top of page
  • תמונת הסופר/תאורית לבה

״הרווחתי טוב, אבל היתה חסרה לי נשמה״ ראיון מלא השראה עם עורכת הדין המוערכת שני לוי רוזנבלום"התחום בחר בי, והחיים ניווטו אותי לשם. כשסיימתי את לימודי בתחום המשפטים ומנה"ס הבנתי כי כמשפטנית רצוי שאפגין חשיבה מדוייקת אך יחד עם זאת יצירתיות כדי לא להיות ממותגת כעוד עורכת דין." מספרת עורכת הדין שני לוי רוזנבלום בעלת משרד לגישור ודיני משפחה אשר משלבת גם עשייה כעורכת דין בתחום המסחרי אזרחי ובעיקר בתחום של ההיי טק במשרד בוטיק אשר מתמחה בכך, שתהליך התפתחותי הביא אותה לתובנה ולעריכת מסלול מחדש עד לעשייתה המוצלחת היום.


עורכת הדין שני לוי רוזנבלום | צלם אוהד דיין.

תהליך של התפתחות


מאז ומתמיד נמשכתי למקצעות הריאליים כך שעם סיום לימודי המשפטים היה זה טבעי עבורי לעסוק כעורכת דין בחברת הייטק. התחלתי לעבוד, הרווחתי טוב (כידוע, בחברות הייטק) אך עם הזמן כשהגעתי למצב בו הייתי פחות נלהבת להגיע לעבודה מידי יום, הבנתי כי חסרה לי הנשמה וזה הזמן לשנות כיוון ולהוסיף לעצמי עניין. כטיפוס שאוהב ללמוד ולהעשיר את עצמו, בחרתי להעשיר את עצמי בתחום של ההתפתחות האישית והרגשתי כי עברתי עם עצמי תהליך התפתחותי שהביא אותי לעסוק כמגשרת ועורכת דין בדיני משפחה בנוסף לעיסוקי כעורכת דין בתחום המסחרי.
המעבר מעולם ההייטק, הראלי הקר, לתחום אנושי העוסק בנפש האדם, מילא אותי וגרם לי להבין כי המקצוע בחר בי כדרך חיים, בחיבור לנפש האדם והרצון להשכין שלום בין אנשים הוא הייעוד והשליחות שלי בחיים, במיוחד היום כשהכל הופך להיות יותר ויותר דיגיטלי ואנשים כן מחפשים את הקשר האנושי מול עורך הדין שלהם שיקשיב להם מהלב וילווה אותם בתהליך המשפטי והנפשי שהם עוברים תוך כדי, יד ביד.


עורכת הדין שני לוי רוזנבלום | אנשים מחפשים את הקשר האנושי מול עו״ד

הרגשתי כי עברתי תהליך התפתחותי משמעותי שהביא אותי לעסוק בראש ובראשונה כמגשרת ועורכת דין בדיני משפחה. המעבר מעיסוק רק בתחום ה-הייטק, התחום הראלי והקר לתחום אנושי העוסק בנפש האדם, מילא בי את החוסר שהיה, וגרם לי להבין כי המקצוע בחר בי כדרך חיים, כחיבור לנפש האדם והייעוד שלי בעולם הוא להשכין שלום בין אנשים ולעבוד מולם תוך שיחות אישיות, הבנה והקשבה ולא רק מתוך אוטומט משפטי, למדתי להכניס את הלב והנשמה ליום יום שלי.


אמא כהשראה עבורי


גדלתי בבית לאימא קרייריסטית כזו שלא ויתרה לעצמה והייתה תמיד בעשייה מתמדת. עוד כילדה זכור לי כי גם בתקופות מאתגרות שהיא שידרה "עסקים כרגיל" המשיכה לעבוד ולהשקיע ולא נתנה לנו כמשפחה להרגיש במשבר.

בדיעבד, מסתבר שגם אני כזו, ואימא היא דמות השראה עבורי כמו עוד נשים חזקות המצליחות לשלב בין קריירה, לזוגיות ומשפחה מבלי לשכוח את עצמן.


עורכת הדין שני לוי רוזנבלום | צלם אוהד דיין.

כעורכת דין העוסקת בדיני משפחה אני פוגשת לא מעט מקרים בהם נשים מוותרות על הגשמתן האישית לטובת משפחה וגידול ילדים ולבסוף עם השנים, הן מבינות ששילמו מחיר כבד היוצר אצלן תסכול, חוסר שביעות רצון ומירמור המשפיעים עליהן ועל בני הבית היוצרים אוירה לא נעימה.


