top of page
  • תמונת הסופר/תטלי דביר לבנת

צבעים - מה הם אומרים עלינו? כל הפרטים במאמר של המאסטרית ד״ר שולמית רונן

העדפת הצבעים, אשר לעיתים נשארים עמנו לאורך חיינו, ידועים כצבעים המבטאים את התגלמות הנשמה, הנפש ורחשי הלב.

הם מצבעים ורומזים על איכויות מהותיות פנימיות בתוך עצמנו ומשאבים פנימיים שיש לנו "לתקן" וגם לאתגר או להוות אתגר בכך שנעמת עצמנו מול המחסורים ו/או הליקויים בתוכנו. רצוי להתבונן בצבעים שאנו לובשים הכי הרבה ובתדירות גבוהה, ולראות מהם מגלים, מראים וחושפים הודותנו.


צבע אדום

הצבע האדום מסמל את החיות, את העוצמה ואת הבקיעה. זהו צבעם של מובילי החום: האש והדם, הקשורים באור השמש, בכח החיים, בנתינה האינסופית, ברוחב לב, בנשגב ובאצילי .

הצבע האדום מסמל את אומץ הלב ואת המפגש עם הפחד. זהו הניצוץ המצית את הלהבה, זוהי אנרגיה טהורה, פעילה, הנמצאת בתנועה מתמדת, שמלבה וממריצה, ספונטנית וטעונת רגשות.

מעצם טבעה, בהיותה אימפולסיבית, היא פוקחת עיניים ומפלסת דרך לחדש. היא מקרבת אותנו לטוהר הטבעי השוכן בתוכנו. אנרגיה זו, היא כוחם של הרגש, הפשטות, האינטואיציה והאיכות האוטנטית.

אלו הם, האינטליגנציה הטבעית, הרוח היוזמת, השאפתנות והרצון העז ללכת בגדולות . המשמעות לכך, היא להיות קשוב לקול הפנימי שבתוכנו, המקדם את כל העומד לקרות לנו ולא פעם מזהיר אותנו בפני סכנות .

האדום מלמד אותנו להיות מאזינים ומקשיבים טובים – במידה ונתעל את האנרגיה.

אדום משמעו – עוצמת אנרגיית החיים והחיות, יחד עם הפעילות העצבית הממריצה ומזרזת אותנו לבצע דברים המביאים לתוצאות ולהיות מצליחנים.

במידה ואנו לובשים אדום כמנהג והרגל, זה יכול להצביע על שימת דגש וחשיבות בתשוקות מיניות וארוטיות.

אנרגיה זו יכולה לבוא לידי שימוש ומימוש במיטבה כאשר היא נעשית בצורה של רצון שאין בו שמץ של מאמץ, השתדלות יצירתית ועידודה, מנהיגות – אשר ביטויה בהתרחבות והתפתחות.

אדם שהצבע אדום שולט בחייו – יש בו אומץ והתנהגות מוחצנת, אולם נוטה למצבי רוח והופך לפגיע ונוח להתרגז, כאשר אינו משיג ומוצא את דרכו שלו להשגת רצונותיו. הצבע האדום - מלמד את האדם סבלנות.

צבעי אדום בגוון ערמוני ואדום ארגמני - מראה על אדם אוהב ומשעשע, אולם חשוב להיות זהיר שלא להיפך לכועס ונעלב ולהרגיש קורבן על ידי אחרים.

האדום הבוהק, הבהיר והחי הוא זכרי ונמרץ, זהו האדום של הטלה המעורר אותנו לפעולה. זהו צבעו

של הסנה הבוער, של כוח הנעורים, של החופש המבריא והמרפא. האדום הכהה, לעומתו, הוא הצבע

של מעמקי האדמה ושל האש המרכזית הפנימית. הוא מייצג את הבגרות, הבשלות, את העיכול על

כל משמעויותיו, ובעיקר את יכולת התחדשותו של האדם ושל יצירתו .


אדום כהה - אנרגיה מלאת אהבה

הצבע האדום הכהה מסמל את האסרטיביות ואת דחף ההישרדות, את כח הגברא ואת האלימות.

