• אייל הראל

להפסיק לעשן עם יעל רון | המאסטרית לשיטה היעילה בארץ לגמילה מעישון

עודכן ב: ינו 26

אם ניסתן.ם לאחרונה להיגמל מעישון וחלמתם על הרגע בו תדליקו את הסיגריה האחרונה ודאי שמעתם על יעל רון.

יעל רון מומחית ומאמנת מוסמכת בשיטת סאטיה בעלת מוניטין ידוע בתחום הגמילה מעישון. בכתבה המרתקת תקראו בהרחבה על תפיסת עולמה שמובילה להצלחות מוכחות בתחום.

איך מתחילים להפסיק? התשובות בכתבה
יעל רון בת 44, גרושה פלוס ילד אחד והם חיים בתל אביב.

יעל בעלת וותק של 20 שנים בתחום ההנחיה האימון והטיפול


"יצרתי דרך לגמילה מעישון. דרך אשר קרתה לי לפני 20 שנים והיום

אני מעבירה אותה בתשוקה רבה"אני מאמנת את לקוחותיי להבין ולדבר בשפה של הגוף מבפנים, שפה טבעית לנו אשר נולדתו לתוכה וכל שעלינו לעשות הוא להתחבר אליה. היא השפה הביולוגית שלנו.

"פירוק מנגנונים גופניים שנמצאים בארכיון התחושות יאפשרו לחיות את החזון ובהווה. גמילה מעישון שייכת להווה והתמכרות לסיגריות שייכת לעבר"

אני בעצמי התמכרתי לסיגריות בגיל הנעורים וגם נגמלתי מעישון בגיל 25. מעולם לא חזרתי וגם לא התגעגעתי.

אספר לכם איך זה עובד. גיליתי שהדרך שעברתי מעוגנת בגופי ידע חזקים מתחומיי מדעים שונים כמו פיסיקה, כימייה, ביולוגיה, רפואה, מדעי החברה והרוח ופילוסופיה. לקחתי את זה צעד נוסף למקצועיות מעולם האימון שמבוסס הוויה, כלומר מי אנחנו ביחס למציאות ומאיזה רגש אנחנו מגיבים, ובנוסף לזה דרך עבודה של פיתוח היכולת שלנו לנהל את תחושות הגוף. להרגיע ולמנוע עוד סיגריה אחת, שניהם מקיימים תנאים מעולים ופתרון מלא לנצח את המצב הזה.


השלב הראשון


הראש אומר stop והגוף מבקש עוד. איך מנצחים את המצב הזה?

השלב הראשון הוא להתחיל לנהל את תחושות הגוף שמבקש כל פעם מחדש עוד סיגריה.

בימינו ידועה ומקובלת התפיסה שבגוף האדם קיימת אנרגיית חיים ויכולת ריפוי עצמית שנובעת מתוך הקשר של גוף ונפש או במילים אחרות גוף ותודעה. על מנת שהאנרגיה תזרום בחופשיות, יש לשחרר את המקומות בהם האנרגיה ירודה ותקועה. כך נוכל לנהל את הגוף ולהיגמל מעישון. על זה מבוססת הדרך שלי.

הז'אנר אליו אני משתייכת הוא הז'אנר של שיטות טיפול מבוססות גוף. אני מביאה אימון של תשומת לב לתחושות הגוף ולשפה לה נולדנו. אנחנו "מפתחים את השרירים הללו" ולומדים לדבר עם הגוף בשפתו. חוויות שאנו חווים בחיינו בכלל ואמונות שאנו מחזיקים בהן לגביי היותנו מעשנים, מאוחסנות וצרובות בגוף כקפסולות של זיכרון של תחושת גוף. קוראים לזה "זיכרון תאי".


