• אייל הראל

מבית יצחק לתערוכת אמנות הגדולה בעולם בניו-יורק | מירה זימן

האמנית מירה זימן ממושב בית יצחק, מתארת את תהליך היצירה שלה כמסע הנובע מתוך כוח פנימי, שאין לדעת לאן יוביל. עבודות השמן הייחודיות שלה, המגלמות עולם צבעוני עשיר בהשראת נופים קסומים, זוכות להצלחה מעבר לים. בקרוב תשתתף בתערוכת האמנות ArtExpo בניו יורק, הנחשבת לגדולה בעולם ומכאן השמיים הם הגבול.
מרייקי מאסטר לאמנית

"לצד היותי אמנית אני גם רייקי מאסטר ובמשך 19 שנים עסקתי בתחום הרפואה האלטרנטיבית. אני מציירת מגיל ארבע ובמשך שנים ציירתי להנאתי בביתי, ללא שאיפות להתפרסם. בהמשך למדתי ציור ואמנות במשך שש שנים.

נקודת המפנה החלה לפני שש שנים, כאשר הגיעו אלי אוצרות אמנות אשר תהו עד מתי "אתחבא" בבית עם הציורים שלי. "איך תתפרסמי?" הן שאלו. עניתי להן שאני רוצה להישאר אנונימית וטוב לי ככה. לאחר שכנועים הן חיברו אותי לקבוצת אמניות ויחד איתן הצגתי את עבודותיי בתערוכה, בגלריית ה"אגם" המדהימה ברעננה. שתיים מתמונות שהצגתי בערוכה נוצרו בהשראת מלחמת צוק איתן.

להפתעתי, בסיום התערוכה שנמשכה שבועיים, הייתי היחידה שמכרה מציוריה. ההישג הזה וההכרה ביכולותיי, דחפו אותי להמשיך הלאה ומאז הצגתי בתערוכות במקומות רבים בארץ ומעבר לים."


"כשאני מציירת אני יוצאת למעין מסע רוחני עוצמתי בו אני מתחילה בכיוון מסוים ובהמשך אני מביעה את עצמי מתוך דחף של רגע, מונעת על ידי ישות אחרת המנחה ומובילה אותי."
מה מעורר בך השראה ליצירה?

"כשאני מציירת אני יוצאת למעין מסע רוחני עוצמתי בו אני מתחילה בכיוון מסוים ובהמשך אני מביעה את עצמי מתוך דחף של רגע, מונעת על ידי ישות אחרת המנחה ומובילה אותי.

אני שואבת המון השראה מהטבע, בעיקר מהנופים הקסומים במדינות הרבות בהן אני מטיילת ברחבי העולם כולל מקומות רבים באירופה ואתרים אקזוטיים בניו זילנד וסיישל. אני מצלמת את הנופים בלי סוף ולפני תחילת העבודה אני מדביקה את התמונות על הקיר כמקור השראה. זוהי טכניקה שהתפתחה אצלי רק בשנים האחרונות.

בארץ אני אוהבת לצייר פרחי בר בחורף ובתקופה האחרונה אני מציירת עופות מיוחדים, אותם אנו מגדלים במשק שלנו בבית יצחק. נושא ציור נוסף האהוב עלי הוא אנשים אותם אני מציירת לפי תמונות וללא מודל, בהשראת אמנים כמו גוסטב קלימט."

כיצד החלה הפריצה שלך מעבר לים?

"הפריצה שלי לחו"ל החלה בעקבות החשיפה ליצירותיי באינסטגרם ובפייסבוק. בנוסף, חברתי לחברת אוצרות אמנות גדולה באנגליה המקדמת אותי ומדי שנה הם מוציאים ספר מהודר הכולל גם את היצירות שלי.

הצגתי בביאנלה בפירנצה ובמקומות נוספים באירופה. בקרוב אני עומדת לחתום על חוזה עם גלריה בארה"ב ובאוקטובר יוצגו ארבע תמונות שלי בתערוכת האמנות הגדולה בעולם ה-Art Expo בניו יורק. זה הישג מרשים ומרגש שאני מאוד גאה בו."


במבט קדימה

"אני מרגישה סיפוק רב מהפריחה שלי בתחום ומהיכולת שלי לעסוק במה שמהווה חלק ממני מאז ומתמיד. התכנון הוא להמשיך לנסוק קדימה, בעיקר מעבר לים."

"הצגתי בביאנלה בפירנצה ובמקומות נוספים באירופה. בקרוב אני עומדת לחתום על חוזה עם גלריה בארה"ב ובאוקטובר יוצגו ארבע תמונות שלי בתערוכת האמנות הגדולה בעולם

ה-Art Expo בניו יורק. זה הישג מרשים ומרגש שאני מאוד גאה בו."תערוכות

הצגתי בתערוכות במקומות רבים בארץ, כולל תערוכת יחיד באופרה הישראלית

הצגתי במשך שנתיים בתערוכות בציריך, שוויץ, יוון, ווינה, איטליה ולאחרונה גם בארה"ב ובגלריה ביוון.

לינק לגלריה ביוון : https://www.alesarte.com/SEEMANN-MIRA.php ספרים ואתרים המציגים את עבודותיי:

The First Art Berliner Book

Contemporary Art Curator

אמנות מהלב

אמנים ישראלים 2019-2020

אתר האמנות מאסטרפיס
מירה זימן

052-6254459

www.miraseeman.com

mirasee121@gmail.com

312 צפיות
אנחנו מחפשים חדי קרן, פיונירים שיודעים לזהות תשוקה נדירה שזורה ברעיון חדשני ולפעול.  
אם מעניין אתכם לשמוע פרטים, להצטרף לקהילת ההשראה, לסייע או לקחת חלק ביוזמה מרתקת זו תגידו: אני, מלאו פרטים ונחזור אליכם 

© 2018 by one adv.    tel: 03-5613336  

  • Facebook - יום ההשראה הבינלאומי
  • Instagram -יום ההשראה הבינלאומי 7.5