האנרגיה של מרס באה לידי ביטוי בגוף הפיזי, ואין ביכולתה להתמיר עצמה לגופים מעודנים יותר, כל

עוד לא מושגת שליטה עצמית מלאה. זוהי אנרגיה חיונית המעודדת את החיה שבאדם, את תשוקותיו, את להט רגשותיו ואת התענוגות .

הצבע האדום - אנרגיה של אהבה ואנרגיית חיים. זרימת הדם (אדום) מסמלת אנרגיה של זרימה עם החיים, הישרדות, וכן בניית הדימוי העצמי ופרקטיות. באדום טמונה אנרגיה המפעילה את הידיים ואת הרגליים, עוזרת לגמישות המחשבה, הרגשות ומגבירה את כוח הרצון. תהליך הלידה הוא התנסות אדומה, ובאדום כלל יש אנרגיה להישרדות, תשוקה, אהבה ומחויבות, אומץ וחוזק, איכויות של התעוררות לשינוי ה"אני" בתוך עצמנו, המעצימות את יכולת ההשתרשות של כל אלה .

צבע כתום - צבע שמסמל בריאות וריפוי

הצבע הכתום מתקבל באמצעות ערבוב האדום – צבע החיות, הפעולה והמלחמה, עם הצהוב – צבע האינטלקט.

כתום הוא צבעה של השמש . הוא הנקודה המאזנת בין רוח האדם לבין יצר החיים. הכתום יכול להתגלות כאהבה נשגבת, כפי שהנזירים הבודהיסטים לובשים את שמלתם הכתומה .הכתום מסמל את כוח היצירה, את הדינמיות השמשית, את הבריאות, את הקדושה, את האינדיווידואליות, את הגאווה, את היהירות, את העזרה לזולת ואת האמונה. הכתום מעצים את החיונית וממריץ את סגולות השמש: הנדיבות, אומץ הלב, האופטימיות והיצירה .

אדם מאורגן, לא תלוי באחרים, עצמאי אשר מונע ומומרץ על ידי מוטיבציה פנימית.

כתום הוא הצבע של מעשיות ויצירתיות. באדם רמת אנרגיה גבוהה, בעל כישרון, יכולת התמצאות, ומידה מסוימת של חוסר סבלנות ולעיתים קצר- רוח. יש בו עוצמה של כוח רצון ונוטה להיות פעיל, הישגי ותחרותי. לעיתים רגשני ומחפש לשלוט על אחרים.

כצבעה של הבריאות, הוא קשור בהכרח לריפוי, הוא מעורר בתוכנו את העניין ואת הצורך בחברה.

הוא מגיש את שירותיו לעזרה ולכל אדם הנזקק לעזרה. שימוש מוגזם בצבע כתום עלול ללבות אמביציה מנמנמת, התנשאות, בוז לזולת, תשוקות ומתח מיני, ולהגביר את חום הגוף .

לצבע הכתום, השפעה טובה על כל הקשור למערכת העיכול, לבעיות במיניות אצל שני המינים, לאלרגיות, לבעיות אכילה, ולמחלות אוטואימוניות, לקשיים בתנועה, ולמצבים של ירידה באנרגיית החיות .


כתום-זהוב

צבע הכתום זהוב הוא הצבע הקרוב ביותר לאדום על קשת הצבעים, אך האנרגיה שלו שקטה יותר, מאופקת יותר ותומכת. בהיותו מורכב משני צבעים, אדום וצהוב, מהווה הכתום צבע חברותי היוצר הזדמנויות. יש לו החום, ההתלהבות והאנרגיה של האדום והם מתמזגים עם הידע והיצירתיות של הצהוב. כינוי של הכתום "חותם הנפש" . הכתום מאפשר לנו ליצור איזון בין מוחנו לבין גופנו .

צבע המשמש לטיפול באבנים בכליות ובבעיות בכיס מרה. הוא אף יעיל במקרים של התכווצויות שרירים ועוויתות, הוא מגביר את כושר ההתנגדות של הגוף ומסייע בכל מחלות העיכול.