אני מאמינה כי לכל אישה חשוב שיהיה חלום אותו תרצה להגשים וכי הדרך להגשמתו אפשרית ע"י איזון נכון עם חיי המשפחה, חריצות, עשייה והתמדה לעבר המטרות המקצועיות והאישיות וזאת מתוך נחישות, התמודדות עם הפחדים והקשיים שנלווים לכל דרך ובעיקר אמונה בעצמך ובדרך שאתה מתווה לעצמך בחיים והתמקדות בחזון.רצוי שלכולנו יהיה דרייב בעשייה. מהו הדרייב שלך?


הרצון להשפיע ולפתח את עצמי ואחרים תוך גיוון בעשייה ויצירת עניין כשכל יום אינו דומה לקודם לו.
האני מאמין שלי הוא להשתפר כל פעם לגרסה טובה יותר שלי, אני לומדת מטעויות ואז נוצר עניין וסקרנות חדשה הנותנים לי מוטיבציה להמשיך ולתת את שיש לי לתת לכל הסובב אותי ובעיקר ללקוחותיי.

הקורונה עשתה לי טוב


בתקופת הקורונה, כשכולנו מצאנו את עצמנו עם עודף זמן פנוי, מצאתי את עצמי עם משפחתי בזמן איכות ומחשבות דרכן הבנתי מסרים ועומקים שלא היה לי זמן להתפנות אליהם לפני הקורונה ושיניתי סדרי עדיפויות בחיים שעד עתה לא ייחסתי אליהם חשיבות.הבנתי כי לא ארצה לוותר לעצמי על החלומות שלי גם באקדמיה וללמוד תואר שני ולהעמיק בחזון שלי להעמיק את העיסוק של המשרד שלי כעורכת דין בדיני משפחה, יחד עם זאת הפנמתי כי ארצה לטפל במקרים שיתאימו לקצב החיים החדש בו ארצה להקדיש גם זמן איכות לעצמי ולמשפחתי ולתת לילדיי את תשומת הלב שמגיעה להם.


הבנתי כי קצב חיים מטורף לא בהכרח מניב תוצאות רצויות, ותוך כדי הסתכלות בפרספקטיבה אישית למדתי היכן לחזק את עצמי והיכן לשחרר תוך הקדשת זמן, סבלנות, התמדה ועשייה בכל תחום בחיי.

נתקלת במצבים של חששות?


עורכת הדין שני לוי רוזנבלום | צלם אוהד דיין

בוודאי.

בחיים, לכל אחד מאיתנו קיימים רגעי פחד וחששות. גם אני, נתקלתי במצבים אלה כשלא היתה לי מספיק עבודה ולהיפך, כשהיתה לי הרבה עבודה ולא ידעתי כיצד אספיק לשלב הכל ויחד עם זאת לא לשכוח את עצמי,

אך המשכתי בעשייה, האמנתי בעצמי ולא ויתרתי. פשוט, הפכתי את הפחד לדחף ולמנוע צמיחה.

אילו עצות תתני ליזמים בתחילת דרכם?


לא לוותר. להמשיך בעשייה שמשלבת את הראש עם הלב. גם כשקשה מבחינה מנטלית או כלכלית, להאמין בדרך ובחזון שהצבתם לעצמכם ועם הזמן, תגיע גם ההצלחה. תמשיכו ללכת ולנוע גם כשקשה ולא מתגמל, יש שלב שקוצרים את הפירות של הזריעה, השקייה, טיפוח והתמדה. הסבלנות משתלמת.

הפרקטיקה, ערכים, הסבלנות והדחיפה העצמית לעבר המטרה הנכספת, הם שיניעו אתכם בסלילת הדרך להגיע לפסגה.

עורכת הדין שני לוי רוזנבלום | צלם אוהד דיין

היו נאמנים לעצמכם. דרך ארוכה ומפותלת עדיפה על דרך קצרה וחסרת ערכים.


אין קיצורי דרך. האנושיות, האיכפתיות, פתיחת הלב והושטת היד לעצמיכם ולאחרים בתוך המהלכים של החיים חשובים לא פחות מהתוצאה עצמה.

הדרך היא התכלית והתכלית היא הדרך אז כדאי שנעשה אותה כמו שצריך בלי לעגל פינות ובלי לוותר לעצמינו על הדברים החשובים באמת, לעשות את הדברים מכל הלב.

שני לוי רוזנבלום, מגשרת ועורכת דין | לינק לאתר למידע נוסף והרחבת דעתComments


bottom of page