האמונות האלה יוצרות את השפה שלנו שממנה נגיב וניצור את המציאות שלנו, אותו הדבר כל פעם מחדש. אנחנו חיים בעבר. ואז כאשר נתקל בסיטואציה "שתקפיץ" לנו זיכרון מעיק מהעבר, מיד תרד לנו האנרגיה והתגובה שלנו תהיה לחץ ונרוץ לעוד סיגריה.

השלב הבא הוא לפרק את המנגנונים שמלחיצים ולהתחיל לשנות את המערכת שלנו לכדי יצירת רוגע. באנרגיה כזאת לא מעשנים בוודאות! זאת מודעות ומעבר לרמת תודעה מפותחת יותר ואיכותית מאוד.חיבור לחזון האישי ואל החזון הקולקטיבי


אני עוזרת לאנשים להתחבר לחזון שלהם ולהיפתח לתודעה חדשה, לתדר חדש בתוכם מתוך עבודה עם הגוף. שהיא רכישת השפה לה נולדנו ושלב נוסף בהתפתחות האנושית. החזון האישי הינו חיבור למשמעות החיים ומקור עצום להשראה וכוח גופני להגמל מעישון.

בדו"ח שר הבריאות על העישון בישראל שהוגש לכנסת ופורסם במאי 2020, נכתב כי שיעור העישון בכלל האוכלוסייה הבוגרת בישראל הוא 20.0% בממוצע. כמו שמבינים מהנתונים, מדובר במיעוט מעשן לעומת האוכלוסיה הכללית.

היפוך היוצרות מ"עישון חברתי" ל "גמילה חברתית". ויציאה מהאדישות שאינה מאפשרת מעבר לתודעה גבוהה יותר והעלאת תדר השמחה. כי עישון חברתי הוא דבר השייך לתודעת העבר.

היום אנחנו משנים את התדר ואחריות חברתית הינה לשנות את התדר של הדאגה, הסבל, הפחד והצמצום לתדר של שמחה , הצלחה ואהבה. אימון של מעבר מתגובת לחץ אל עבר תגובת רוגע ואימון הגוף להשתמש בבית המרקחת הטבעי שבנו בכדי לייצר ביטחון, רגיעה ושמחה. תודעת שפע במילים אחרות. להפעיל את תודעת העל שלנו.


להפעיל את תודעת העל שלנו


הדרך שלי לעזור לעשות את זה היא באמצעות טרנספורמציה, אני עוזרת לאנשים לחזור לעצמם ולהכיר ביכולות שלהם, ללמוד את השפה של הגוף שלהם, ללמוד שהגוף שלהם חזק ומסוגל, שאין עליהם. הם צריכים להתחבר לשפה של הגוף וחלק מלהתחבר לשפה של הגוף, זה לזהות את המקומות בהם יש להם תקיעות רגשית.
מה הסיבה שאנשים ממשיכים לעשן?


מה שהכי "תוקע" אנשים שנשארים במיעוט המעשנים ועדיין ולא עברו גמילה, זה שהם שבויים בתוך תודעת העבר.

הם עשויים להגיד לעצמם דברים כמו: "אני אוהב לעשן", "כיף לי לעשן בחברה", "אני אשתעמם אם לא אעשן", "סיגריה שתיים ביום זה כלום", "אני רוצה להגיע למטרה שאני מעשן סיגריה- שתיים בשבוע, מבחינתי זה יהיה כאילו נגמלתי" "זה מילוי, אני אפילו לא יודע מה זה ממלא לי".

האמירות הללו הן רק כיסוי. אלה הדברים הגלויים על פני השטח, קצה הקרחון. אני עובדת גם על קצה הקרחון וגם על מה שמתחת.

אם אנשים ירשו לעצמם באמת להגיד את האמת ללא הפחדים, עם יד הלב, הם יודו שהם רוצים להפסיק לעשן לגמרי, ולכן אנחנו באימון מטפלים בפחד שמונע גישה לתודעת העל והניסים בגוף.במהלך התהליך, אנשים נפטרים מ"רעשי הרקע" של העבר, ולומדים לפתוח ערוץ תקשורת להגשמה עצמית, להיות יותר בתדר של עצמם. הם מפנים המון אנרגיה שתהיה זמינה לגמילה מעישון, הגוף שלהם הופך קליל יותר ומסוגל להכיל את הגמילה מעישון.