במצבי דיכאון, הכתום מגיב היטב, אולי מכיוון שהוא חודר מבעד לשכבות העמוקות ביותר של נפש האדם, אל החיים הקדמוניים של השמש המעניקה חיים. כמו כן, הכתום מזכיר את זמן הקציר ואת צבעם של פירות האדמה, סמלים של גמול על יגיע כפיים. הוא כורך בחובו את השמחה והאושר ולכן, בעבור חלק מן האנשים, הצבע הכתום מגביר את היכולת המינית. הכתום-זהב מזכיר את צבע העלים המשתנה בחילוף העונות, את היערות הצובעים את המשטחים בגוונים השונים של כתום, זהב וצהוב .

צהוב - צבע מרפא ומטהר

הצבע הצהוב הוא צבעו של מרקורי, הכוכב הקרוב ביותר לשמש, ולפיכך הוא בעל תכונות שמשיות.

זוהי אנרגיה שמשית של חיוניות, של בריאות, של איזון ושל אופטימיות . הצבע הצהוב הוא חם ולוהט, הוא פורץ את מסגרתו כקרני השמש, מתרחב ומתפשט בתכלת השמיים כשליח האור. הוא צבעם של הצחוק והשמחה. צבעה של האינטליגנציה המהירה, של בהירות המחשבה ושל האינטואיציה.

אדם מאורגן, לא תלוי באחרים, עצמאי אשר מונע ומומרץ על ידי מוטיבציה פנימית.

כתום הוא הצבע של מעשיות ויצירתיות. באדם רמת אנרגיה גבוהה, בעל כישרון, יכולת התמצאות, ומידה מסוימת של חוסר סבלנות ולעיתים קצר- רוח. יש בו עוצמה של כוח רצון ונוטה להיות פעיל, הישגי ותחרותי. לעיתים רגשני ומחפש לשלוט על אחרים.

הצהוב משפיע על אנרגיות של מגע, של קשר ושל הידברות: בין האדם לבין עצמו, בינו לבין סביבתו, ובינו לבין היקום כולו. הרטט החזק, המרוכז והיסודי של הצהוב סולל בפנינו את הדרך מן "האני הנמוך "להכרת "האני הגבוה", מסייע לנו להיות קשובים לזהותנו העצמית ולקולו של המדריך הפנימי

שבתוכנו. הצהוב משפיע בגוף האדם על הלבלב, על הריאות, על מערכת העצבים, על המוח, על חוט השדרה, על הידיים ועל המעיים .


הצהוב הוא צבע מרפא ומטהר, הוא מסלק מהכבד את הרעלים המצטברים בתוכו, הוא דואג לכך שהטחול והמעיים יפעלו טוב יותר ומסייע לתאי הגוף לשמור על חיותם, על בריאותם והתחדשותם .

הצהוב-זהוב מייצג את רצף התודעה שאין לו התחלה ואין לו סוף, כשם שהזהב כמתכת מסמל את הנצח. לא בכדי, בתרבויות עתיקות שימש מלכים וקיסרים אשר עטו צהוב-זהוב והכריזו על עצמם כאלים וכשליטים .


צבע ירוק - מבטא את שמחת החיים

הצבע הירוק, בהרבה מסורות ותרבויות, נחשב לצבע התקווה, ההתחדשות , האיזון וההרמוניה. הירוק הוא צבע הצמחים וצבעה של אמא אדמה. הוא מחייה, מחדש, עוזר לצמיחה ומעניק עוצמה, ואין זה מקרה שצבעו של הטבע הוא ירוק .

הירוק הוא גם צבע הנעורים והוא מבטא את שמחת החיים במלוא הדרה. הוא צבעה של אנרגיית הריפוי לנשמה בגלל יכולתו ליצור איזון. הכחול והצהוב מהם הוא מורכב, מעניקים לו רטט אנרגטי עשיר ואת היכולת לבנות מחדש את תאי הגוף, את הנשמה ואת הרוח. הוא מחזק את האהבה לטבע, ליופי ולהרמוניה, משקם ומרגיע את מערכת העצבים, את כלי הדם והלב, ומעניק שקט, שלווה ורגיעה.


