top of page
  • תמונת הסופר/תאייל הראל

שלמות בבנייה הנובעת מחדוות היצירה

יריב בכר הינו מייסד ומנהל חברת "יריב בכר, הנדסה, ניהול ופיקוח בע"מ", המתמחה בניהול ופיקוח על פרויקטים הנדסיים, המתאפיינים ברמת גימור גבוהה, הנובעת מניסיון רב שנים, שאיפה לשלמות ומעורבות בכל שלב בפרויקט.

מה הרקע המקצועי שלך בתחום?

זמנהוף, 20 תל אביב

"אני בוגר לימודי הנדסה אזרחית בהצטיינות מהטכניון. במהלך הקריירה עבדתי כמנהל פרויקטים בחברות הנדסה מובילות, כמו "תדהר" ו-"אודר הנדסה". בשנת 2007 הקמתי את החברה, המתמחה בניהול ופיקוח על פרויקטים הנדסיים, תמ"א 38 ושימור מבנים."

מה סוד ההצלחה שלכם?

"ההצלחה שלנו נובעת מהמעורבות המוחלטת שלנו בכל שלב בפרויקט:

בניהול ופיקוח על פרויקטים עבור יזמים - בשלב התכנון, אנחנו מעורבים בהכנת התכניות ודואגים שכל ההנחיות שלנו ייושמו על הצד הטוב ביותר, מוודאים כי כל האינפורמציה קיימת בתכניות, החל מדרישות היועצים והרשויות ועד להנחיות היזמים והתחייבותם ללקוחות שלהם.

בשלב הביצוע, אנחנו נמצאים באתר מדי יום, מפקחים על איכות העבודות וטיב החומרים. אנחנו מעורבים בהכנת התכניות ודואגים שכל ההנחיות שלנו ייושמו באופן אופטימלי. אנו נמצאים בקשר רציף עם הקבלנים וקבלני המשנה, עוברים איתם על התכניות, מאתרים ופותרים בעיות ואף מכינים איתם את לוחות הזמנים.

בפיקוח על פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי, עבור בעלי דירות - אנו מובילים את הכנת המפרט החוזי ודואגים לכך שייטיב עם בעלי הדירות. בשלב הביצוע, אנו דואגים לכך שהפרויקט ימקסם את התמורות עבור בעלי הדירות, הן ברמת המפרט והן ברמת הביצוע. אנו זמינים לדרישות ולשאלות של כל אחד מהדיירים ודואגים למצוא פתרונות לכל בעיה.בן יהודה, 174, תל אביב

דוגמאות לפרויקטים של החברה

בניין בתכנונו של האדריכל גידי בר אוריין, ברח' בן יהודה 74, תל-אביב.

בניין בתכנונו של האדריכל יפתח ארד, ברח' שינקין 30, תל-אביב.

פרויקט תמ"א 38 הגדול ביותר שבוצע בארץ - ברח' שלום אש בהדר יוסף. מדובר על תוספת של 16 דירות ל-48 הדירות הקיימות, בבניין בן 8 קומות, אליו יתווספו עוד 2 וחצי קומות, מרתף וחנייה.

בניין בתכנונו של האדריכל מעוז פרייס, ברח' החשמל 17, תל-אביב (מבנה לשימור).

בניין בתכנונו של האדריכל יניב פרדו, ברח' גדעון 1-3, רמת השרון

בניין בתכנון משרד "סגל אסף אדריכלים", ברח' שועלי שמשון 6, רמת גן

בניין בתכנונו של האדריכל טל נבות, ברח' זמנהוף 20, תל-אביב

בניין בתכנונם של האדריכלים אלחנן ושימי יעקובוביץ, ברח' הירדן 89, רמת גן

בניין בתכנון האדריכל יואב מסר, ברח' יעבץ 29, תל-אביב

בניין בתכנון האדריכלית טל אייל, ברח' הירקון 134, תל-אביב (מבנה לשימור).

בניין בתכנון האדריכלית מאירה מור, ברח' אלנבי 114, תל-אביב (מבנה לשימור).

ועוד....


אלנבי,114,תל אביב

מה מעורר בך השראה?

"במסגרת העבודה, ההשראה שלי נובעת מחדוות היצירה - כשבסוף היום עומד בניין - משהו ממשי שאפשר לגעת בו, זו תחושה של סיפוק, גאווה ויצירת יש מאין.

אני שואב השראה גם מהדינמיות והגיוון שבעשייה - אני עוסק בכול מיני תחומים מעניינים במהלך הפרויקטים כמו: חשמל אינסטלציה, מיזוג אוויר, אקוסטיקה ומתנהל מול אנשי מקצוע רבים.

בשעות שמחוץ לעבודה - ההשראה שלי נובעת מההתנדבות והנתינה. אני מתנדב במסגרות שונות ובניהן עם נוער בסיכון. בעברי הייתי מדריך טיולים ואני מארגן מדי שנה טיולים לבני הנוער בסיכון, במימון מלא של החברה. ההתנדבות ממלאה ומרגשת אותי."


דוגמא לפרויקט מעורר השראה?

"ללא ספק - "גן החלומות". זהו פרויקט מאוד מרגש, אותו יזמה עמותת "גדולים מהחיים". מדובר על גן שנועד לילדים חולי סרטן, המצויים ברוטינת טיפולים, שאינה מאפשרת להם ללכת לגן ילדים רגיל. הגן נבנה ברמה של חדר אשפוז בבית חולים, מבחינת רמת הסטריליזציה והמערכות שהותקנו בו. הפרויקט הזה הוא הגשמת חלום של עזרה ונתינה".


הירקון,134 תל אביב

מה אתה אוהב לעשות בשעות הפנאי?

"אני מאוד אוהב לטייל בארץ. תחביב נוסף הוא העיסוק בספורט, כולל מרתונים וטריאתלונים."

משפט שמנחה אותך בחיים

"הדברים הם מאוד פשוטים אם עושים אותם כמו שצריך."

Комментарии


bottom of page