בסדנה, אנשים לומדים לזהות מה הסיגריה מספקת להם, למה הם ממשיכים בעישון. הייתה מישהי שאמרה שהיא אוהבת את הסיגריה שלה בערב, יחד עם חצי כוס היין שהיא שותה במרפסת בסוף היום. זה נותן לה להרגיש סקסית וקלילה ו"שובבית", ככה היא קראה לזה. כשנכנסנו יותר לעומק, הבנו שמה שנמצא שם, הוא הפחד מזה שהיא הולכת ומזדקנת. היה שם פירוק של התחושה שעלתה לפני השטח, הבנו שהיא תרגיש יותר טוב בלי הסיגריה והיום היא עדיין יושבת במרפסת בסוף היום, עושה דברים אחרים ו"מעיין השובבות" שלה נובע ממקומות אחרים. ממקום של אהבה.

סיפור נוסף הוא על בחור, דיי חתיך ומוכשר, קרייריסט, שהיה גמול מספר שנים ופתאום ברגע אחד הוא שכח את הכל והדליק סיגריה כשישב בבר עם דייט חדשה, שהוא מאוד היה מעוניין בה אבל חש שהיא כנראה שלא. רק להבין מה התחולל לו בתחושות הגוף ולהרגיע, הצורך להיות מרצה ולמצוא חן, הן תכונות השייכות לילדותו ולבית הוריו, וניהלו אותו. העבודה המשותפת מתוך השקט איפשרה לו את הגישה אל התחושה שנבעה מארכיון התחושות ובטח לא הצדיקה עישון. בפעם הבאה אם הוא יתקל בסיטואציה דומה, כבר תהיה לו גישה "לספור עד 10" כי הוא התאמן לחוש את שפה גופו, להסתכל פנימה.

יש עוד סיפורים, חלקם יותר קלילים וחלקם יותר כבדים ובעיקר מהווים מעמסה על תחושות הגוף ומפריעים להיגמל מעישון. טרנספורמציה בהן היא לתמיד.

ככל שהתודעה שלנו יותר קשורה להווה ולא לתודעת העבר, אנחנו יכולים להשתכלל יותר ולעבור למדרגה הבאה. תהיה להם אנרגיה גבוהה יותר לעשות בחייהם שינויים עוד יותר מרחיקי לכת.

מה תאמרי לאדם שניסה להיגמל בשיטות שונות ולא הצליח. האם יש לו סיכוי להצליח בסופו של דבר ?

כאשר מנסים לטפל רק ב"בעיה" של העישון עצמו ולתת לה פתרון, לא תמיד זה מצליח. צריך לגשת ממקום הוויתי בו אנחנו מבינים מה בתוכנו משאיר אותנו מעשנים. צריך להכיר בכך שהאדם הוא ישות הוליסטית, הגוף משפיע על הנפש ולהפך. כאשר השינוי שנעשה הוא שינוי עמוק, שמטפל בתודעה, זה מגדיל את סיכויי ההצלחה. לכן בסדנה העבודה הינה ברמה האישית.


איך אנשים עושים שינוי בעקבות הסדנא?

חשוב לי להדגיש שבמהלך האימון לא מתבצע כל מגע בגוף. הלמידה כולה נעשית באמצעות חיבור לגוף דרך הבנת השפה של הגוף. זו שפה טבעית עבורנו, אנחנו נולדים איתה, רק לפעמים צריכים להיזכר ולהתחבר אליה מחדש.

אנחנו לומדים תחילה להכיר את הגוף, אנו לומדים לזהות מה המטרה של העישון עבורנו, מה הצורך שהסיגריה ממלאת ומאיזו תודעת עבר זה מגיע.