ירוק מגן על עולם הרגש ומעניק יכולת מופלאה ביצירת קשרים. ירוק הוא איזון, יושר, הרמוניה, מרחב וכיוון, יכולת לקחת אחריות ולקבל החלטות מתוך פתיחות של תודעת הלב, מאפשר את היכולת לראות בכל מצב את כל האספקטים.


האדם יהיה זהיר ולא נוטה להיות מושפע או להאמין לאחרים בקלות. אדם האוהב ללבוש ירוק הוא צופה, משקיף ומתבונן על החיים ואינו רוצה להיות מעורב בנעשה אלא אם כן, הוא בוחר מרצונו החופשי להיות מעורב.

זהו אדם אשר שקט ושלווה מתלבשים עליו הכי טוב, הוא נדיב, אנושי וניחן בנתינת שירות מעולה לזולת.

אדם אשר לעתים לוקח עמו את ה"כאבים" ואת הבעיות, כדי לשלוט במצב או כדי ליצור צעד או הליך של פעולה הדורשת זהירות רבה. אדם זה ניחן ביכולת רגישות ובעל יכולת לחוות ולהרגיש על ידי התבוננות ב"חדות ראיה" לפרטים.


צבע כחול - צבע אלוהי ונשגב

צבע כחול הוא צבע רוחני, אלוקי ונשגב, הוא מקל על כבדות החומר, מעדן את הצורה, פורץ את גבולות המציאות, משחרר את הדמיון ופותח את שערי האינסוף השמימי למרחבים חדשים .

הכחול הוא המפתח לשערי שמיים ועולמות נסתרים, הוא צבעה של האמת. הכחול מקרב את האדם למשאות נפשו, הוא נושא אותו לממדים נעלים שמעבר למציאות. הוא משרה על האדם אווירת טוהר ולוקח אותו לשאוף לשלמות, לחקור את הלא נודע, את הבלתי מושג. וכפי שהכחול שואף לממדים נעלים, כך גם כוכב הלכת אורנוס, הוא מסמל את מרחבי האין קץ )בגלל ריחוקו מכדור הארץ( המושכים אליו את רוח האדם ומוליכים אותו לעבר רמות הכרה גבוהות ונעלות יותר .


האדם הוא יצירתי, מהיר תפיסה, בוחן, בעל הבחנה טובה ובעל רגישות גבוהה. יש באדם דמיון פורה וגישה פרקטית לחיים. גישתו יכולה להיות גישה אנליטית ובעלת ניתוח טובה, וניתן לומר שזהו אדם מחושב המשתמש בידע לפתרון בעיות. מייעץ מעולה.

אדם האוהב לעשות דברים בזמנו החופשי ללא הפרעות וללא חיפזון. זהו אדם הזקוק לסביבה בטוחה, המשרה השראה של שקט ושלווה התואמת את צרכיו.

אדם הניחן באינטליגנציה וחוכמה, בוטח וסומך על עצמו, ויש בו עוצמת רגשות עמוקים. אדם אשר חווה הרגשת אחריות לאחרים ויש בו הנאה בעשייה ויכולת ביצוע החלטות. אדם הזקוק ומרגיש צורך בשקט ושלווה סביבו, אוירה שבה חמימות ורכות, אהבה וחיבה רבה עוטפים אותו. אנשים הרועשים סביבו מפריעים לו.

יתכן ולעיתים, האדם ירגיש מצבים של סבל הנובעים ממצב של לחץ מנטלי, המפריעים לו להגיע להרפיה מתוך חוסר היכולת להביא עצמו לראיית הדברים בקלילות.


הכחול מרגיע, נחשב לצבע מרפא, לנשמת חיים. מאפשר דיבור והקשבה ברמה הגשמית והרוחנית.

הכחול הוא גשר שבין הרמות הרוחניות לספירה הקוסמית. הוא אחראי לשינויים בממדים ברמות השונות, לתהליכים של חיים ומוות. הוא משפיע על תקשורת ומערכות יחסים .


