top of page
  • תמונת הסופר/תאייל הראל

נויה אור יהב - על השראה כדרך חיים

"מה הדבר החזק ביותר?" שואל ליטלפינגר את הלורדים בפרק הסיום של משחקי הכס. "כוח? כסף?" הם תוהים. ליטלפינגר פוסק בחדות: "סיפור. סיפור טוב הוא החזק מכולם, לא ניתן להשתיק אותו ובכוחו לחבר בין אנשים".

לנויה אור-יהב יש סיפור חיים מרתק שבאותנטיות ובהירות מעוררת השראה היא משתפת. בימים אלו עולה סרט דוקו "תא וידוי" בהשתתפותה הסרט ישודר בכל הפסטיבלים של הסרטים בישראל וגם מעבר לים.נויה אור יהב, מהווה כיום השראה גדולה ל47,000 אנשים ברשתות החברתיות וברשימות התפוצה.

למה בעצם? "סיפור החיים שלי הוא חזק ביותר וגם הדרך שלי. אני חשפתי את הסיפור שלי לפני 8 שנים ומאז הוא מכה גלים, נותן השראה לאנשים, גורם להם לזוז ולעשות שינויים בחייהם.

הדרך הטובה ביותר בעיני לעורר השראה הוא לשים את עצמי במרכז הבמה, כמו שאני ולתת לאנשים לחוות את הסיפור שלי בתשוקה ובלהט כולל גילוי לב בדבר המחירים ששילמתי בדרך וכל הכישלונות והקשיים שבדרך. "

נויה הייתה אחות אונקולוגית אקדמאית שהעזה אחרי 25 שנים להתפטר מהעבודה ולהגיד שלום למקצוע הסיעוד וללכת אחרי הלב. היום היאי מאמנת אישית ועסקית לקריירה והגשמה, בסיום כתיבה של הספר שנקרא  "הסוד ליצירת חיים ללא חרטות" שיצא השנה בארץ ובעולם. רבים שואלים אותי על ילדותי ואיך יצרתי לעצמי את העולם לו אני ראויה ? 

נולדתי בעיר רמלה 3 חודשים לפני שנולדנו אני ואחי התאום שלי אחותי בת השנה וחצי בלעה בוטן ונחנקה למוות בידיים של אימי. אימי שקעה בדיכאון ולא יכלה לגדל אותי ואת אחי התאום ולכן סבתא שלי גידלה אותנו, ילדות קשה עם התעללות פיזית ונפשית . בפועל מגיל 13 התמודדתי עם החיים לבד. חוויתי בבית הספר חרם ונידוי חברתי. בגיל 15 ניסיתי להתאבד לראשונה בחיי וזה כמו שאת רואה לא הצליח לי. הסתובבתי בחברה של עבריינים ונרקומנים ולא הייתי רחוקה מלהתדרדר לזנות.


כל החיים שלי התרחקתי מעצמי והייתי ילדה מרצה. בגיל 26 התחתנתי עם האדם שלא אהבתי מעולם וחמש דקות אחרי החתונה רציתי להתגרש ממנו בפועל זה לקח לי 5 שנים. 5 שנים בהם חוויתי התעללות פיזית ונפשית. בגיל 29 הייתה נקודת מפנה בחיי נכנסתי לעבוד כאחות אונקולוגית במחלקת המטואונקולוגיה שם הבנתי כמה החיים קצרים. המטופלים הגוססים שטיפלתי בהם שיקפו לי אילו חיים אני לא רוצה לחיות חיים מלאי חרטות, חיים של אי נאמנות לעצמי, חיים של אי הגשמת אפילו חלום אחד, חיים מלאים בתסכולים ובהחמצות וחיים ללא משמעות.