בשלב הבא, אנו לומדים להירגע, להיפתח לשינוי ולומדים שאנחנו יכולים לספק לעצמנו את הצורך באמצעים אחרים מבלי להסתמך על העישון. באמצעות כלים שונים, המשתתפים לומדים לקחת אחריות, לנקות את האנרגיה של העבר ולהתחבר לחזון.

השלב האחרון, יוצר בנו את הוודאות שגם אם ניתקל בחיינו באי אילו מצבים העשויים לפתות אותנו לחזור לעשן, נחזק מולם את התודעה החדשה שבנינו, בה אנו כבר גמולים מעישון. בטקס ה"מעבר" בין שתי התודעות, אנשים מתחברים לעוצמה של הגוף שלהם ולכוח האמונה וחוזרים לחייהם מלאי אנרגיה ונכונים לזמן לעצמם מציאות חדשה מתוך התודעה והתדר החדש שיצרו בתוכה.

יעל רון, גמילה מעישון, התמכרות לעישון, יום ההשראה

איך כל זה מתקשר ליכולת למגנט מציאות חדשה?

בפיסיקה הקוואנטית שגור הביטוי Entanglement

הדרך בה אנו נמשכים אחד אל השני אינה מקרית, כולנו מחוברים בשדה אנרגיה אחד. כך אנו ממגנטים אלינו בכוח המשיכה, את מה שרשום בתודעה שלנו. בגלל זה אומרים ש"הכל כתוב", אבל הרשות נתונה. אז תרשו לכם ליצור ולברוא את מציאות החזון שלכם. כך גם נשדר ונקלוט מצבים ואנשים שקשורים לאני החדש. בלי עישון. זה הכל תלוי אם ניקינו נגעים תודעתיים.


חלק מהיכולת הנלמדת בתהליך לגבי התודעה החדשה, היא היכולת "למשוך" ו"למגנט" לחיים של המשתתפים את החזון והמציאות הרצויה להם. אנשים מדברים על "למגנט" דברים לחיים שלהם. זו הפכה להיות מילה אופנתית בימינו, ואני לא רוצה שזו תהיה אופנה חולפת, אני רוצה שאנשים באמת יבינו את הדבר היכולת הזו שנקראת "מיגנוט" ואיך הם יכולים להשתמש בה על מנת להפוך את החיים שלהם לטובים יותר.


בואו נבין לרגע את הטכנולוגיה שעומדת מאחורי העניין הזה שנקרא "למגנט" הגוף שלנו מוקף חשמל. חשמל יוצר מגנטיות. איך אנחנו ממגנטים לחיינו? באמצעות התגובות שלנו והשפה שלנו. הן אלה שיגרמו לנו לפגוש אנשים ספציפיים שיקיפו את סביבתנו וכל ההתקשרות החברתית שלנו תעבור דרכם. הקשרים החברתיים קובעים

את ההזדמנויות שייפתחו לנו.


ומה עומד מאחורי התגובות שלנו? התפיסה שלנו, מה שאנחנו חושבים. אם אנחנו חושבים מתודעת העבר, עם אנרגיה ירודה, אנחנו עשויים לחשוב דברים כמו: "מה לעשות, אלה החיים שלי. בחרתי עבודה שאולי היא לא מדויקת לי כי אני מרצה ועושה מה שמצפים ממני, אני לא מאמין שאני מסוגל. אבל אני לא יכול לעזוב, כי אני חייב, אני בלחץ."

לעומת זאת, אם אנחנו בוחרים דברים מתוך מקום אמיתי, מתוך אותנטיות, כי אנחנו מאמינים בגדולה שלנו ולא נכנעים למה שחוברתנו לקבל- אז החיים שלנו מקבלים תפנית. מה שאנחנו משדרים לעולם, זה מה שחוזר אלינו בחזרה.

ממש כמו בומרנג.