צבע כחול מלכותי

צבע הכחול מלכותי מאחד את עולם הבלתי נראה עם העולם הנראה, את השמיים ואת הארץ, בעזרתו נבקע החומר ונכון לקבל את התבטאות הרוח בתוכו. צבעו של הכחול המלכותי הוא שילוב של כחול כהה עם מעט אדום, זהו צבעו של סאטורן ושל ספירת בינה. הוא קשור לגוף האינטואיטיבי, לצ'קרת העין השלישית ולרוח האמת.

הכחול המלכותי הוא צבע מלכותי המבטא את עוצמת הרוח. הוא צבעם של החזון, האינטואיציה וההשראה .


בגוף האדם הוא משפיע על בלוטת יותרת המח, עיניים, אוזניים, עמוד השדרה, השלד והעצמות. הוא מעניק יציבות, מקל על הכאב, מטהר את החושים ובעיקר את החוש השישי. הכחול מלכותי הוא צבעו של הים העמוק, החודר במלוא עוצמתו באפשרות הנותנת להירגע, צבעם של המדיטציה ושל ההתבוננות הפנימית, הוא מחבר את המופשט לממשי, את העולמות העליונים

עם העולמות התחתונים, את העבר עם העתיד " בכאן ועכשיו." צבע הכחול מלכותי הוא צבע מבורך המשקיט את מערכת העצבים ומרפא את מחלות הנפש, את האובססיה והדיכאון.

קרני האור הכחול בתוך צבע הכחול מלכותי שייכות לרוח האמת, לאמון והאמונה, לנאמנות, לבריאות וליציבות הגוף, לאיזון ולהרמוניה, לרוח הצדק ולאיחוד האחד עם אחדות הכל .

צבע סגול - צבע האינטואיציה

סגול הוא צבע המתקבל מערבובם של האדום – העולם הפיזי, החומרני, והכחול – עולם המחשבה .

הסגול מסמל את שיווי המשקל המאזן בין השמים והארץ, זוהי צלילות הדעת והמעשה המחושב, הלהט והאינטליגנציה, האהבה והחוכמה – הסגול נחשב לצבע הרוחני ביותר .

הצבע הסגול מעודד את התפתחותם של התהליכים ושל השינויים הפנימיים, זהו צבע של כוכב הלכת יופיטר – צדק. הסגול הוא צבע המחבר את הנראה עם הבלתי נראה. צבע אשר לא קל לחזות ולדמות.

הסגול מזכך, ממתן, משקיט ומרגיע, הוא ממריץ את מערכת הדם ואת מערכת העצבים וממיס את המחסומים הנפשיים והפיזיים. ועל כן, לצבע סגול סגולות מרפא, ומאפשר התמרה לשינוי .

אדם הניחן ברגישות, מטבעו יש בו מידה רבה של חמלה, ויכול להטיל על עצמו לבחור מתוך רגישות, זהירות ובקלות רבה את הידידים והחברים הרגישים אשר אותם הוא רוצה בקרבתו, בעלי אופי רגיש כשלו. כדי שאדם זה יחווה תחושת שמחה ואושר, חשוב לו להרגיש "נחוץ".

צבע לילך, מג'נטה או צבע שיש בו יותר אדום בתוכו, צבעים אלה יתנו לאדם עידוד ודחיפה, יתמכו בהגברת הביטחון העצמי ויעניקו ויספקו לפגיעות את ההגנה והשמירה הנחוצים.

סגול הוא צבע האינטואיציה וההשראה, יש בו חזון, הוא נושא פניו לעבר משימות, ומטרות נעלות ושואף להתפשט במרחב. סגול מעניק יציבות, עקביות, ומאפשר את הבחירה הנכונה לאדם .

הסגול הוא הצבע המשלים של הצהוב. הסגול מייצג את הדיאלוג המתמיד בין החומר לרוח, בין ההתרחבות לבין ההצטמקות. זוהי המחזוריות המתמדת של המוות והתחייה, של ההשתנות וההתעלות.

סגול הוא צבע האבל, ומרמז על הרעיון שאין המוות אלא מעבר, מצב הכרה חדש ושינוי צורה. הסגול הוא צבע מיסטי, קדוש ומקודש, המסוגל לממש את הנעלם ואת הבלתי נתפס, ומסמל את אלכימיית ההשתנות .