התרגשתי לפגוש את יוזמת יום ההשראה הבינלאומי, טלי דביר לבנת באירוע לייב ת"א ולשמוע את ההרצאה- המיזם "יום ההשראה הבינלאומי" הוא מיזם ענק ועוצמתי ואני מברכת על הקמת המיזם הזה. אני חושבת שטלי אישה נפלאה ומדהימה ולגמרי נמצאת בייעוד הגדול שלך ורואים שיש לך תשוקה לדבר העוצמתי הגדול הזה. אין כמו יום אחד בשנה לעצור, יום שבו אנשים מקשיבים לסיפורים וזה נותן להם כוח וזה מניע אותם לפעולה והכי חשוב זה נותן להם תקווה שהכול אפשרי גם עבורם. זה יום מאוד משמעותי עבור הרבה מאוד אנשים שלא נמצאים במקומות שהם רוצים להיות בהם ובזכות יום ההשראה הבינלאומי וכאשר הם יקשיבו לאותם אנשים זה כן ייתן להם כוח, השראה ותקווה לשנות את החיים שלהם.


נחזור לסיפור שלך נויה, איך התחיל השינוי?

בגיל 31 התגרשתי ושחררתי הכול : בית, רהיטים,כסף - הפסדתי מיליון שקל ובית ויצאתי מהגירושים עם חובות כבדים בבנק. יצאתי לבד עם תיק אחד עם בגדים בלי משפחה תומכת בלי חברים ובלי כלום אבל היה לי את עצמי ואת היכולות שלי ואיתן הלכתי עד הסוף. בדרך גיליתי את עצמי, גיליתי מה הייעוד שלי וגיליתי ואת היכולות שלי למדתי מהן החזקות שלי עמידה מול קהל, ריתוק הקהל והפעלתו וסחיפת הקהל בסיפור שלי. כתיבה ולעשות הבדלים בחייהם של הרבה אנשים. מיד אחרי התואר השני שלי במנהל מערכות בריאות הלכתי ללמוד 4 שנים אימון במכון אדלר, התחתנתי עם שי והיום אני נשואה באושר. ובו זמנית במשך 12 שנים בניתי קהילה ענקית שצמאה למה שיש לי להגיד, שמאמינה בי ושהולכת איתי בדרך.לא הפסקתי לכתוב להם ולשתף על הדרך שלי, סיפור החיים שלי חשפתי את הכול בלי לעגל פינות ובלי לייפות את המציאות.

לפני 9 חודשים אזרתי אומץ ובלי גב כלכלי התפטרתי ממקום עבודתי אחרי 25 שנות וותק כאחות. העזתי לקחת סיכון כדי ליצור לי את הסיכוי להצלחה וגם הסכמתי לשלם את כל המחירים שבדרך להצלחה, מחיר כלכלי ומחיר אי הודאות. מאז שהתפטרתי כל הדלתות נפתחו לי אחרי 15 שנים של התמדה,נחישות,עשייה,מיקוד מטרה,כישלונות והתמודדות איתם,אמונה עצמית גבוהה ושאפתנות גבוהה מאוד לכבוש את העולם.

עברתי דרך ארוכה, דרך מתבוננת, דרך מדייקת, דרך בוחנת ודרך נכונה ובניתי את עצמי בעשר אצבעות לבד,בלי עזרה של אף אחד ואני יכולה לעזור להרבה אנשים להיות במקום הזה שאני נמצאת בו היום.

אחרי 9 חודשים שהתמסרתי ב-100% לשליחות הגדולה שלי עליתי על הנתיב המהיר להצלחה : התקבלתי להיות מרצה להשתלת איברים במכללה האקדמית בר"ג, התקבלתי להיות מנחה לילדים ונוער בסמ"ל,חשפתי את קורותיבעיתון לאישה, במגזין מנטה ובאתר XNET, התקבלתי כשחקנית דומיננטית ומשפיעה לסרט דוקו "תא וידוי" סרט שבו יככבו מספר נשים עוצמתיות וחזקות שלא אכפת להם לדבר על נושאים רגישים שכולם חושבים את אותו הדבר אבל מעטים מעזים להגיד בדיוק מה הם חושבים באמת.

הסרט ישודר בכל הפסטיבלים של הסרטים בישראל וגם מעבר לים.

מנטור בינלאומי שחוקר הצלחות של אנשים בארץ ובעולם יזם ראיון איתי וחקר את הדרך שלי להצלחה.

ועוד מנטור ענק בארץ העלה אותי על במה של 200 איש בבית ציוני אמריקה כדי לספר את סיפור ההצלחה שלי. 

נויה אור-יהב

0522949608


Commentaires


bottom of page