרכז הכרמל וכישרון נדיר בעיצוב מתנות במארזי יוקרה בסגנונה הייחודי.


מאז שהייתי ילדה נמשכתי לאסתטיקה ויופי, כנראה כשרון גנטי שקיבלתי מבית אבי שהיו ציירים. לפני 25 שנה, כשזיהיתי את כשרונו של אחי, דודו אוטמזגין כאמן קונדיטור, דחפתי אותו לפתוח קונדיטוריה ו 4 שנים לאחר מכן פתחתי במרכז הכרמל סניף משלי,

ומשם פרצתי קדימה עם עיצוב האירועים וההום סטיילינג. התחלתי לעצב אירועי בוטיק קטנים ומשם נסללה הדרך לאירועים גדולים, הפקות, ואירועי קונספט מיוחדים עפ"י דרישת הלקוחות כשכל הדרך

עמדה מולי מטרת אחת: להגשים את היצירתיות המיוחדת שלי בשילוב דמיון ותעוזה. אני טיפוס שלא נח לרגע. אוהבת לחלום ולהגשים, לפני כעשור פתחתי בקריות, חנות קונספט להום סטיילינג כשאת כל הפריטים אני מייבאת מהולנד, צרפת וספרד. לפני שנתיים חידשתי את הקונדיטוריה שלי בכרמל, כשאת כל תחום העיצוב לקחתי על עצמי.


כיצד השפיעה עלייך החוויה הראשונה בעיצוב

אירועים?

הבנתי כי אני מובילה ברעיונות העיצוביים החדשים שלי המגיעים אלי תוך כדי תנועה. אני אוהבת ליזום

ולצאת מהקופסא לחדש, להעז ולנסות ללא פחד. וכשהצלחתי, לקוחות הבינו כי יש על מי לסמוך

ושכדאי להם לתת לי לעוף עם הדמיון ולעצב עבורם אירוע, כזה שלא ישכח.מה מלהיב אותך בעבודתך?

היכולת שלי ליצור כל פעם ולהמציא את עצמי מחדש. לראות עולם עיצובי מעבר לרציונאל, להעז

לעצב בסגנון הקלאסי האהוב עלי עם טאץ' חדש ולאתגר את עצמי בעיצובים חדשים מול מגוון

לקוחות.

מהי ההשראה שלך?

אין לי מקורות השראה. הרעיונות מגיעים אלי תוך כדי תנועה, ראייה עיצובית מעבר למקובל והתבוננות על הסביבה. למשל, כלי מטבח או כל פריט שימושי אחר יהפוך ברגע, לפריט עיצובי חדש.ספרי לי על רעיון עיצובי שלך

לפני 12 שנה, קניתי מגשי מטבח יפים, שמתי עליהם נרות דקורטיביים ובקבוקי וויסקי, והפכתי אותם לפריט עיצובי על שולחנות בסלון במקום עציץ. היה זה רעיון שלי שפרץ דרך והחל להתגלגל בכל חניות ההום סטיילינג והעיצוב. היום הוא כבר מיושן, ואני עם המצאות חדשות.

מהו הבידול שלך בעיצוב?

בטחון ותעוזה בעשייה בשילוב פרפקזיוניזם וירידה לפרטים.

הסגנון הקלאסי אהוב עלי במיוחד וכשאני לוקחת אותו לכיוון חדש בשילוב חומרים אחרים וצבעים, נוצרים עיצובים אחרים. הלא שגרתי הוא השגרתי שלי ולקוחות בדר"כ מקשיבים לי כשאני מפלסת דרך להקשיב להם ויחד עם זאת משכנעת אותם לראות ולהבין עיצובים חדשים כאלה שלא חשבו עליהם.

ואיך את מאזנת כאלו עסקים מצליחים עם חיים?

האמת, שאין לי איזון ומזלי הגדול שיש לי את בעלי אשר, הנותן לי ספייס, תמיכה אישית ועזרה גם בגידול בנינו אלעאי, כדורגלן מוכשר מצטיין ופורץ דרך, כרגע במכבי נתניה. לפעמים כשאני צופה בו מהצד מתארגן ,לפני משחק או אימון כשהוא חדור מוטיבציה ומטרה, אני רואה בו את עצמי.כשאנו מוצאים לעצמנו זמן איכות, אנו יושבים לשיחה חברית כשאני מטמיעה בו את הדרך לניצחון הדרך אותה אני עברתי כשהכי חשוב לא לוותר, להמשיך להתאמן ולתת את כל כולו במשחק. אכן, זו השקעה לא קטנה, גם לי ולבעלי אך זהו שם המשחק להגיע לפסגה: התמדה, אמונה אישית ופריצת גבולות ביציאה מאזור הנוחות. השבתות שלי הן קודש לעצמי ולמשפחה, בהורדת הילוך מעומס קצב פעילות בימות השבוע וזמן איכות ביחד. עם השנים למדתי שהכל יחכה, למדתי להשתיק טלפונים, לקחת אתנחתא בחופשות קצרות והשקט של הבוקר מידי יום עם הכוס קפה הוא זמן האיכות עבורי שלא אוותר עליו.


עד כמה פגעה הקורונה בעסק?

סליחה, אבל הקורונה עשתה לי רק טוב. כטיפוס שלא נח לרגע, הייתה זו עבורי תקופה בה הגשמתי רעיון חדש המשלב שני עולמות עיצוב: חידוש הקונדיטוריה שלי בכרמל, עם תחום עיצוב הבית. נשמע ממש מיוחד. אז מה בעצם יצרת?

יצרתי מיזוג חדש של מכירת מגדנות הקונדיטוריה עם הכלים והאקססוריז המהודרים שייבאתי. מיזוג חדש זה בין שני עולמות עשה את הוואו הגדול, שטרם נראה עוד בקונדיטוריות בארץ, כשבמקביל, עיצבתי אריזות יוקרה מיוחדות שיצאו במשלוחים מחיפה לכל הארץ והביאו איתם את יוקרת המותג שלי בכל אריזה.

ספרי לנו, מה בהמשך?

השקתי את המותג הפרטי שלי Limited Edition הכולל מפיצי ריח ומוצרי טקסטיל יוקרתיים.

מפיצי הריח החלו להימכר במגוון ריחות יוקרתיים ארומטיים שרקחתי במשך שנה ובקרוב מאוד יחלו להימכר גם מוצרי הטקסטיל בסגנון יוקרתי.

ולסיום, מהו המוטו שלך?

להיות אתה, ולעשות כל מה שאתה טוב בו, תוך עשייה מתמדת, עם המון תעוזה ללא פחד וגם אם יהיו

מכשולים בדרך, הם אלו שיסללו עבורך את הדרך הנכונה רק לך.


 

Liatout@netvision.net.il פייסבוק : ליאת אוטמזגין דיזיין

Comments


bottom of page