צבע סגול ארגמן - זהו אדם מאד אינטואיטיבי, יש בו רגשות עמוקים וניחן בהשראה עילאית. אדם המעוניין בטוב ובנעלה של כל דבר אשר בו הוא מעורב, כולל החברים שלו. כבן תמותה אין לו עניין להיכנס לסמכות של דברים, מלבד כאשר זה נחוץ בהתאם לראות עיניו.


צבע לבן/שקוף - סמל לקדושה

הצבע הלבן נחשב להיעדר כל צבע, לשקיפות, או למזיגתם של כל צבעי הקשת גם יחד. הלבן מייצג את כוחות האור כנגד כוחות השחור, מסמל טוהר, ניקיון, את הבתולי והראשיתי, את תום הלב, את טוהר הנפש ואת צחות המחשבה .

הלבן הוא צבעו המסנוור של אור השמש הבוהק כאמת בהירה וצרופה. הוא אינסוף האור שממנו נברא העולם, הוא צבע המעבר המחבר את הסוף עם ההתחלה, את הנראה לאינו נראה .

הצבע הלבן מכיל את כל צבעי ספקטרום הצבעים, מראה את החיובי באדם, האיזון הטוב ואישיות אופטימית. האדם האוהב את הצבע הלבן, יש בו איכות גבוהה של אינדיבידואליות, המתבודד, "זאב בודד", ויתכן אפילו גלמוד ובודד. אדם המחפש פשטות בסגנון חייו וחופש מהלחץ הבא מהחוץ.

אדם אשר בחר בצבע טהור ופשוט, הוא לעיתים אדם המחפש על ידי הושטת יד או בהישג יד, חיפוש מתמיד אחר הכרה.

יתכן שאדם זה נמצא בתקופה שבה הוא מהלך בנתיב ההתמרה עם רעיונות חדשים שעדיין לא קבלו צורה. בתקופה זו חשוב, רצוי וכדאי להיות בעל פתיחות מחשבתית ולהיפתח לתקשורת על כל סוגיה, ולכל הדברים שהלבן מאפשר להם להיות בעלי אפשרות למימוש.

צבע לבן - משרה תחושה של טוהר וקדושה, פשטות, שלמות, נתינת הכול, פתיחות של הלב ואחדות עם עצמנו והסובבים אותנו, אור – הנמצא בכל מקום ללא זמן, חלל ומרחב, יש בו מן הנאמנות לאמת.

הצבע הלבן/שקוף נחשב להיעדר כל צבע, לשקיפות, או למזיגתם של כל צבעי הקשת גם יחד.

הלבן/שקוף מייצג את כוחות האור כנגד כוחות השחור, מסמל טוהר, ניקיון, את הבתולי והראשיתי, את תום הלב, את טוהר הנפש ואת צחות המחשבה.

הלבן הוא צבעו המסנוור של אור השמש הבוהק כאמת בהירה וצרופה. הוא אין סוף האור שממנו נברא העולם, הוא צבע המעבר המחבר את הסוף עם ההתחלה, את הנראה לשאינו נראה.

הלבן הוא צבעם של השיבה חזרה והחזרה בתשובה, של השחר העולה ושל כיפת השמיים אשר טעונה אין ספור תגליות והפתעות. לאור הלבן שני כוחות, הכוח היורד והכוח העולה, ושניהם בין ההיעדרות לבין הנוכחות, בין היש והאין, בין הירח לבין השמש, בין השמיים לבין הארץ, בין קודש לחול.


הלבן/שקוף הוא צבע החניכה, צבעו של הנבחר, של הנולד, שקם על רגליו, וזכה בהתרוממות רוח ובתעצומות הנפש. הלבן מסמל את הפוטנציאל הגלום בכל אחד מאתנו, את ההבטחה לבאות, את ראשית ההתחלות, ואת זכות הבחירה. הלבן הוא צבעו של השואף להיות כלי בידי היוצר כדי לשרת את כוחות האור ולהעצים אותם. הוא צבעם של הקדושה ושל טקסים בתקופת המעבר של האדם: הלידה, ברית המילה, בר מצווה, נישואין והמוות.

הלבן/שקוף הוא ה"כלום" שלפני כל תולדה הממלא אותנו בשמחת חיים עילאית.


הלבן החיוור, חסר החיים, הוא צבעם של היציאה לקראת המוות ושל הכניסה אל הלא נודע. הלבן הוא המציאות האפשרית האצורה בין חושך לאור. הלבן הוא צבע של טוהר וזכות, המרווה את הגוף בחסד הרפואה ובאפשרות להשתנות. הוא צבעם של הפתיחות, של הכניעה מרצון, של ההתבטלות, של הענווה, של ההתגלות וההארה.

הצבע הלבן מסמל את התחייה, את התעוררות הרוח, את ההכרה ואת השליחות והשירות.

הלבן הוא צבע שיש בו מן הקדושה, אצילות, חסד וחמלה, וברכה. בצבע הלבן יש את הקשר עם הנשגב המאפשר לאדם לגעת ביסודות עדינים המזינים את נשמתו, המאירים את רוחו ומאזנים את הווייתו. כל מחשבותיו, דמיונותיו, כיסופיו, תפילותיו ומשאלות ליבו מתדפקים על שערי החסד של עולם הדקויות. הם נחרטים בעולם האידיאות הלא נראה ועושים דרכם אל האור שבקצה המנהרה.

צבע לבן משרה תחושה של טוהר וקדושה, פשטות, שלמות, נתינת הכול, פתיחות של הלב ואחדות עם עצמנו והסובבים אותנו, אור הנמצא בכל מקום ללא זמן, חלל ומרחב, יש בו מן הנאמנות לאמת.

לצבע הלבן יש את הפוטנציאל לשקף כמו מראה, מטהר את הדמעות והסבל, צבע המשמש מטהר בתהליכי ניקוי. צבע היוצר פרדוקס: מכיל את כל הצבעים אולם יכול להיות גם ריקנות. כמו לומר: האור בקצה המנהרה שאיננו רואים בזמנים של משבר.


האור הלבן מציע את ההבנה, התקווה למצוא את האומץ להרחיב את הלב ולפתוח את העיניים למשהו חדש, כך ש... מה שהופיע בקצה דרכינו יופיע במלוא יופיו והדרו.

הלבן הוא צבעה של הלבנה החיוורת, הקרה, הנוסכת עלינו אווירה פסיבית והגות, של היעדרות ואי ודאות. הלבן הוא צבעם של השיבה חזרה והחזרה בתשובה, של השחר העולה ושל כיפת השמיים אשר טעונה אין ספור תגליות והפתעות לרוב. לאור הלבן שני כוחות, הכוח היורד והכוח העולה, ושניהם בין ההיעדרות לבין הנוכחות, בין היש והאין, בין הירח לבין השמש, בין השמיים לבין הארץ, בין קודש לחול .


הלבן הוא צבע החניכה, צבעו של הנבחר, של הנולד, שקם על רגליו, וזכה בהתרוממות רוח ובתעצומות הנפש. הלבן מסמל את הפוטנציאל הגלום בכל אחד מאתנו, את ההבטחה לבאות, את ראשית ההתחלות, ואת זכות הבחירה .

הלבן הוא צבע שיש בו מן הקדושה, אצילות, חסד וחמלה, וברכה. בצבע הלבן יש את הקשר עם הנשגב המאפשר לאדם לגעת ביסודות עדינים המזינים את נשמתו, המאירים את רוחו ומאזנים את הווייתו. כל מחשבותיו, דמיונותיו, כיסופיו, תפילותיו ומשאלות ליבו מתדפקים על שערי החסד של עולם הדקויות .

 

המסר שלי לכולנו - המורה הגדול ביותר נמצא בתוכך. מה שאני מציעה, הם רק קווים מנחים.

ד"ר שולמית רונן

תרפיית אור צליל וצבע – ככלי אבחוני, ייעוצי טיפולי.

מחברת א.נשים לתשוקת לבם בשפת האור הצליל והצבע.
Comments


bottom of page