הקשבה הינה המקור להכל כולל גמילה מעישון. הקשבה ממקום ריק ונקי זאת הינה יציאה מהרובוטים שהפכנו להיות.

אני מביאה פתיחות על ידי הקשבה. בשיטה בה הוכשרתי לעבודת הטיפול, שמים דגש על הקשבה, לומדים להקשיב לאנשים ממקום ריק ונקי שחף מ"השפעות" של העבר.

כאשר אני מקשיבה ממקום שבו אני ריקה מאחיזות רגשיות על תחושות הגוף שלי, זו הקשבה ממקום נקי ומקבל. עשיתי עבודת התפתחות, ואני כל הזמן מחוייבת להמשיך ולהתפתח.

מכאן מגיעה היכולת שלי לעזור לאנשים להתמודד עם החוויה, ולעבור ממצב של אנרגיה ירודה, נוקשות מחשבתית ותחושתית למצב של אנרגיה גבוהה המאופיינת בחמלה ופתיחה של מה שהיה חסום.

אני מביאה אומץ לב.

ללא אומץ, אני לא חושבת שהייתי יכולה להגיע ולהמשיך לפעול בכלל בתחום הזה. בתחום הגמילה מעישון. אומץ לב, נדרש גם מהמתאמנים, להחליט שהם "נותנים צ'אנס" אמיתי לתהליך ועושים את העבודה הנדרשת. את העבודה שלי מאפיינים גם ערכים של יושרה, אחריות, אהבה, תעוזה, אמונה, אותטניות ואמת פנימית.


טיפ בעניין הפחד מהשמנה שלאחר הגמילה מעישון.

אני מדברת מתוך ניסיון. אני מבינה לעומק את שלבי תהליך הגמילה, מהסיבה שאני עצמי הייתי שם, חוויתי את זה בעצמי ואני מכירה היטב את המכשולים והפיתויים. זו הסיבה שהתהליך מאוד מותאם לנגמלים. פיתחתי פלטפורמה שכוללת את זה וההכשרה שלי בניקוי רעלים נובעת בדיוק מהסיבה הזו, זה פשוט קרה לי, הייתי שם ולכן אני מבינה אתכם. זו דרך שאני בעצמי עברתי ואני מתייחסת לזה במקצועיות ומקצוענות, אני מביאה דברים אמיתיים שמעוגנים במדע ובגישות טיפוליות.


צריך להבין שכשהגוף נמצא בלחץ, באופן טבעי פעילות העיכול נהיית איטית יותר וגם סוכר מופרש למחזור הדם. זה יוצר השמנה. בנוסף לזה ידוע כיום שבמעיים שלנו קיים מאגר עצום וענקי של סרטונין שהוא הורמון שנוצר בעקבות רגיעה בדיוק הפוך ממה שקורה אצל מעשנים שמובנית בהם תגובת לחץ אוטומטית. ולכן בשיטה שלי אנחנו מתאמנים לייצר רוגע וליצר הפרשה טבעית של סרטונין ולהתחזק ולחזק את מערכת העיכול ופעולת המעיים. אנחנו הופכים להיות המאסטרים של הבריאות שלנו. אין סיבה להישאר מעשנים בגלל זה כי אני מביאה פתרונות ואימון יומיומי בשביל זה במיוחד.

אודות יעל רון, מאמנת לשינוי דרך הגוף ומומחית לגמילה מעישון

  • בעלת תואר ראשון במדעי הרוח והחבר

  • מאמנת מוסמכת בשיטת סאטיה לבית אימושיין

  • מוסמכת בלשכת המאמנים

  • בעלת הכשרה מקצועית באימון הוליסטי

  • מנחת קבוצות מטעם מכון גישות

  • מתרגלת התפתחות עצמית ומדיטציה מעל 20 שנים

  • בעלת הכשרה לניקוי רעלים

  • מומחית לגמילה מעישון


לפרטים: 050-5890734 | www.yaelron.net

פייסבוק

אינסטגרם


414 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול